Cumhuriyet’in kurulmasından sonra İstanbul’da sanayileşmenin yoğun olduğu ve buna bağlı olarak işçi kesiminin yoğun yaşadığı bir yer Beykoz tabii bu geçmişte kaldı. Çünkü geçen süreçte İstanbul Boğazının incisi haline gelen ilçe daha çok elit zümrenin yaşadığı yer haline gelmiştir. Marmara denizine selam veren doğal ormanlarında kestane, meşe, ıhlamur, kayın, gürgen ve fındık ağaçları şehre oksijen kaynağı olmaya devam etmektedir. Bilinen tarihi 700’lü yıllara dayanmakta olup, geçmişten günümüze kadar ulaşan bir çok tarihi eser bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan ilçe ayı zamanda sinema ve dizi setlerinin vazgeçilmez mekanlarındandır. Şimdi dilerseniz birde ilçede sanat ve meslek eğitimlerine bir göz atalım. Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin katkıları ilçede 5 farklı İsmek kurs merkezi bulunmaktadır.
İstanbul Beykoz
Şehit Bülent Kocabıyık caddesi no:5 kat:3 İski binası
0216 425 13 21

Branş Listesi (Gümüşsuyu Mahallesi İsmek)
Aşağıda yer alan liste Beykoz ilçe merkezinde bulunan İsmek Gümüşsuyu Mahallesine aittir. Servet Hamzaoğlu ve Selma Aktülün yönetiminde hizmet veren kurs merkezi İski binasında yer almaktadır.
İsmek Beykoz

KAVACIK
Beykoz ilçesinin en önemli iş ve yaşam merkezlerinden biri halinde gelen Kavacık aslında 1980 yılı öncesine kadar ormanlık alanlar olarak görülmektedir. Ne zamanki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yapılması ile kaderi değişmiştir. Yukarıda da belirttiğim gibi sinema ve dizi setlerine mekan olan Kavacık Çiçek Taksi, Akasya Durağı ve sevilerek izlenen dizilerden biri olan Kurtlar Vadisi yine burada çekilmektedir. Eğitim alanında da yine Beykoz’un en gelişmiş ikinci şubesi İsmek Kavacık burada bulunmaktadır. 40’dan fazla eğitim seçeneğinin olduğu şubeyi yakından tanımak, iletişim ve branş listesini incelemek için tıklayınız.

KANLICA
Anadolu Yakasında görebileceğiniz en yeşillik yerlerden biri olan Kanlıca Mihrabad Korusu ile meşhurdur. Tabii ki ünü bununla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda üzerine pudra şekeri dökülerek yenen Kanlıca yoğurdu mutlaka denemeniz gereken lezzetleri arasında yer almaktadır. Yine dizi ve sinemalar için önemli yerlerden biride burası olup, Kardeş Payı dizisi çekimleri burada yapılmıştır. Sanat ve meslek kursları alanında İsmek Kanlıca şubesi yaklaşık 30 farklı branş seçeneği ile Halide Edip Adıvar Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Daha fazla detaya ulaşmak için yapmanız gereken aşağıda yer alan butona tıklamak olacaktır.

ÇAVUŞBAŞI
Osmanlı döneminde önemli bir görev olan Çavuşbaşı Padişahın huzuruna çıkacak olan elçilere eşlik edenlere denirdi, konumuzda bahsi geçen Çavuşbaşı ise Beykoz ilçesine bağlı 25 mahalleden biri olan Çiftlik ve bu mahallenin en özel yerlerinden biri Çavuşbaşı batısında bulunan Elmalı Baraj Gölü bulunmaktadır. Konumuz Çavuşbaşı İsmek kurs merkezi olması nedeniyle birazda bu kurslarda yer alan eğitimlere bakalım. Yaklaşık 20 branşın olduğu kurslarda yabancı dil olarak İngilizce müzik alanında ise bağlama ve kemençe eğitimleri bulunmaktadır. Kemençe oldukça doğru bir seçim olmuş zira Beykoy’da yaşayanların büyük bir bölümü Karadeniz bölgesinden göç etmiş vatandaşlarımızdır. Çavuşbaşı İsmek kurs merkezi adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.
Cumhuriyet Caddesi No:146 Kat:2
0216 479 14 93

ORTAÇEŞME
Beykoz ilçesinin en sakin yerlerinden biri Ortaçeşme doğusunda İstanbul’da nadir bulacağınız köylerde biri Akbaba köyü bulunmaktadır. Nüfusu oldukça düşük olan Ortaçeşme en fazla 10 bin kişinin yaşadığı bir yer diyebiliriz. Burada yaşayan halkın sanat ve meslek eğitimleri için İsmek Ortaçeşme şubesi ücretsiz hizmet vermektedir. Yine aynı şekilde yaklaşık 20 farklı branşta eğitim imkanı bulacağınız şubemizde Kemençe eğitimi yine dikkat çekmektedir. Bu sefer kemençeye diğer enstrümanlar Bağlama, Gitar ve Keman batı müziği eğitimleri ile eşlik etmektedir.

Beykoz Spor Eğitim Merkezi (Kapandı)
Geçtiğimiz yıla kadar hizmet veren spor eğitim merkezi kapatılmış olup, ilçede ücretsiz spor eğitimleri için Ortaçeşme İsmek şubesi görevlendirilmiştir. Bu şubemizde kadınlar için Aerobik ve Pilates eğitimleri verilmektedir. Erkekler için şuan spor eğitimi olmayıp, size en yakın şubeden sağlık raporu ile yararlanabilirsiniz.

4 Comments

Add a Comment
 1. burak

  beykoz çavuşbaşının kurs telefonu yanlıştır..kaldırırmısınız?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Burak: Telefon numarası güncellenmiştir. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 2. binali süsli

  merhabalar Kosgeb girişimcilik eğitimi için ben binali ****** ve eşim sevgi ****** adına online başvurmuşdum. Mart ayı için yedekdeydik. Eşim yedek 14 ben yedek 20 idim .şu an durum nedir ,bilgi verirseniz sevinirim. iş yeri açma ve ihracat yapmamız için cok önemli dönerseniz sevinirim .tel 0532 **********

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Binali: Başvuru yaptığınız sayfaya girerek sıralamanızdaki son durumu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.