İş Garantili Kurslar

İş Garantili Kurslar
Son yıllarda artan imkanlar ile daha fazlasını hayal ediyoruz. Öyle ki eskiden büyük bir işsizlik problemi var iken şuan katıldığımız bir çok meslek edindirme kursu bizi sadece meslek sahibi yapmakla kalmıyor, aynı zamanda iş sahib de yapıyor. Tabii ki tüm kursların bu imkanı sağladığı söylenemez. O nedenle Google’da en çok aranan kelimelerden biride “İş Garantili Kurslar” olup, sayfada merak ettiğiniz tüm detayları bulacaksınız.

İstihdam garantili eğitimler

İstanbul’da Yararlanabileceğiniz İş Garantili Kurslar
Sitemiz İstanbul’da yaşayanların ücretsiz yararlanabilecekleri kurslar hakkında bilgi vermektedir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgiler daha çok İstanbul’da yaşayanların ilgisini çekmektedir. İstanbul’da bu şekilde 2 farklı kurum bulunmaktadır. Bunlardan ilki Türkiye İş Kurumu kısa adı İŞKUR olup, bir diğeri ise sitemizde yayın alanı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK kurslarıdır. Öncelikle biraz araştırmacı olmalısınız. Çünkü her iki kurumda da yer alan eğitimlerin hepsi iş garantisi içermez.

İsmek Kurları İş Garantisi Bulunuyor mu?
Dilerseniz ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi ile başlayalım. 20 Yıllık tecrübesi ile sürekli yenilenen ve yeni projelere imza atan İsmek Perakende Okulu uygulaması ile geçtiğimiz Türkiye’de bir ilke imza attığını söyleyebiliriz. Satış ve perakende alanında nitelikli elemanları yetiştirmek için hayata geçirilen İsmek Perakende Okulu bu alanda önemli misyonlar üstlenen KMD (Kategori Mağazacılığı Derneği) ve Gıda Perakendecileri Derneği ile işbirliğine başladı. Bununla da yetinmeyen kurum Türkiye İş Kurumu iŞKUR ile çalışma yaparak kursiyerleri eğitim sonrasında İşkur İEP (İşbaşı Eğitim Programına) dahil ederek kendilerini daha fazla geliştirme, maaş, sağlık sigortası ve büyük ölçüde iş garantisi sağlayan imkanları hayata geçirdi.

İsmek Perakende Okulu Nedir?
Evet arkadaşlar İsmek kurslarında kısmen iş garantisi sağlayan eğitimler sadece İsmek Perakende Okulu eğitimlerinde geçerli olup, İstanbul genelinde tek kurs merkezi ile Mecidiyeköy’de eğitim vermektedir. Satış alanında nitelikli elemanları yetiştirmeyi hedefleyen kurum 9 farklı branş ile hayatın her alanında kendinizi geliştirme imkanı sunuyor. Her branşın kendine özgü teorik eğitim süreleri olup, ilk olarak eğitimler İsmek kurslarında verilmektedir. Örnek Teknolojik Market Satış Elemanı eğitimine katıldığınızda 176 saat teorik eğitimlere dahil olursunuz. Bu süreçte herhangi bir kazanç vs imkanınız olmaz. Ne zaman ki 176 saat süren eğitim son bulup, İşkur İşbaşı Eğitim Programına dahil olup, bu alanda hizmet veren firmada eğitim ve çalışmaya başlarsınız bu süreçte aylık 1300 TL maaş + sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanırsınız. Örnekte belirttiğim gibi Teknolojik Market Satış Elemanı seçtiğimde İEP programını muhtemelen Teknosa, Bimeks gibi firmalarda gerçekleştiririm. Bunun gibi dünyaca ünlü firmalar uygulamaya dahil olmuştur. Evet arkadaşlar İsmek sadece bu şekilde kısmen iş garantisi sağlamaktadır. İsmek perakende okulu hakkında hazırladığımız sayfaya aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız.

İsmek İş İlanlarına Göz Atmayı Unutmayın
İstanbul genelinde 200’den fazla noktada eğitim imkanı sağlayan kurum aynı zamanda eğitim gören kursiyerleri için kariyer imkanı da sağlamaktadır. Eğitim aldığınız kurs merkezini iyice inceleyin. Giriş çıkışlarda levhalarda yer alan duyurulara çok iyi dikkat etmelisiniz. Çünkü o duyuru levhaları genellikle aldığınız eğitim ile alakalı iş ilanları içermektedir. Bir çok iş veren İsmek kurslarında eğitim alan kursiyerleri tercih etmektedir.

İşkur Kursları (Türkiye İş Kurumu)
İstanbul ve Türkiye’nin tüm ilçelerinde bu imkanı sağlayan bir diğer kurum ise Türkiye İş Kurumu olup, işçi ve işveren arasında önemli bir bağlantı oluşturmaktadır. Geçmişte her ne kadar uzun iş arayan kuyruklarla hatırlansa da şuan geçmişten eser kalmadığını görürsünüz. İş arayan arkadaşlar İnternet yanı sıra hizmet merkezlerinde randevulu çalışan görevlileri ile yardımcı olmaktadır. Sürekli yeni projeler geliştiren kurum işsizliğin azaltılması için kısa adı İEP olan İşbaşı Eğitim Programı uygulamasını geliştirdi. Türkiye’nin her yerinde geçerli bu uygulama hem çalışan hemde iş verenin lehine bir çok yeniliği hayata geçirdi.

İşbaşı Eğitim Programı Nedir, Nasıl Uygulanıyor?
Burada İşkur ve firmalar arasında yapılan bir anlaşma bulunmaktadır. Örnek ben bir firma sahibiyim ve sürekli CNC (Torna Tezgahı) operatörlerine ihtiyaç duyuyorum. Benim işim küçük bir şehir yada ilçede olması halinde bu alanda nitelikli eleman bulma imkanım zor olacaktır. Bu durumda İşkur’dan bana yetiştirilmek üzere eleman temin etmesini istiyorum. Bana bulunan elemanları ben günlük 8 haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde firmamda hem eğitip, hemde çalıştırıyorum. Yani onlara 12 ay içerisinde işi öğretiyorum. Güzel bir yönü ben bu arkadaşlara herhangi bir maaş yada sigorta yapmıyor. Bu arkadaşların aylık 1300 TL ödemesini ve sağlık sigortasını İşkur sağlıyor.

Kadrolu Personel Olabilirsiniz
Evet arkadaşlar eğitim için başladığınız firmada yaklaşık 12 ay gibi bir eğitim alıp, işi öğreneceksiniz. Örnek Web Tasarım firmasına katılmanız halinde sizde 12 ay içerisinde tasarım ve programlama hususuna hakim olabilirsiniz. Kişiliğiniz ve çalışmanız firma yönetimi tarafından beğenilmesi halinde 12 aylık süreç içinde yada sonunda firma yönetimi sizi kadroya dahil ederek maaşınızı artırır ve SGK (sigortanızı) başlatır. Böylece hem işi öğrenmiş, hemde iş sahibi olmuş olursunuz. Bu konuda daha fazla bilgi için mutlaka İşkur Kursları sayfasına bakmalısınız. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/iskur-isbasi-egitim-programi

Halk Eğitim Merkezi Kursları İş Garantili mi?
Türkiye’nin en eski eğitim kurumlarından biri olan HEM (Halk Eğitim Merkezi) maalesef halende kendini geliştirebilmiş değildir. Günümüzde bile ücretli mi, ücretsiz mi tartışması yaşanıyor. O nedenle Halk Eğitim Merkezi kurslarından iş garantisi beklemek üzgünüm ama mantıklı bir arayış olmayacaktır.

THY (Türk Hava Yolları)
Türkiye’nin en gözde markalarından biri olan ve bir çok başarıya imza atan Türk Hava Yolları istihdam imkanı sağlamaya devam ediyor. Binlerce Pilot ve Hostes imkanına ek olarak uçak bakımında görevlendirilmek üzere sürekli yeni alımlar yapmaktadır. Eleman ihtiyacını ise açtığı kurslar ile gerçekleştiriyor. Bunun için genelde havacılık bölümü olan üniversiteler ile yapmaktadır. Geçtiğimi aylarda Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği yapan kurum 200 kişilik Uçak Bakım Yardımcı Teknisyeni için anlaşma sağlandı. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler THY’de işe başlıyor. Sizde böylesi bir fırsat için mutlaka Türk Hava Yolları ve sitemizden yapılacak duyuruları yakından takip etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir