Gazetecilik Kursu

İlk gazete ne zaman basıldı hiç merak ettiniz mi? ben söyleyim M.Ö 600 yılında uzakdoğuda çıkarılmıştır. Geçmişten günümüze hep önem verilmiş olan iletişim araçlarından biride gazete olarak karşımıza çıkmaktadır. Hiç şüphesiz önemli bir meslek ve kariyer olan gazetecilik fırsatı şimdi sizlerin ayağına geldi. İsmek gazetecilik kursları alanında 2 farklı eğitim imkanı sizi bekliyor. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Gazetecilik ve İletişim ile Dijital Fotoğrafçılık kursları hayatınızda önemli bir sayfa açmak için geç kalmamalısınız. Sözü fazla uzatmadan kursları ve eğitim sürecine şöyle bir göz atalım.

İsmek Gazetecilik Kursu

Gazetecilik ve İletişim Kursu
Bir gazete için 3 önemli unsur vardır. Bunlar haber elde etme, haber sunumu ve fotoğraf konumlandırmasıdır. 160 Saat sürecek olan gazetecilik ve iletişim kursunda bunları detaylıca öğrenme imkanı sunuyor. Habercilik, Gazete Fotoğrafçılığı, Basın Hukuku, Gazete Yayınlama Teknikleri ve medyayı detaylıca takip etme adına araığınız herşeyi bulacaksınız. Daha fazlası için sizde hemen bu kursumuzdan yararlanın.

Dijital Fotoğrafçılık
Çok değil 15 yıl öncesine dönüp baktığınızda teknolojinin ne kadar geliştiğini göreceksiniz. O dönem fotoğraf makinaları poz denilen bir parça takılarak çalışır ve çekimler yapılınca bir fotoğrafçıya götürerek banyo yaptırılması istenirde banyo sonucunda ise özenerek çektiğiniz o resimlerden bir bölümü yanması nedeniyle basılamaz heba olurdu. Sonrasında hayatımıza giren dijital fotoğraf makinaları öylesine yaygınlaştı ve geliştiki ileri teknoloji cihazları kullanmak için mutlaka eğitim gerekmektedir.

İsmek Dijital Fotoğrafcılık kursu 200 saat sürecek eğitimlerde tüm makinaları ve özelliklerini yakındn tanıma, ayarlarına hakim olma ve profesyonel fotoğraf çekimi hakkında bol uygulamalı eğitimler vermektedir. Işık ve renk düzenine hakim olarak, uzak çekimlerde dikkat edilmesi gereken detayları öğrenerek sizde allanında uzman bir fotoğrafçı yada bir foto muhabiri olma yolunda bir adım atmış olacaksınız.