İsmek Kursları Ne Zaman Başlıyor

Gelişen teknoloji hayatımıza bir çok yeniliği beraberinde getirirken, bir çok uygulamanın da değişmesine, gelişmesine neden olmaktadır. Onlardan biride İsmek kayıt uygulaması olup, geçmişte kurs merkezlerinde bizzat yapılan başvurular tarihe karışmıştır. Yerini Türkiye’nin her yerinden bir tıkla kayıt imkanı sunan İsmek Online almış olup, bu şekilde sadece kayıt sistemi değişmemiş, aynı zamanda kayıt tarihleri, başvuru şekli gibi bilmeniz gereken bir çok uygulamada yenilikler yapılmıştır. Bu sayfada bu değişimleri göreceğiz.

İsmek Kayıt Tarihleri

İsmek Kursları Ne Zaman Başlıyor
İlk etapta yapmamız gereken kayıt süreci olup, bunun için ilk başvuru Temmuz ayı içerisinde başlamaktadır. Hangi gün olacağı ise İsmek tarafından açıklanmaktadır.

İsmek Online Nedir?
İlk olarak İsmek 2014-2015 eğitim öğretim döneminde uygulamaya başlanna online başvuru bir çok sıkıntıya çözüm olmuştur. Onlardan biride kayıt tarihlerinde İstanbul dışında olan insanların mağduriyeti giderilmiştir. Genel kayıtların başlaması ile birlikte internet bağlantısı olan her yerden sadece 2 dakikanızı ayırarak İsmek kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğiniz zamana başvurunuzu iptal edebilirsiniz.

Yeni Sistemde Kayıt Nasıl Yapılır?
Temmuz ayında başlayan kayıtlar ile sizde kursiyer.ismek.org adresinden geç kalmadan asil kayıtlar dolmadan başvurunuzu yapmalısınız. Siteye girdiğinizde sizdn kimlik bilgileriniz istenmektedir. T.C. Kimlik No, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve Doğum Tarihi bilgilerinizle sisteme giriyorsunuz. Herhangi bir üyelik ve şifre gerektirmemekte olup, ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kurs merkezleri, branşlar, eğitim tarihleri, başvuru durumu, doluluk sayısı aklınıza gelecek tüm verilere ulaşabilirsiniz.

Eğitimler Ne Zaman Başlıyor
Genel kayıtlar alındıktan sonra ilk eğitim 1 Ekim’de başlamaktadır. Bu sadece başlangıç olup, alacağınız eğitimin süresine göre o branş yıl içerisinde bir çok defa tekrarlanabilir. O nedenle kayıt sayfasında sürekli başvuru yapabileceğiniz eğitim mutlaka bulunmaktadır. Yani kayıtlar eğitim sonuna kadar devam etmektedir.

İsmek Yaz Okulu Var mı?
Genel kayıtları Temmuz ayında başlayan İsmek kursları okullar gibi hareket etmektedir. Okulların kapanması ile birlikte usta öğreticiler ve ismek personeli tatile girmektedir. Yaz aylarında herhangi bir eğitim faaliyeti olmayıp, bu sebeple İsmek yaz okulu uygulaması yoktur.

Kurs Merkezleri Nerede?
Dünyanın en gelişmiş ücretsiz sanat ve meslek kurslarından biri olan İsmek kurs merkezleri şehrin her bir yerinde olduğu söylenebilir. Tüm ilçelerde bulabileceğiniz şubelerin sayısı en son 240 olarak açıklanmıştır. Size en yakın yada, eğitimini almak istediğiniz branşı içeren şubeyi seçebilirsiniz.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
Yine bir gelişmişlik örneği gösteren İsmek branş listesi geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde 348 branş ile adeta bir ilke imza atmıştır. 32 Alanda sanat, meslek ve hobi eğitimleri ile seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Eğitimler Ücretlimi?
İsmek’in tüm olanakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmakta olup, verilen eğitimler için hiç bir ücret talep edilmemektedir. Tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

26 Yorum

Yorum yap
 1. merhaba ben bilgisayar kursuna kayıt yaptırdım ama kızımı bırakıcak biryer bulamadım.oğlen gurubundayım sabaha geciş yapamazmıyım yada kayıt sildirebilirmiyim..eger kaydımı sildirirsem birdaha kayıt imkanım olurmu..ismekte hangi dönemler kayıt oluyor..sımdıden tesekkurler cevabınızı beklıyorum ..

  1. Berna: Eğitimlere henüz başlamadıysanız iptal edebilirsiniz. Başlamanız halinde grup değiştirmek için kurs yöneticinizle görüşmelisiniz. Kaydınızı iptal etmek herhangi bir kısıtlama getirmez. Fakat eğitimlere mazeretsiz katılmamanız sorun olur.

 2. Yeliz: Tabii kısa süreli eğitimlerde yeni gruplar olmaktadır.

 3. Selamın aleyküm arapça kursu icin kayit oldum
  ne zaman dersler başlıyor acaba öğrenebilirmiyim
  Allah razi olsun

  1. Sümeyye: Ve aleyküm selam kayıt olduğunuz yerde tarih ve saatleri yazmaktadır. Unutmanız halinde kursiyer.ismek.org adresine giriş yaparak Başvurularım kısmından görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir