Arı Yetiştiriciliği

Öyle bir besin düşününki her derde derman olan ve asla bozulmayan bir gıda Bal bir arının ömrü boyunca sadece 1 çay kaşığı bal yapabildiğini düşünürsek aynı zamanda ne kadar değerli olduğunu görürüz. Peygamber efendimiz HZ. Muhammed (S.A.V) kendisine getirilen hastalara hep bal yemelerini tavsiye edermiş. Gerçi günümüzde doğallığını koruyamayan ve içerisine katılan karışımlarla eski etkisi varmıdır bilinmez ama sizlere bir öneride bulunmak istiyorum. Kendi balınızı kendiniz üretin bunun için ücretsiz arı yetiştiriciliği kursu ile her zaman doğal ve şifalı bal tüketme ve hatta ticaretini yapma imkanı bulacaksınız. İstanbul’da yaşayanlar için İsmek arı yetiştiriciliği kursu 80 saat sürecek bir eğitim olup bilmeniz gereken tüm detayları bol pratik ve uygulamalar ile göreceksiniz.
Arı Yetiştiriciliği Kursu
Son zamanlarda herşeyin hile haline geldiği günümüzde en güzeli kendi ihtiyaçlarımızı karşılar hale gelmeliyiz. Kilolarca balı çok ucuza sattığını söyleyen dolandırıcıları gördükçe insanın böylesine sağlıklı bir besini bile tüketmekten soğuduğunu görüyoruz. Dinimizde çok önemli yeri olan bu gıdayı tekrardan özüne döndürmek ve hilekarların oyunlarını terse çevirmek için bizler elimizden geleni yapmalıyız. Eğitime katılanlara nasıl bir bilgi verilecek sorusuna aşağıda başlıklar halinde cevap verelim.

  • Bal arısı ırklarını tanıma ve ilk bakışta anlama
  • Koloni bireyleri ve düzenin sağlanması
  • Arılara mevsimsel bakım ve kış aylarında yapılması gerekenler
  • Bal üretimi ve bal dışı diğer arı ürünlerinin üretim işlemleri
  • Ana arı önemi ve ana arı yetiştirilmesi için detaylar
  • Arı sağlığı ve hastalıklara karşı alınacak önlemler
  • Gezginci arıcılık ve ballı bitkileri yakından tanıma

Arı Yetiştiriciliği Kursu

İsmek Arı Yetiştiriciliği Kursu

Yukarda belirtilen eğitimler için özel kurs merkezi seçilmiş olup genelde açık alanları bulunan ilçe ve semtlerde gerçekleşmektedir. Özellikle arnavutköy, esenyurt, beykoz ve kağıthane gibi ilçelerde arı yetiştiriciliği kursu verilmektedir. Bu kurs merkezlerinin sayısı sürekli artmaktadır.

Halk Eğitim Merkezi Arı Yetiştiriciliği Kursları
Bu işin en yoğun yapıldığı yerler hiç şüphesiz Anadolu şehirleri olup özellikle köy ve kasabalarda çokça karşılaşırız. Bu vatandaşlarımızı daha fazla bilinçlendirmek ve profesyonel bir şekilde yapmaları için Halk Eğitim Merkezi Arı Yetiştiriciliği Kursları olup her ilçede bulunan bu merkezlerden yeterli talep gelmesi halinde kurslar açılmakta ve sertifikalı eğitimler verilmektedir. Böylesi şifa kaynağı ürünlerin bizden sonraki nesillerede kalması ve insanlara gerçek balı yedirmek için bu eğitimlere katılalım.