Atakent Kültür Merkezi ismek

İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinden biri olan Ümraniye kendi içerisinde mahallelerin de katkısı ile hızla büyümektedir. 1980’li yıllarda darbe ile önü kesilmiş (belediyeliği iptal edilmesine) karşın gerek sanayi gereksiz istihdam alanları ile gelişmeyi bilmiştir. Planlı yapılaşmaya verdiği önem ve doğal güzellikleri ile bilinen Ümraniye aynı zamanda eğitim üssü olduğu söylenebilir. İçerisinde örgün eğitim kurumları yanı sıra sanat ve meslek edindirmeye dair bir çok imkan bulunmaktadır. O eğitim kurumlarından biride İstanbu Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek olup, ilçede biri engelliler, biriside spor eğitim merkezi olmak üzere 7 şube ile hizmet vermektedir. O şubelerden biride Atakent Mahallesinde bulunan İBB Atakent Külltür Merkezi İsmek kursları olarak görünmektedir. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Ümraniye Atakent Kültür Merkezi
Atakent Mahallesi Atakan Caddesi Üstündağ Sokak No:2 Ümraniye
0216 523 54 56

İsmek Atakent Kültür Merkezi Branş Listesi
İsmek Atakent

Çocuk Beslenmesi
Kadınlarla başladık onlarla devam edeceğimiz bir diğer eğitim ise anneler ve anne adaylarına yönelik olacaktır. Yeni doğmuş bebekler ve okul öncesi dönemde çocuğu bulunanların çok işine yarayacağını düşündüğüm çocuk beslenmesi kursu ise çocuklarınızın yemekleri iştahla tüketmesi yanı sıra sağlıklı beslenmesini amaçlamaktadır.

3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri
Okul öncesi dönemde çocukları olanlara yönelik eğitimlerden biride 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri olup, okula başlamadan önce annelerin onları etkinlikler ile hayata hazırlaması gerekir. Bu nedenle 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri anneler için çok ideal bir eğitimdir.

Bebek Odası Hazırlama
Şimdi dilerseniz birazda işten, farklı meslekler ve kazanç fırsatlarından bahsedelim. Özellikle büyük şehirlerde yapabileceğiniz farklı mesleklerden biri Bebek Odası Hazırlama olacaktır. İlk başta hobi şeklinde başlayacağınız bu eğitim zamanla sizde vazgeçilmez bir kazanç fırsatı haline gelecektir.

Müzik Eğitimleri (Bağlama, Gitar, Solfej)
Atakent Kültür Merkezi İsmek Kurslarında yer alan eğitimlere bakıldığında teknolojinin neredeyse hiç olmadığı mevcut kursların ise genelde kadın ve gençlere yönelik olduğunu görürsünüz. Özellikle gençlerin yine hayır diyemeyeceği branşlardan biri Enstrüman eğitimleri bağlama alanında iki farkı branşın (Bağlama ve Bozuk Düzen) bulunduğu kurslarda aynı şekilde Gitar ve Solfej eğitimleri bulunmaktadır.

Doğa İle İç İçe Olacağınız Eğitimler
Son aktaracağımız branş ise dinimizin de önemli bir emri olan ağaç ve bahçe bakımı üzerine olacaktır. Bir Hadis-i Şerifte şöyle diyor “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” böylesine önemli bir konu ile meşgul olmak, iş ve kazanç haline getirmek isteyenler içinde kursumuzda 3 farklı eğitim seçeneği bulunmaktadır. İlk olarak önereceğimiz bahçe bakımı olup, bu her türlü bahçeyi kapsamaktadır. Bir diğeri ise Anadolu şehirlerinde sık görülen meyve yetiştiricilerine yönelik olup, meyve ağaçlarının daha sağlıklı ve daha fazla verim vermesi için budama eğitimi vermektedir. 3. Branş ise son yıllarda insanların bu konuda daha dikkatli hale gelmesi ile ortaya çıkan Organik Tarım faaliyetleri yönünde olmaktadır. Evinizde bahçenizde, balkonunuzda organik tarım ile uğraşma fırsatı bulabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yap
  1. Aricilik kursuna katılmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir