Geçmişte önemli sarayların yer aldığı Sancaktepe aynı zamanda yazlık ve mesire yerleri olarak kullanılırdı. 1328 Yılında Orhan Gazi’nin Samandırayı feth etmesi ile Türklerin eline geçmiş olan ilçemizde halen geçmişe dair saray kalıntıları bulunmaktadır. 1970’li yıllara kadar oldukça durgun bir hayat yaşayan Sancaktepe İstanbul’a göçün artması ile hareketlilik kazanmıştır. 2008 Yılında ilçe olması ile birlikte imkanları iyice genişleyen Sancaktepe şuan yaklaşık 250 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Maltepe, Ataşehir, Ümraniye, Pendik, Çekmeköy ve Sultanbeyli ile komşu olan ilçemize bağlı 20 mahalle birde köy bulunmaktadır. 2008 Yılında ilçe olması ile birlikte kalkınması hızlanan Sancaktepe özellikle eğitim olanaklarına hız vermiştir. İlçemizde yaşayan insanların sanat ve meslek ihtiyaçları için gerek Sancaktepe Belediyesi Gerekse İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm imkanları seferber etmiştir. Bu kapsamda ilçemizde 5 farklı soktada İsmek kursları bulunmaktadır. Sancaktepe İsmek kursları 16 yaş ve üzeri herkese açık olup, size en yakın şubeyi aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Sancaktepe Kurs

Abdurrahman Gazi Mahallesi
Hızırbey Caddesi No:3
0216 620 85 75

Samandıra
Abdurrahman Gazi mahallesi Hasan Ağa caddesi no:4 kat:5
0216 311 93 17

Yenidoğan
Safa mahallesi Bahçelievler caddesi Akide sokak no:2 kat:3
0216 509 13 87

Sarıgazi
Kemal Türkler mahallesi Osmangazi no:13 kat:13 Göktaşlar iş merkezi
0216 622 10 90

Osmangazi Mahallesi
Atayolu Caddesi No:20
0216 529 00 25

Sancaktepe Ücretsiz Kurs
Geçmişin izlerinin yaşatıldığı ilçemizde aynı zamanda Osmanlı döneminde komuta kademesinde yer almış büyüklerimizinde isimleri verilmiştir. Bu isimler aynı zamanda İsmek kursları ile yaşatılmakta olup, bu yıl yeni bir şube daha Sancaktepe halkının hizmetine sunulmuştur. Osmangazi Mahallesi İsmek kursları olarak faaliyetlerine başlayan şubemizden sizde sanat ve meslek kursları alabilirsiniz.

Sancaktepe Belediyesi İşkur Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesine ek olarak Sancaktepe Belediyesi kurslarını bulabileceğiniz ilçemizde Türkiye İşkurumu İŞKUR, Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi tarafından ortak sanat ve meslek edindirme kursları bulunmaktadır. Bunun detaylarınıda yine sitemizde bulabilirsiniz.

Yorum yapılmamışİsmek Kursları