Dikilitaş İsmek

Dikilitaş İsmek
İstanbul’un en eski ve bir o kadar da modern ilçelerden birisi olan Beşiktaş ve onun önemli bir mahallesi Dikilitaş Fulya ve Balmumcu arasında kalan bu semt her gün yüz binlerin akın ettiği semtler arasında yer almaktadır. Semte adını veren ve 1810 yılında yapıldığı bilinen bir dikilitaş bulunmaktadır. II. Mahmud tarafından dikilen bu taşın anısı ise II. Mahmud oldukça uzak bir mesafeden (1155 metre) deve kuşu yumurtasına o dönemin tüfekleri nişan alıp, isabet etmesi nedeniyle hatıra olarak dikilmiştir. Asıl konumuz olan eğitime dönecek olursak Beşiktaş İsmek kapsamında hizmet veren 2 şubeden biri Dikilitaş semtinde bulunmaktadır. Yaklaşık 60 farklı branşta eğitim imkanı bulacağınız İsmek Dikilitaş şubesi Emirhan Caddesi üzerinde yer almaktadır. Şimdi dilerseniz önce adres ve iletişim bilgileri sonrasında eğitimi verilen branşları inceleyelim.

Beşiktai Dikilitaş
Emirhan caddesi otopark çıkmazı sokak no:6
0212 227 25 34

İsmek Dikilitaş Branş Listesi
İsmek Dikilitaş

5 Farklı Branşta Yabancı Dil Kursları
Beşiktaş’ta yaşayanlar yabancı dil eğitimleri için her hangi bir masraf etmesine gerek yoktur. Çünkü İsmek Dikilitaş şubesinde 5 farklı branşta İngilizce, Almanca, Arapça, İspanyolca, Rusça eğitimler verilmektedir. Başlangıç ve temel seviyesinde verilen eğitimler sadece İngilizce ve Arapça olmak üzere ayrıca ileri seviye eğitimleri bulunmaktadır.

Kadınlar İçin Aerobik ve Pilates Eğitimi
Eğitimleri sadece sanat ve meslek edindirme ile sınırlı kalmayan İsmek bir çok yerde spor merkezleri kurarak insanların daha sağlıklı ve formda kalmasını sağlamaktadır. Spor merkezi olmayan ilçelerde ise normal kurs merkezlerinde spor eğitimleri vermektedir. O ilçelerden biride Beşiktaş olup, bu ilçemizde spor merkezi olmasa bile sorun değil, İsmek dikilitaş şubesinde hanımlara yönelik olarak Pilates ve Aerobik kursları bulunmaktadır. Sizde sağlıklı bir hayata bugün adım atmak için hemen spor yapmaya engeliniz olmadığına dair sağlık raporu alarak kayıt olabilirsiniz. Profesyonel spor eğitimlerini öğrenerek evinizde düzenli olarak yapabilirsiniz.

Bilgisayar Kullanımı ve Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım
Şimdiki durağımız ise Bilişim Teknolojileri olup, bu kapsamda ilk olarak karşımıza Bilgisayar kullanımı ve Bilgisayar Okur yazarlığı çıkmaktadır. Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen bu cihazı zaten iyi bir şekilde kullanıyorum derseniz sizin içinde mesleki eğitim olarak Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım bir nevi Grafiker olma şansı sunmaktadır. Son zamanlarda Matbaaların en çok ihtiyaç duyduğu elemanlardan biri olabilirsiniz.

Bahçe Bakımı ve Meyve Ağaçları Budama
Bir çok insan çalışma saatleri dışında kendine bir uğraş bir hobi aramaktadır. Resim, sanat vs derken bir çok önemli uğraş gözden kaçmaktadır. Onlardan biride bitkiler ve ağaçlar olup, hem bol sevabı olan hemde gelecek nesiller için faydalı olan bir hobi edinmek isterseniz size bahçe bakımı ve meyve ağaçlarının budanması konusunda eğitim öneririz. Bir Hadisi Şerifte “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” şeklinde öğütlemektedir. Bizden önce eken diken insanların sayesinde nefes alıyor. Yaz aylarında gölgesinde serinleyerek yada meyvelerinden istifade ediyoruz. Emin olun en güzel hobi, en güzel uğraş bu olacaktır.

Organik Tarım
Konu gıdalardan açılmışken farklı bir branş ile devam edelim. Son zamanlarda hileli ürünler ile çok fazla karşılaşıyoruz. Bunu fırsat bilen bazı uyanıklar ise organik diye iki katına satmaktadır. En güzel organik tüketme imkanı insanın kendi ürettiğidir. Bu konuda sizlere detaylı bilgi ve eğitim verecek olan İsmek Dikilitaş şubesi organik tarım kursları düzenlemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir