Kadın Terzisi

Genellikle erkekler için görmeye alışkın olduğumuz özel model ve dikim yapan terziler aslında sanıldığı gibi sadece erkeklere özgü değildir. Kadınlar içinde bir birinden özel modelleri, bedeninize ve isteğiniz doğrultusunda dikimini yapan kadın terzileri ve modaevleri bulunmaktadır. Erkek terziliğine göre biraz daha zor olan bir sanat olup, hanımların giyim çeşitliliği ve zorluğuna göre biraz sabır gerektirmektedir. Sizde bu mesleğin erbabı olmak, kendi işinizi kurmak ve geleceğinizi giyim ve moda üzerine hazırlamak isterseniz sizlere ücretsiz kadın terziliği kursları hakkında bilgi vermek istiyorum. İlgisini çekenler içi hemen detaylara geçelim.

İsmek Kadın Terzisi Kursu
Yukardada belirttiğim gibi öğrenirken ve uygularken mutlaka sabır gerektiren bir iş olupi, öğrenim aşamasında 1736 saat sürecek bir eğitime hazır olmalısınız. Eğitim içeriğinde stilist, modelist, ve makinacılık alanında tüm eğitimleri tek kurs ile öğreneceksiniz. Bu eğitim ileri seviye olması nedeniyle daha önce kadın giysileri dikimi alanında eğitim almış ve sertifika sahibi olmanız gerekir.

Kadın Terziliği Nedir?
Özellikle kadınlar için hizmet veren bu sanat dalında müşterinin isteği doğrultusunda model belirleme, kumaş seçimi konusunda yönlendirme, müşterinin beden ölçümlerini alma ve bedene uygun kalıp çıkararak kesim yapabilendir. Kesimini yaptığı parçaları düz dikiş makinası ve overlok gibi makinaları kullanarak dikim yapabilendir. Sadece etek, gömlek, ceket ile sınırlı kalmayan ürünler aynı zamanda hanımların özel günleri için elbise, abiye, manto, pantolon, kaban gibi tüm çeşitlerin modelini çıkarabilme ve dikme becerisi kazanacaksınız.

Gelinlikçi Olma Fırsatı
Eğitimler esnasında alacağınız eğitimlerde fantazi elbise dikimi, nişanlık ve gelinlik uygulamaları ile ülkemizin önemli sektörleri arasında yer alan ve gelin adaylarının hayalini süsleyen gelinlikleri hazırlayan bir sanatkar olmak içnde İsmek Kadın Terzisi kursuna katılmanız yeterli olacaktır.

Mod Tasarımcısı

İmkan Kısıtlı, Yaş Sınırlı
Uzun bir eğitim dönemi olması ve ileri seviye eğitim olması nedeniyle bu branş İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezi’nde verilmektedir. 16-45 Yaş arası bireyler bu eğitimlerden yararlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir