Bilgisayar Proğramlama Teknikleri

Daha önceki branş tanıtımında bilgisayar bilgisi olmayanlar için 160 saat sürecek olan Bilgisayar Kullanımı kursunu tanıtmıştık. Bu alanda bireyler bilgisayar kullanımını öğrenip, dileyen ise bilgilerini daha ilerilere götürebilirler. İşte ileri seviye eğitimlerden biride İsmek Bilgisayar Proğramlama Teknikleri branşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hepinizin bildiği gibi işletim sistemi ilk kurulduğunda oldukça boş ve ihtiyacımız olan proğramlar olmadan karşımıza çıkmaktadır. İhtiyacımız olan proğramları kurarak bilgisayarımıza zenginleştiririz. Peki sizde bu proğramlardan birini yapmak istermisiniz? işte size proğramcılığın başlangıcı kursu kaçırmayın.

İsmek Bilgisayar Proğramlama Teknikleri Kursu
Yukardada belirttiğim gibi geleceğin mesleklerinden birisi olan proğramcılığa bu branş ile ilk adımı atmış olacaksınız. 128 Saat sürecek olan İsmek Bilgisayar Proğramlama Teknikleri branşı sizlere proğramlamanın temelleri hakkında bilgi verdikten sonra akış diyagramları hakkında detayları öğretecektir. Devamında yapısal proğramlama temelleri ve yazılımların olmazsa olmazı haline gelen veri tabanı mantığını bol uygulamalar ile öğretecektir. Son olarak ise proğramcılıkta önemli bir detay olan algoritmalar işlenecektir.

İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde
Hiç şüphesiz ileri seviye bir eğitim olması nedeniyle bazı istisnalar dışında bu eğitimi yalnızca İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde bulabilirsiniz.

Bilgisayar Proğramcısı Olmak İsteyenlere
Bu eğitimi almadan önce şunu düşünmelisiniz. Bu eğitim sizin hedefleriniz arasında yer alıyor mu? çünkü sınırlı bir kontenjan olup hani bir gideyim kurs sonunda bakarız diye düşünürseniz hem kendinizin zamanını harcar hemde bu eğitime gerçekten ihtiyacı olan insanların imkanını kısıtlamış olursunuz. O nedenle herzaman ilk önceliği hedeflediğiniz alanlardaki eğitimlere vermelisiniz. Örnek bir web yayncısı olmak için Web Tasarım, Web Proğramlama gibi branşları seçerek o alanda ilerlemeyi başarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir