2008 Yılında yapılan kanuni değişiklik ile İstanbhul’da bir çok semtin kaderi değişti, onlardan biride Sancaktepe olup, ilçe olması ile birlikte gelişimi hız kazanmıştır. Geçmişe dönüp 1328 yılında Orhan Gazi Samandıra bölgesini fetih etmesi ile birlikte Türklerin eline geçmiştir. O dönem sarayları ile ünlü bir yer olan Sancaktepe’de halen Saray kalıntıları görmek mümkündür. 2008’de ilçe olması ile birlikte nüfusu hızla artan ve 300 bini aşan ilçede Avrupa’nın en büyük şehir hastanesinin yapımı planlanmaktadır. Aynı şekilde eğitim alanına bakacak olursak ilçemizde ilk ve orta dereceli olmak üzere yaklaşık 60 okul ve meslek edindirme kursları bulunmaktadır. Sanat ve meslek kurslarında İsmek 5 farklı şubesi ile Samandıra, Yenidoğan, Sarıgazi, Osmangazi ve Abdurrahman Gazi mahallesinde 16 yaş üzeri herkese ücretsiz hizmet vermektedir.

Sancaktepe Kurs

SARIGAZİ
İlk olarak 1980 yılında kurulan ve belde olan Sarıgazi 2008 yılında kadar Ümraniye ilçesine bağlı kalmıştır. 2008 Yılında ise Sancaktepe ilçesine bağlanmış ve ilçenin en gözde yerleri arasında yer almaktadır. İçerisinde Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe Kaymakamlığı binaları bu semtimizde bulunmaktadır. Aynı şekilde ilçenin en geniş kapsamlı ve en fazla branşı bulacağınız İsmek kurs merkezi bu mahallede bulunuyor. 40’tan fazla branşta eğitim imkanı bulacağınız Sarıgazi İsmek kursları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki butona tıklayınız.

SAMANDIRA
Bir mahalle düşünün ki bir çok ilçeyi geçtim ilden bile büyük içerisinde ilköğretim okulu bulunan bu semtimiz Samandıra 2008 yılına kadar Karta ilçesine bağlı olan bu mahallede yaklaşık 150 bin insan yaşamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin önemli futbol takımlarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü Samandıra Tesisleri burada yer almaktadır. Eğitim alanında da oldukça gelişmiş olan mahallede teknik, meslek, imam hatip ve kız lisesi bulunmaktadır. Aynı şekilde Sancaktepe ilçesinde ücretsiz veren en gelişmiş ikinci kurs merkezi burada Samandıra İsmek olarak hizmet vermektedir. Geniş kapsamlı detaylara aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YENİDOĞAN
İlçenin en sakın yerlerinden biride Yenidoğan olup, 2008 yılına kadar Ümraniye ilçesine bağlı kalmıştır. Yaklaşık 20 bin insana ev sahipliği yapan bu semtte özellikle doğal güzellikler görenleri kendine hayran bırakıyor. Onlardan biride Safa Tepesi Sosyal Tesis Ve Mesire Alanı ile Yenidoğan Kültür Kompleksi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Eğitim, Kültür ve Sanat ve Spora önem verilen mahallede Yenidoğan Kapalı Spor Salonu bulunmaktadır. Aynı şekilde çok programlı lise ve ilkokullara ek olarak İsmek Yenidoğan şubesi ile zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış herkese mesleki eğitimler verilmektedir.

OSMANGAZİ
18 Mahalleden oluşan Sancaktepe ilçesi geçmişte Osmanlı İmparatorlunun önemli yeri olması nedeniyle bir çok mahallede ecdadın ismi yaşatılmaktadır. Onlardan biride Osmangazi Mahallesi olup, hızla gelilen semtler arasında yer almaktadır. Atayolu caddesi üzerinde yer alan İsmek Osmangazi kurs merkezinde yaklaşık 10 farklı branşta ücretsiz kurs imkanı sağlanmaktadır. Mesleki eğitimlere ek olarak kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fittness gibi spor eğitimleri ile sağlıklı ve formda kalmanız amaçlanmaktadır.
Atayolu Caddesi No:20
0216 529 00 25

ABDURRAHMAN GAZİ
Bir diğer Osmanlı yadigarı mahalle ise Abdurrahman Gazi olup, son aktaracağımız ismek kurs merkezi bu mahallemizden olacaktır. Yaklaşık 20 farklı branşta eğitim imkanı sunan İsmek Abdurrahman Gazi şubesi özellikle yabancı dil alanında 3 farklı seçenek sunmaktadır. Sizde İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi eğitimlere hiç bir ücret ödemeden katılabilirsiniz Aynı şekilde iş ve sosyal hayatta iletişim eğitimleri mutlaka denemelisiniz.
Hızırbey Caddesi No:3
0216 620 85 75

2 Comments

Add a Comment
  1. Yasemin

    Çocuklarımı yaz kurslarına göndermek istiyorum

    1. admin - WEBMASTERYOLCU

      Yasemin: Tabii ki başvuruları kursiyer.ismek.ist adresinden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.