Zümrütevler İsmek

İstanbul için 7 tepeden oluştuğu belirtilir, bu durumu Anadolu yakasında yaşayanlar çok iyi bilir, örnek vermek gerekirse Maltepe ilçesi bir noktası denize sıfır konumda iken biraz daha yukarılarda kalan Zümrütevler Mahallesi rakımı 800 metre olarak ölçülmektedir. Burada yaşayanların bir diğer avantajı ise İstanbul’un incisi olan adaları çok rahat görebilmesidir. Yaklaşık 100 bin insana ev sahipliği yapan Zümrütevler aynı zamanda eğitim alanında da şanslı olup, Maltepe ismek kapsamında eğitim veren 2 kurstan biri bu semtte yer almaktadır.

Zümrütevler Mahallesi, Vişne Sokak, No:3

0216 457 99 15

Cilt Bakımı Uzmanı Olabilirsiniz!
Şeniz Kotil ve Ayşegül Kurt yönetiminde eğitim veren Maltepe Zümrütevler İsmek kurs merkezinde ilk ele alacağımız branş daha çok kadınların uyguladığı cilt bakımı üzerine olacaktır. İsmek’te bu alanda 2 farklı eğitim bulunmaktadır. Birincisi kişinin kendi cilt bakımını yapması için 80 saat sürecek olan Cilt Bakımı olup, burada kursiyerlerin kendi bakımını kendisi yapması için gerekli eğitimler verilmektedir. Dilerseniz bir üst branşa Cilt bakım Tekniklerine katılabilir burada daha geniş kapsamlı eğitimler ile sizde uzman olabilirsiniz. Bu noktadan sonra güzellik salonlarında görev yapabilir yada cilt bakımı ürünleri satarak ayda binlerce TL kazanabilirsiniz.

El Bakımı
Konu güzellikten açılmışken yine kadınların daha çok ilgi gösterdiği bir uygulama olan El Bakımı ile devam edelim. Ciddi bir eğitim gerektiren tırnak bakımı bilinçsiz yapılması halinde bir çok sağlık sorununa davetiye çıkarmaktadır. O nedenle manikür ve pedikür işlemlerini kendimiz yapacaksak mutlaka İsmek’in 232 saat eğitimlerine katılarak hem kendi işlerimiz hem de bu alanda hizmet verebilir hale geleceğiz.

Temel Makyaj
Zümrütevler İsmek kurs merkezinde eğitimler öylesine planlı hazırlanmış ki bir birini takip eder niteliktedir. Onlardan biride yine kadınları ilgilendiren temel makyaj eğitimi olup, günlük hayatta vazgeçilmez bir unsur haline gelen bu uygulamayı daha profesyonel bir şekilde yapabilmeniz için 184 saat sürecek olan temel makyaj eğitimlerine katılabilirsiniz.

Kadın Giyim Modelistlik Kursları
İsmek Zümrütevler şubesinde ele alacağımız branşlardan sonuncusu giyim ve moda üzerine olup, İstanbul’un her yerinde bu eğitimleri bulmanız mümkündür. Kadın giysileri kalıp hazırlama ve modelist yardımcılığı branşı yanı sıra etek ve pantolon dikimi branşları size terzi ve geleceğin modacısı olma yolunda önemli bir beceri kazandıracaktır. Böylesine geniş kapsamlı ve tamamen ücretsiz eğitimlerin yer aldığı kurslardan yararlanmak için tek şart 16 yaş üzeri olmak ve İstanbul’da yaşamaktır. Diliniz, dininiz ülkeniz ne olursa olsun hiç fark etmez, çünkü İsmek kursları sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına değil tüm insanlığa eğitim vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir