Dudullu İsmek

Dudullu İsmek
Ümraniye ilçemizin tarihi çok eskiye dayanan mahallelerinden birisi olan Dudullu ilk yerleşim olarak istanbul’un fethine dayanmaktadır. İstanbul’un fethi için yardıma gelen Duduoğlu boyları, fetih sonrası padişah tarafından teşekkür amaçlı o bölge onlara verilmiş ve adı da dudullu olmuştur. İlerleyen zamanlarda göçlerinde artması ile semt aşağı ve yukarı dudullu şeklinde anılır hale gelmiştir. Dudullu yerlileri genelde manavlık mesleğini icra etmişlerdir. Dudu hatun çeşmesi olarak bilinen tarihi mabet 1985 yılına kadar semtimizin önemli içme suyu kaynaklarından birisi olarak kullanılmıştır. Eski ası Sarıbayraktar olan semtimiz her geçen gün modern bir yapıya kavuşmaktadır. İmes, Keyap ve Modoko gibi gelişmiş sanayi ve üretim tesislerinin merkezi haline gelmiş olup, bu tür kurumların vasıflı ve meslek sahibi eleman ihtiyacını İsmek karşılamaktadır. Ümraniye ilçesinde hizmet veren kurslardan biride Necip Fazıl Mahallesinde hizmet veren Dudullu İsmek kurslarıdır.
Ümraniye Dudullu
Necip Fazıl Mahallesi, Alemdağ Caddesi, Karatelli Sokak, No:9/A
0216 365 01 37

İsmek Dudullu Branş Listesi
İsmek Dudullu

Ümraniye’nin Yabancı Dil Eğitim Merkezi
Müge Karayel Sivri ve Tülin Onur Salam tarafından yönetilen Ümraniye Dudullu İsmek Kurs Merkezi branş listesine baktığımızda ilk olarak yabancı dil eğitimlerindeki çeşitlilik dikkat çekmektedir. 4 Farklı dilde eğitim imkanı bulacağınız kurslarda en çok tercih edilen alanlardan İngilizce başlangıç, temel ve ileri seviye olmak üzere ayrıca Almanca, Arapça ve Fransızca seçenekleri sizi karşılamaktadır.

Bilgisayar Kullanımı ve Döküman Hazırlama
Yabancı dil eğitimlerinden sonra bilişim alanına bir göz atmak istedik ama çok gelişmiş olmadığı görülüyor. Bu alanda sadece Bilgisayar Kullanımı ve Bilgisayarda Döküman Hazırlama branşlarına yer verilmiştir. Ama aşağıda göreceğiniz branşlar eminim benim gibi sizleri de heyecanlandıracaktır.

Müzik ve Ses Eğitimi
Sadece mesleki eğitimlerle sınırlı kalmayan İsmek aynı zamanda müzik ve sanat eğitimlerine de büyük önem vermektedir. Bu kapsamda özellikle vazgeçilmezlerden biri gitar olup, bunun dışında nadiren bulacağınız ses eğitimi ile sanat hayatına daha profesyonel bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Diksiyon Kursu
Ses ve nefes demişken Diksiyon yani güzel konuşma ve iletişim sanatını görmeden geçmek olmaz. Dudullu İsmek şubesinde ayrıca günlük ve iş hayatında çok fazla faydasını göreceğiniz Diksiyon branşı yer almaktadır. Ses, nefes, ton, durak yani etkili ve ikna edici konuşma sanatına adım atacaksınız.

İş Hayatında İletişim
Özellikle büyük şehirlerde çok fazla farklı insanın bulunduğu yerlerde en çok duyacağınız şikayet insanlarla uğraşmanın zor olduğudur. Aslında o kadarda zor olmayıp, sadece iletişim kopukluğu görülmektedir. Bu sorunu aşmak, daha başarılı iletişim kurmak için İsmek İş Hayatında İletişim branşı ile etkili ve iş bitirici iletişim tekniklerini öğretmektedir. Özellikle yönetici ve yönetici adaylarına gereklidir.

İş Organizasyonu
Ücretsiz kurs denince eskiden olsa insanın aklına genelde Bilgisayar, Muhasebe vs gibi branşlar gelirdi Türkiye’de bir çok ilke imza atan İsmek bu tabuyu yıkarak sadece ülkemizde değil Dünya’ya örnek olmaya devam ediyor. Bir önceki branşta iş hayatı konu olduğu için onun üzerinden devam edelim. Şimdiki branşımız ise İş Organizasyonu olup, yine aynı şekilde Yönetici ve Yönetici asistanları için çok gerekli gördüğüm bu eğitim sadece 16 saat sürmektedir. Çalışma planı, iş hayatında iletişim ve diksiyon eğitimleri sıkıştırılmış halde yer almaktadır.

Giyim Kursları ve Modelist Yardımcısı
Bu şubemize dair aktaracağımız branş Türkiye’nin en önemli gelir ve istihdam kaynaklarından olan Tekstil üzerine olacaktır. Özellikle tavsiye etmek istediğim branş Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı olup, bunun dışında yine amatör ve profesyonel bir şekilde ilgileneceğiniz kadın giysileri dikimine dair bir çok seçenek bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir