Beylikdüzü Belediyesi Kursları

Önceleri tarım köyü olarak kullanılan Beylikdüzü Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde ise askerlerin konaklama yeri olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise Türkiye’nin en modern ilçelerinden olup, planlı yapılanma ve yeşile verilen önemi en güzel göreceğiniz ilçelerden birisidir. Tabiki ilçenin başarısı sadece bununla sınırlı olmayıp, %40’ı üniversite mezunu olan ilçe halkı için belediye yeni eğitim olanakları sağlamaya devam ediyor.

Beylikdüzü Belediyesi Kursları
Yılda 3 defa tekrarlanan (Güz, Bahar ve Yaz) kurslarında kayıtlar başlıyor. 15 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında kayıtları gerçekleşecek olan Beylikdüzü Belediyesi güz kursları için sizde herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Kayıt işlemleri sadece haftaiçi ve 09:00 – 16:00 saatleri arasında yapıldığını hatırlatalım.

Çocuk ve Yetişkinler İçin Özel Eğitimler
Beylikdüzü genelinde 2 farklı kurs merkezi ile eğitim veren kurum çocuk ve yetişkinle için özel branşlar belirlemiş durumdadır. Beylikdüzü Kültür Merkezi şubesinde eğitim alcaklar için aşağıda branş listesi bulunmaktadır.

Çocuklar ve Gençler İçin (2000-2007)
Piyano, Gitar, Bağlama, Keman, Tiyatro-Drama, Resim, Bateri, Ritm-Perküsyon ve Bale eğitimleri verilecek olup yine aynı şekilde BKM (Beylikdüzü Kültür Merkezi) şubesinde yetişkin branşları aşağıdadır.

Yetişkinlere Yönelik Eğitimler
Latin ve Salon Dansları, Ney, Bağlama, Fotoğrafçılık, THM Koro, Ritm-Perküsyon, Ahşap Dağlama, Resim, Karikatür, Digital Arts, Şan ve Diksiyon branşlarından sadece bir tanesini seçme hakkı sunuluyor.

Beylikdüzü Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No:28 Beylikdüzü
0212 872 28 00

Kavaklı Kültür Merkezi
0212 876 99 12

İsmek Beylikdüzü Kursları
İlçede sunulan imkanlar bununla sınırlı olmayıp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’un dört bir yanında bulunan 240 şubesi ile eğitim veren İsmek Beylikdüzü ikisi spor merkezi olmak üzere toplamda 6 şube ile eğitim vermektedir. Bir tanesi yine Beylikdüzü Kültür Merkezinde olmak kaydıyla Beykent, Büyükşehir ve Yakuplu mahallelerinde imkan sağlamaktadır. Herhangi bir ücret alınmamakta olup, İsmek online kayıt kolaylığı ile başvuru yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir