1992 Yılında ilçe olma özelliği kazanan yerleşim yerlerinden biride Göngören olup, fakat diğer ilçelere göre en küçük yerleşim yerlerinden birisidir. Yüzölçümü 73 km2 olan Güngören nüfus olarak 300 bin ve üzeri insan ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve JICA tarafından yapılan deprem risk analiz çalışmasında en tehlikeli ikinci ilçe Güngören olarak tespit edilmiştir. İş ve yaşam alanlarının bir arada sunulduğu Güngören özellikle Merter semtimiz tam bir istihdam alanı olduğu söylenebilir. Gelişmiş iş alanlarının ihtiyacı olan vasıflı elemanlar Güngören İsmek kursları tarafından sağlanırken aynı zamanda spor sever insanların yaşadığı ilçemizde 2 farklı spor eğitim merkezi ile hizmet verilmektedir.

Güngören Kursları

Güngören İsmek Kursları
İlçe genelinde ikisi spor eğitim merkezi olmak üzere toplamda 5 farklı ismek kurs merkezi olup, Güngören İsmek, Merter ve Erdem Beyazıt Kültür Merkezi binasında yer alan eğitim kurumlarımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. En fazla branşı Merter İsmek şubesinde bulacaksınız.
Sanayi Mahallesi Gaziosmanpaşa Caddesi No:31 Güngören
0212 436 00 34

İsmek Güngören Branş Listesi
Güngören

Güngören Yabancı Dil Kursları
Şule Asan ve İmam Hüseyin Küçük tarafından hizmet veren Güngören İsmek kurslarından özellikle yabancı dil eğitimleri öne çıkmaktadır. Şubemizde İngilizce, Almanca ve Rusça eğitimleri yer almakta olup, ayrıca Arapça eğitimi almak isteyenler içinde Merter İsmek şubesinden yararlanabilirsiniz.

Kadın Giysileri Üzerine Mesleğiniz Olsun
Güngören İsmek kurslarında dikkat çeken bir diğer branş ise Tekstil ile alakalı olup, İstanbul’un Tekstil merkezi sayılan Merter’de kendinize kolayca iş bulabilirsiniz. Kadın giysileri üzerine eğitimler verilmekte olup, baktığımızda artistik çizim, kalıp hazırlama ve dikim branşları ile dop dolu olduğu görülmektedir.

Güngören’de Osmanlıca Eğitim Fırsatı
Son olarak dikkatimizi çeken ise Osmanlıca eğitimleri olmaktadır. Son yıllarda binlerce insanın ilgi gösterdiği Osmanlıca eğitimleri İsmek’te oldukça geniş kapsamlı hale gelmiş olup, Güngören’de yaşayanlar için kolay metinler, arapça ve farsça kelimeler ile Osmanlıca Türkçe imlası şeklinde branşlar bulabilirsiniz.

MERTER
Gelişmiş tekstil firmalarının yer aldığı Merter’de geçen yıl modelistlik, stilistlik gibi eğitimlerin yer almasına karşın bu yıl olmadıkları ve özellikle yabancı dil alanında geniş kapsamlı eğitimler dikkat çekmektedir. Arrapça, Almanca ve İngilizce eğitimlerine ek olarak Güngören’de yaşayan yabancı vatandaşlar içinde Türkçe eğitimleri verilmektedir. Daha fazla detay için aşağıdaki görsele tıklayınız.
Merter İsmek

ERDEM BAYAZIT KÜLTÜR MERKEZİ
1939 Yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Erdem BAYAZIT yazar, şair ve bir dönem millet vekilliği yapmış olup, 2008 yılında hayata gözerini yummuştur. Güngören Belediyesi tarafından adı Erdem Bayazıt Kültür Merkezi olarak yaşatılan ünlümüzün adını taşıyan İsmek Kurs merkezi bulunmaktadır. İlçemizde en az branşı içeren Erdem Bayazıt İsmek diğer şubelerde olmayan eğitimler olarak bilişim teknolojleri dikkat çekmektedir. Bilgisayar ve hızlı klavye kullanımı gibi eğitimler yalnızca bu şubemizde yer almaktadır.
Güngören Kültür Merkezi

MERTER SPOR EĞİTİM MERKEZİ
Çalışmak kadar günlük hayatta bir diğer ihtiyacımız olan spor faaliyetleri şimdi Merter’de ücretsiz olarak sunuluyor. İsmek Merter Spor Eğitim Merkezi kadınlar için Aerobik, Fitness, ve Pilates eğitimleri erkekler içinse vücut geliştirmenizi sağlayacak olan Fitness eğitimleri bulunmaktadır. 16 Yaş ve üzeri kadın erkek herkes bu imkanlardan yararlanabilir.

GÜNGÖREN SPOR EĞİTİM MERKEZİ
İlçemiz Spor denince en popüler ilçelerden olup, içlerinde 1. LiG’de oynamış kulüpler bulunmaktadır. İstanbul Güngörenspor bir dönem 1. Lig’de oynamış olup, aynı şekilde amatör kümelerde oynayan Güngörenspor, Haznedarspor, Tozkoparanspor ve Güneştepespor gibi amatör kulüpler bulunmaktadır. Spor yapmayı seven insanlar için İsmek Güngören’de 2 farklı spor merkezi kursu olup, dilediğinizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Güngören İsmek kursları hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, özellikle bilişim teknolojileri alanında eğitim almak isteyenler sanırım diğer kurs merkezlerinden yararlanması gerekecektir.

8 Comments

Add a Comment
 1. Ceylan

  Merhaba kayıtlar ne zaman, İngilizce we gitar için?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Ceylan: Başvurular devam etmektedir. Kontenjanı müsait olan kursları kursiyer.ismek.ist adresinden görebilir ve Online başvuru yapabilirsiniz.

 2. Canan

  Merhaba emlak danışmanlık kursalar acikmiydi
  Kayıt almak için ne yapmam gerekiyor. Çalışanlar için
  Uygun saatler varmı acaba????
  Saygılar la canan hanım

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Canan: Merak ettiğiniz tüm detaylar ve kurs başvurusu için kursiyer.ismek.org adresini kullanabilirsiniz.

 3. Mahir Zorlu

  Merhabalar.Arı yetiştiricilik kursuna katılmak istiyorum internet’ten bilgileri girdim fakat kurs seçemedim ne yapayım.Teşekkürler.

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Mahir: Kayıtlar 5 Eylül’de başlıyor o nedenle erken başvuru yapmaya çalışıyorsun.

 4. Meral

  Ben modelistlik kursuna baslamak istiyorum ne zaman aciliuo kurs .

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Meral: İsmek kayıt tarihleri sayfasına bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.