Beykoz İsmek

Cumhuriyet’in kurulmasından sonra İstanbul’da sanayileşmenin yoğun olduğu ve buna bağlı olarak işçi kesiminin yoğun yaşadığı bir yer Beykoz tabii bu geçmişte kaldı. Çünkü geçen süreçte İstanbul Boğazının incisi haline gelen ilçe daha çok elit zümrenin yaşadığı yer haline gelmiştir. Marmara denizine selam veren doğal ormanlarında kestane, meşe, ıhlamur, kayın, gürgen ve fındık ağaçları şehre oksijen kaynağı olmaya devam etmektedir. Bilinen tarihi 700’lü yıllara dayanmakta olup, geçmişten günümüze kadar ulaşan bir çok tarihi eser bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan ilçe ayı zamanda sinema ve dizi setlerinin vazgeçilmez mekanlarındandır. Şimdi dilerseniz birde ilçede sanat ve meslek eğitimlerine bir göz atalım. 

KAVACIK
Beykoz ilçesinin en önemli iş ve yaşam merkezlerinden biri halinde gelen Kavacık aslında 1980 yılı öncesine kadar ormanlık alanlar olarak görülmektedir. Ne zamanki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yapılması ile kaderi değişmiştir. Yukarıda da belirttiğim gibi sinema ve dizi setlerine mekan olan Kavacık Çiçek Taksi, Akasya Durağı ve sevilerek izlenen dizilerden biri olan Kurtlar Vadisi yine burada çekilmektedir. Eğitim alanında da yine Beykoz’un en gelişmiş ikinci şubesi İsmek Kavacık burada bulunmaktadır. 40’dan fazla eğitim seçeneğinin olduğu şubeyi yakından tanımak, iletişim ve branş listesini incelemek için tıklayınız.

4 Yorum

Yorum yap
  1. beykoz çavuşbaşının kurs telefonu yanlıştır..kaldırırmısınız?

    1. Burak: Telefon numarası güncellenmiştir. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

  2. merhabalar Kosgeb girişimcilik eğitimi için ben binali ****** ve eşim sevgi ****** adına online başvurmuşdum. Mart ayı için yedekdeydik. Eşim yedek 14 ben yedek 20 idim .şu an durum nedir ,bilgi verirseniz sevinirim. iş yeri açma ve ihracat yapmamız için cok önemli dönerseniz sevinirim .tel 0532 **********

    1. Binali: Başvuru yaptığınız sayfaya girerek sıralamanızdaki son durumu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir