Çatalca İsmek

İstanbul’un yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Çatalca bir çok insanın yerini bile bilmediği bir yer diyebiliriz. Özellikle şehrin Avrupaya açılan noktası haline gelen ilçe bir zamanlar vilayet (il) yapılmış olup, daha sonrasında ise Atatürk’ün emriyle ilçeye dönüştürülmüştür. Stratejik yönden çok önemli bir konumda olan Çatalca için Fatih Sultan Mehmet bu şehri Allah’a emanet ettim dediği bilinmektedir. İstanbul’un diğer ilçelerine göre biraz farklı olup, geniş ve verilimli arazileri ile özellikle ayçiçeği yetiştirilmektedir. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olan ilçede aynı zamanda önemli derecede süt ve süt ürünleri üretimi yapılmaktadır. Yaklaşık 60 bin insanın yaşadığı Çatalca’da halkın sanat ve mesleki eğitim ihtiyacını karşılamak içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK  hizmet vermektedir.

Ferhat Paşa Mahallesi, Münif Sevi Caddesi, No:14

Bilgisayar Kullanımı
Duygu Özlem Pınar yönetiminde hizmet veren Çatalca İsmek Kurs merkezinde branş sayısı az olmasına karşın en önemli eğitimleri içermektedir. Geçtiğimiz yıla göre 4 farklı branş eklenmiş olup, onlardan biride günlük ve iş hayatının en önemli iletişim aracı Bilgisayar olduğu görülmektedir. Çatalca’da yaşayan 16 yaş üzeri herkesin Bilgisayar öğrenmesi ve bu araç ile yapılan mesleklere adım atması amaçlanmaktadır.

Temel Muhasebe
Yaklaşık 60 bin kişinin yaşadığı ilçe İstanbul merkeze biraz uzak olması nedeniyle tüm ihtiyaçlarını kendi içerisinde karşılamaktadır. Esnafı, sanayicisi ve tabi ki onların olmazsa olmazı finans uzmanı muhasebeciler sizde bu alanda bir meslek edinmek isterseniz Temel Muhasebe branşı ile başlayabilirsiniz. Herhangi bir bilgi ve tecrübenin aranmadığı bu branş ile muhasebeci olma konusunda ilk adımı atmış olursunuz.

İngilizce (Başlangıç ve Temel Seviye)
Özellikle iş hayatına atılmaya hazırlanan gençlerin en çok önemsediği hususlardan birisi yabancı dil olup, Çatalca’da ücretsiz olarak İngilizce A1 ve A2 seviyesinde eğitim alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapmaktır.

Web Tasarım
Bazı meslekler vardır ki insanın bir anda hayatını değiştirir, onlardan biride Bilişim Teknolojileri alanında tercih edebileceğiniz Web Tasarımı olup, alacağınız 192 saat kurs ile CSS ve HTML bilgisi edineceksiniz. Böylece sizde Çatalca’da başarılı bir Web Ajansı kurabilir, şimdiden orada yer edebilirsiniz.

Diksiyon
Başarılı olmak için öncelikle insan ilişkileri oldukça kuvvetli olması gerekir. İkna kabiliyeti yüksek, sözlerin anlaşılır ve ses tonu gerektiği şekilde kullanmak için size önerimiz Diksiyon kursu olacaktır. 60 Saat gibi kısa sürede tamamlayacağınız bu eğitim sonunda kendinizdeki değişime siz bile inanamayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir