Gümüş Takı İşlemeciliği

Kadın erkek farketmeksizin en çok önemsediği takı çeşitleri genelde altın ve gümüş madeninden üretilip sonrasında maharetli ellerde şekillenmiş kolye, küpe ve yüzük çeşitleri ön plana çıkmaktadır. Erkekler genelde yüzük olarak kullandığı gümüş kadınlar içinde adeta vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Gümüş’e şekil vermek isteyenler; hani tezgahlarda görüpte hayran kaldığınız o tasarımları ve daha fazlasını şimdi siz yapmak istermisiniz? ücretsiz gümüş takı işlemceciliği kursu ile geniş bir eğitim süreci ve bol uygulama ve pratiklerle dolu ismek gümüş işlemeciliği kursu sizi bekliyor. İster hobi, isterseniz ticaret için öğrenin.
Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu (216 Saat)
Geniş kapsamlı bir eğitim olup aynı zamanda kuyumculuk teknolojisi eğitimleri arasında yer almaktadır. Bu eğitimi alan bireyler sadece gümüş değil altın işlemeciliği içinde ilk adımı atmış olacaklar. Eğitimlerde işlecek olan konulara kısaca göz atalım bakalım konu başlıkları nelerdir.

Delme ve kesme işlemleri, kuyumculukta kaynak yapma teknikleri, gümüş cilalama ve dikkat edilmesi gerekenler, hazırlanan takılara çizim yapmak, mine ve çeşitli takı tasarımları yapılışı, gümüş telkari ve gümüş hasır örme modelleri yapılışı ile son olarak tel ve çivi takıların yapışını göreceksiniz.

İsmek Gümüş Takı

İsmek Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 yaş ve üzeri herkese sunulan bu eğitim ile sizde takı tasarımcısı olabilirsiniz. Aynı zamanda kuyumcularda görev alabilir yada kendi işletmenizi kurabilirsiniz. İsmek gümüş takı işlemeciliği kursu yaklaşık 30 farklı kurs merkezinde yer almaktadır. Oldukça ilgi gören bir eğitim olması nedeniyle şube sayısı hızla artmaktadır. Bu eğitimden yararlanmak için size en yakın ismek kurs merkezine yanınızda nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gelmek yeterlidir.