3D MAX

Bilgisayar aslında bilgi sınırı olmayan, herkese hitap eden bir cihaz olduğu söylenebilir. O nedenle ben bilgisayar biliyorum demek yerine sürekli işimize yarayacak proğramları araştırmalı ve onları profesyonel düzeyde kullanmayı öğrenmeliyiz. Bazı proğramlar vardır ki kullanımı ve ondan verimli bir şekilde istifade etmek için mutlaka eğitim almanız gerekir. Onlardan biride 3D modelleme ve tasarım,çizim yapmanızı sağlayan 3D MAX proğramıdır. Özellikle mimar ve mühendislerin projelerini 3 boyutlu hazırlama konusunda oldukça faydası olup, tüm fonksiyonlarını kullanabilmek ve gerekli eklentileri kurabilmek için mutlaka eğitim almak gerekir. Ama içiniz rahat olsun 3D MAX kursları artık ücretsiz hale geliyor. Sizler için hazırladığımız eğitim fırsatlarını hemen görelim.

İsmek 3D MAX Kursu
1996 Yılından beri İstanbul’da yaşayanların ücretsiz halk üniversitesi haline getirdiği İsmek kültür, sanat dışında meslek edindirme eğitimleride vermektedir. Bilişim teknolojileri alanını oldukça genişletmiş olup, artan branş sayısını Grafik ve Fotoüraf alanına aktarmıştır. Bu alanda alabileceğiniz eğitimlerden biride 3D MAX kursu olup, toplamda 120 saat sürmektedir. Eğitime katılmak için bilgisayar kullanımı ve temel seviyede modelleme bilginiz olması gerekmektedir. Şimdi dilerseniz eğitimde size kazandırılacakları görelim.

  • 2B ve 3B Modelleme İşlemlerinin yapılması
  • Salon, mutfak, banyo ve bebek odası tasarımları hazırlanması
  • Mimari araç setlerini tanıma ve aktif şekilde kullanma
  • Parametrik modelleri ve kullanım avantajları
  • Geri dönüşümlü modelleme ve tasarımları yapabilme
  • Yumuşatma ve ileri seviye araçların kullanımı
  • Sahne düzeni ve katmanlar üzerinde çalışma
  • Ölçümlendirme ve oranların aktif kullanımı

Sadece 16 – 45 Yaş Arası Bireylere Özeldir
Genel anlamda üst yaş sınırı bulunmayan İsmek sadece ileri seviye eğitimlerin verildiği mesleki uzmanlık merkezlerinde üst yaş sınırı uygulamaktadır. Bu merkezlerden alacağınız eğitim ne olursa olsun sadece 16-45 yaş arası insanların ve aynı zamanda eğitim için gerekli bir alt yapı temeli olması gerekmektedir. Örnek bilgisayar kullanmayı bilmeyen birine 3D MAX öğretmeniz nerdeyse imkansızdır. Çünkü öncelikle bilgisayar kullanmayı öğretilmesi gerekli olup, eğitim süreside her iki branşı öğretmek için yeterli değildir. Bilgisayar bilgisi olmayanlar öncelikle alakalı branştan eğitim alarak 3D MAX için başvuru yapabilir.

İsmek 3D Max Eğitimi

Başvuru Nasıl Yapılır?
2014-2015 eğitim öğretim dönemi ile bir çok yeniliğe imza atan İsmek Online kayıt uygulaması ile internetten başvuru kolaylığı getirdi. Temmuz ayında başlayan kayıt süreci asil başvuru yanısıra aynı zamanda yedek kayıtlarında yapılmasına imkan sağlamaktadır. Asil başvurulardan iptal yada gelmeyenlerin yerine sıradaki yedek başvurulara imkan sağlanmaktadır. Sizde hemen başvuru yapmak için kursiyer.ismek.org sitesini kulanabilirsiniz.

Yeni adı 3ds Max
Yazılım firması olan Autodesk tarafından geliştirilen 3D Max 2014 yılında çıkardığı yeni versiyona 3ds Max adını verdi eminim kurslardada kısa süre içinde daha gelişmiş imkanları sunan bu yazılıma geçilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir