Sancaktepe İsmek

2008 Yılında yapılan kanuni değişiklik ile İstanbhul’da bir çok semtin kaderi değişti, onlardan biride Sancaktepe olup, ilçe olması ile birlikte gelişimi hız kazanmıştır. Geçmişe dönüp 1328 yılında Orhan Gazi Samandıra bölgesini fetih etmesi ile birlikte Türklerin eline geçmiştir.

O dönem sarayları ile ünlü bir yer olan Sancaktepe’de halen Saray kalıntıları görmek mümkündür. 2008’de ilçe olması ile birlikte nüfusu hızla artan ve 300 bini aşan ilçede Avrupa’nın en büyük şehir hastanesinin yapımı planlanmaktadır. Aynı şekilde eğitim alanına bakacak olursak ilçemizde ilk ve orta dereceli olmak üzere yaklaşık 60 okul ve meslek edindirme kursları bulunmaktadır. Sanat ve meslek kurslarında İsmek 3 farklı şubesi ile Samandıra, Sarıgazi, ve Abdurrahman Gazi mahallesinde ücretsiz hizmet vermektedir.

ABDURRAHMAN GAZİ MAHALLESİ
Bir diğer Osmanlı yadigarı mahalle ise Abdurrahman Gazi olup, son aktaracağımız ismek kurs merkezi bu mahallemizden olacaktır. Yaklaşık 20 farklı branşta eğitim imkanı sunan İsmek Abdurrahman Gazi şubesi özellikle yabancı dil alanında 3 farklı seçenek sunmaktadır. Sizde İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi eğitimlere hiç bir ücret ödemeden katılabilirsiniz Aynı şekilde iş ve sosyal hayatta iletişim eğitimleri mutlaka denemelisiniz.
Hızırbey Caddesi, No:13
0216 620 85 75

SARIGAZİ
İlk olarak 1980 yılında kurulan ve belde olan Sarıgazi 2008 yılında kadar Ümraniye ilçesine bağlı kalmıştır. 2008 Yılında ise Sancaktepe ilçesine bağlanmış ve ilçenin en gözde yerleri arasında yer almaktadır. İçerisinde Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe Kaymakamlığı binaları bu semtimizde bulunmaktadır. Aynı şekilde ilçenin en geniş kapsamlı ve en fazla branşı bulacağınız İsmek kurs merkezi bu mahallede bulunuyor. 40’tan fazla branşta eğitim imkanı bulacağınız Sarıgazi İsmek kursları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki butona tıklayınız.

SAMANDIRA
Bir mahalle düşünün ki bir çok ilçeyi geçtim ilden bile büyük içerisinde ilköğretim okulu bulunan bu semtimiz Samandıra 2008 yılına kadar Karta ilçesine bağlı olan bu mahallede yaklaşık 150 bin insan yaşamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin önemli futbol takımlarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü Samandıra Tesisleri burada yer almaktadır. Eğitim alanında da oldukça gelişmiş olan mahallede teknik, meslek, imam hatip ve kız lisesi bulunmaktadır. Aynı şekilde Sancaktepe ilçesinde ücretsiz veren en gelişmiş ikinci kurs merkezi burada Samandıra İsmek olarak hizmet vermektedir. Geniş kapsamlı detaylara aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir