Çağrı Merkezi Elemanı

İletişim insan hayatının en vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir. Özellikle hızla gelişen teknoloji ile hayatımıza giren iletişim araçları aynı zamanda yeni meslek ve iş kollarınınd ortaya çıkmasını sağlamıştır. Eskiden oldukça dar kapsamlı olan iletişim araçları eskiden tek seçenek sabit ev telefonları ile yapılırdı. O da herkeste olmamakla birlikte abona sayısı öylesine düşükki aradığınız insanın telefon numarasını bulabilmeniz için sarı rehberler olur, orada ad, soyad şeklinde insanların telefonları yazardı. Evinde telefonu olmayanlar ise şuan fazla rağbet görmeyen sokak kulübelerinden yararlanırdı. Şuan manyetik kartlı telefonların aksine o dönem 3 farklı jeton sistemi ile çalışan jetonlu telefonlarla sağlanırdı. Özellikle 2000’li yıllara girerken hayatımıza giren cep telefonu tüm dengeleri alt üst ettiği söylenebilir. Ülkemizde milyonlarca cep telefonu kullanıcısı aslında yeni bir mesleğinde ortaya çıkmasını sağladı. Nedir o meslek? çağrı merkezi elemanı evet bir çok işimizi telefonla hallediyoruz.

Call Center

Çağrı Merkezi Elemanı Nedir?
Siz bir firma kurdunuz satış vs yapan gelen telefonlara vs bakma ilgilenme imkanınız olmadığında o iş için bir eleman alırsınız. Hiç şüphesiz deneyimli bu alande tecrübeli, diksiyonu düzgün eleman tercih edersiniz. İşte aradığınız özellik aslında çağrı merkezi elemanıdır. Bu deneyimli personellerin yetişmesi için ülkemizde ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere hemen eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

İsmek Çağrı Elemanı Kursu
1996 Yılında 3 branş ile başladığı ücretsiz sanat ve meslek edindirme faaliyetlerini 398 branşa yükselten İsmek özellikle vasıflı eleman yetişmesi konusunda önemli destek sağlamaktadır. Halkla İlişkiler ve Organizasyon alanında verilen eğitimlerden birisi Çağrı Merkezi Elemanı branşı olup, 544 saat sürecek geniş kapsamlı bir eğitimden oluşmaktadır. Teknolojik yenilikler ve insan ilişkilerinde farkındalık oluşturan bu eğitimlerde öğretilecek konuları hemen inceleyelim. İletişim süreci ve türlerinin tanıması ile başlayacak olan eğitim telefonda, internette iletişim teknikleri ile devam edecektir. Adeta bir uzman olacağınız bu eğitimler sonunda beden dili ile iletişim tekniklerini öğrenmiş olacaksınız. Müşteri isteklerine çözüm geliştirme, grup ve kitle iletişimini etkili ve ikna kabiliyeti yüksek bir şekilde yapabileceksiniz. Bilgisayar kullanımı, döküman hazırlama, rapor tutma amaçlı kelime işlemci proğramların kullanımı, iş planı ve belge akışının takibi ve yönetimi yine sizlerin sorumluluğu altında olacaktır. Aslında bu eğitim size çok önemli yetenekler kazandırdığını göreceksiniz.

Kısıtlı İmkanları Kaçırmayın
Maalesef diğer branşlar kadar geniş kapsamlı olmayan çağrı merkezi elemanı kursu oldukça az şubede eğitimi verilmektedir. İsmek online kayıt sayfasından eğitimi verilen şube yada şubeleri görebilirsiniz. Yine aynı şekilde ulaşım ve devamsızlık sorunu olmayacaksa asil yada yedek kontenjandan kayıt olabilirsiniz. Unutmayın eğitimlerin 5/1’ine katılmamanız halinde sertifika alma hakkınız kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir