Ahşap Şekillendirme

Boş bir ahşap (ağaç) malzeme düşünün ki bu sanatın sanatkarları için o adeta boş tertemiz resim defterinin bir sayfası gibidir. İşlenmeyi, özgün desenler, içerikler ve şekiller yapılmayı beklemektedir. Kiminin hobi, kiminin ticari anlamda yaptığı bu sanat size önemli bir yetenek kazandıracaktır. Her ne kadar ahşap teknolojisi ana alanında yer alıyorsada, aslında en özel önemli el sanatlarından birisi olsuğu söylenebilir. El sanatına dayalı olup, küçük malzeler ile ahşap üzerine hayalinizi, aşkınızı, sevfanızı yansıtabilirsiniz. Nasıl yaparım bahanesini ortadan kaldıran ücretsiz Ahşap Şekillendirmeci Kursları ile Türkiye’nin her yerinde ücretsiz eğitim olanakları sunulmaktadır. Ücretsiz olan bu fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz.
Ahşap Şekillendirmeci Kursu
Yüzlerce branştan biri olup ahşap üzerine yapılabilecek herşeyi yetenek olarak kazandıran bir eğitimdir. Sadece şekil vermekle kalmayacak aynı zamanda boyama, vernikleme bilgiside edineceksiniz. 536 Saat sürecek olan Ahşap Şekillendirmeci Kursu eğitimi içerisinde işlenecek olan konuları aşağıdaki listede görelim.

  • Elde ahşap kesme işlemleri
  • Yüzey ve kenarlara şekil verme
  • Tabii şekil ve yüzey oyması
  • Ahşap kakma işlemi
  • Ahşap yüzeyinde onarım işlemleri
  • Dolgu, vernik ve son kat vernikleme
  • Yüzey kaplaması ve kaplama üzerine kakma

İsmek Ahşap Şekillendirmeci Kursu

Halk Eğitim Merkezi kursları (HEM) ile Türkiye genelinde ücretsiz bulacağınız eğitim İstanbul’da ise alternatifiniz hiç şüphesiz İsmek olacaktır. İsmek Ahşap şekillendirmeci kursu maalesef çok yaygın olmayıp geçtiğimiz eğitim öğretim dönemi sadece 2 ismek kurs merkezi (Kadıköy Rasimpaşa ve Üsküdar Bağlarbaşı Türk İslam Sanatları İhtisas Merkezi) şubelerinde verilmiştir.

İsmek Ahşap Şekillendirmeci Kursu

Bu eğitimden yararlanmak isteyen bireler, aklına takılan soru ve öğrenmek istediklerinizi aşağıda bulunan soru ve yorum formundan bizlere ileterek kısa sürede bilgi alabilirler. Bu eğitimi alanlar mobilya ve marangoz atölyeleri yanısıra kendi atölyelerini kurabilir. Yada ahşap hediyelik eşyalar hazırlayarak satışınıda yapabilmektedir.