Ayazağa İsmek

Ayazağa İsmek
300 Yıllık geçmişi olan bir mahalle Ayazağa adını orta Asya Kıpçak Türklerinden olan Ayaz Paşanın torunu Ayaz Ağa’dan almaktadır. Aynı zamanda mahallenin merkezinde bulunan ve halen ibadet imkanı bulunan camininde 300 yıl önce yapıldığı bilinmektedir. İstanbul’da doğal güzellikleri en güzel şekilde yaşayacağınız Ayazağa semti 3 tarafı ormanlarla çevrili olup, mahalleye giriş ve çıkışlar tek bir noktadan yapılmaktadır. Özellikle Karadeniz bölgesinden göç eden insanların yoğun yaşadığı bu yerde yaklaşık 40 bin nüfus bulunmaktadır. Eğitim alanında da oldukça geniş çaplı imkanları bulacağınız mahallede İsmek kursları hizmet vermektedir. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan İsmek Ayazağa şubesini şimdi yakından inceleyelim.

Sarıyer Ayazağa

Atatürk Caddesi No:47/2 Sarıyer
0212 289 20 24

İsmek Ayazağa Branş Listesi
İsmek Ayazağa

Yabancı Dil Kursları
Semra Bulut yönetiminde eğitim veren Sarıyer Ayazağa İsmek kurs merkezide dahil olmak üzere yabancı dil eğitimleri oldukça gelişmiş olduğu görülüyor. Bu nedenle ilk olarak İngilizce, Japonca ve Fransızca eğitimleri ile başlayalım. Aynı şekilde mahallede yaşayan yabancı vatandaşlar için Türkçe kursları olduğunu bilmelisiniz.

Bilgisayar Kullanımı & Ofis Programları
Teknoloji ve mesleki eğitimlere geçmeden önce dilerseniz önemli gereklilik haline gelen ve hemen hemen tüm İsmek kurslarında görmeye alışkın olduğumuz bir branşı ele alalım. Bilgisayar bilmeyenlerin öğrendiği, bilenlerin daha fazla geliştirdiği ve eksiklerini kapattığı bu eğitime mutlaka katılmalısınız.

Web Tasarım
Yeteri kadar bilgisayar bilgisi olanlar içinde Bilişim Teknolojileri alanında meslek edinmek istemeleri halinde ilk seçenek Web Tasarımı olmaktadır. 192 Saat sürecek eğitim sonunda Statik İnternet sitelerin tasarım, yayınlama ve editleme konusuna hakim olacaksınız.

Çeyiz Ürünleri Hazırlama
Ev hanımları evde boş durmaktan sıkıldığını bir şeyler yapmak istediğini sürekli görüyoruz. Ticari getirisi olan, bazen kendi ayakları üzerinde durmak isteyen hanımlar için ilk önereceğimiz branş Çeyiz Ürünleri Hazırlama olacaktır. Her yıl binlerce gelin adayının oluşturduğu önemli bir iş alanıdır. İster evinizde ister kendi işinizi kurarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda kendi işinizi kurmak için Kosgeb’den 50 bin TL hibe alabilirsiniz.

Nevresim Takımları Dikimi
Yine hanımlara çok kazançlı bir eğitim önereceğim. Her evin ihtiyacı haline gelen nevresim takımı dikimleri ile gelir elde etmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey öncelikle mesleği ve inceliklerini ücretsiz kurslarda öğrenmek ve iş hayatına atılmaktır.

Bağlama (Bozuk Düzen)
Ayazağa İsmek kurs merkezinden son olarak özellikle gençlerin ilgi duyduğu bir müzik eğitimi olan Bağlama ile başlayalım. Bozuk Düzen Bağlama eğitimi almak isteyen 16 yaş üzeri herkes bu enstrümanı kolayca öğrenebilir. İçinizde sanat ve müzik sevgisini açığa çıkarmanın şimdi tam zamanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir