Uygulamalı Tiyatro Kursu

Özellikle çocukluk yaşta ortaya çıkan bir sanat anlayışı tiyato okullarda piyes olarak sergilenen oyunlar ilerleyen yaşta çocukların yeteneğinide ortaya çıkarmaktadır. Güldüren, düşündüren ve hatta ağlatan sahneleri ile tiyatro herkesin severek izlediği canlı sahnelerdir. Kimi zaman yaşanmış bir olayı aktarırken kimi zaman ise kurgulanmuş bir senaryoyu ele almaktadır. Bundan 20-30 sene öncesine dönüp baktığınızda TV teknolojisi ve yayın yapan kanallar bu kadar fazla olmaması nedeniyle insanlar daha çok tiyatro ve sinemaya özen gösterirdi. Beyaz perdede görev alan bir çok ünlü oyuncunun sanat hayatı hep tiyatro ile başlamıştır. Oyunculuğa ilk adımı atacağınız tiyatro hemen hemen her ilde ücretsiz kurs imkanı bulabilirsiniz. İstanbul’da ücretsiz tiyatro kursu olarak size ismek’i öneriyoruz.

Uygulamalı Tiyatro

İsmek Uygulamalı Tiyatro Kursu
Oyunculuk alanında kendini geliştirmek ve yeteneklerini göstermek isteyenler için İsmek’ten 176 saat sürecek uygulamalı tiyatro eğitimi veriyor. Eğitimde özellikle en temel konuların bilinmesi ve uygulanması ele alınacaktır. Gerisi ise sizin yapacağınız sürekli uygulamalar ile gelişecektir. Eğitimlerde özellikle iletişim ve insan ilişkileri ele alınacaktır. Çünkü tiyatro baştan sona insan ilişkileri ve iletişim üzerine kuruludur. Aynı şekilde drama uygulamalarına hakimiyet ve ortaya koyabilme yeteneği kazanacaksınız. Sahne gösterileri ile tiyatro için kullanılan sahne, dekorların hazırlarnması ve oyun’a uygun kostümlerin seçimide öğretilmektedir.

Müzik İhtisas Merkezin’de Öğretilmekte
Genelde sanat ve meslek kursları ile yakından tanıdığınız İsmek aslında sanat alanındada çok değeri yetiştirmiştir. Şimdi sıra sizde olup, kısıtlı kontenjan imkanlarından yararlanarak İsmek Uygulamalı Tiyatro Kurslarına katılabilirsiniz. Kayıtlar Temmuz ayında başlayıp, internet üzerinden online yapılmaktadır. Sizde hemen kursiyer.ismek.org adresinden asil ve yedek kontenjandan başvuru yapabilirsiniz.

Sevilen Tiyatro Oyuncuları
Özellikle Yeşilçam döneminde ortaya çıkan tüm sanatçılar öncelikle tiyatro sahnelerinde kendini kanıtlamışlardır. Örnek rahmetli Kemal Sunal şuanki çocuklar bile onu görmedikleri tanımadıkları halde filmlerini severek izlemektedir. İnsan ilişkileri ve olayları tiyatral yönden ele alması halkın taktirini kazanmaktadır. Yine aynı şekilde Hababam Sınıfı filmlerinde okul müdürü rolünde oynayan Mahmut Hoca rolünü öylesine güzel eda ediyorki sanki gerçek hayat, sanki yaşanmış olaylar sanırsınız. Ya rahmetli Münir Özkul’un babacan tavırları daha niceleri gelip geçti bu tiyatro sahnelerinden hepsi hayırla anılıyor.

10 Yorum

Yorum yap
 1. Merhaba kaç yaş aralığı istiyorsunuz

  1. Berfin: Yaş sınırlamasına kursiyer.ismek.ist adresinden göz atınız.

 2. Merhaba; Tiyatro kursuna kapalı bayanlarda katılabilirmi

  1. Meryem: Hiç bir kursta başörtülü arkadaşlara engel çıkarılmamaktadır. Bu tür yasakçı zihniyet çoktan geride kaldı.

 3. Tiyatro kurslarına başvuru nereden yapiyoruz ?

  1. Aycan: Tüm kurs başvuruları kursiyer.ismek.org adresinden online olarak yapılmaktadır.

 4. Merhaba,uygulama tiyatro için sariyer şubesinde var mı ? Teşekkürler

  1. Kübra: kursiyer.ismek.org adresinden bakabilirsin.

 5. Merhaba;
  Tiyatro kursu için başvuru nereden yapabiliriz birde tarihleri nedir acaba?
  teşekkürler

  1. Ahmet: kursiyer.ismek.org adresinden tüm detayları görebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir