Kaymek Yaz Kursları

İç Anadolu bölgesinin en gelişmiş 3. kenti olan Kayseri’de yaşayan çocuk ve yetişkinler için ücretsiz kurs fırsatları yaz aylarında da hız kesmeden devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş KAYMEK okulların kapanması ile birlikte yaz dönemi eğitimlerine başlıyor.

Kayseri Yaz Kursları

KAYMEK 2017 Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Bu yıl 13. Gerçekleşen Kaymek yılsonu sergisi ile 2016-2017 eğitim öğretim dönemine kısa bir ara veren Kaymek yaz dönemi kurs kayıtlarını başlattı. Çocuklar ve gençlerin yararlandığı genç kaymek kurslarında ön başvurular tamamlamış olup, yaklaşık 10 bin başvuru alınmıştır. Ön kayıt yaptıran adaylarla mülakatlar başlamış olup, bu şekilde eğitim almaya hak kazananlar tespit edilecektir.  Başvurular 12 Haziran’da başlayacak olup, merak ettiğiniz hususların cevabını bu sayfada aktarmaya çalışacağız.

Başvurular İnternet Üzerinden Online Yapılacak

Kaymek kurs kayıtları da artık İnternet üzerinden çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken kaymekonline.com sitesine girmektir. Açılan sayfada ad, soyadı, doğum tarihi ve T.C. vatandaşlık numaranızı girmeniz halinde kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz. İlk defa giriş yapanlar için doldurulması gereken bir form çıkmaktadır. Bu formu doldurduktan sonra size en yakın kurs merkezi ya da eğitim almak istediğiniz Branşın bulunduğu şubeleri görerek başvuru yapabilirsiniz. Bu işlem ön kayıt niteliğinde olup, 3 gün içerisinde başvuru yaptığınız kurs merkezine nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma ya da öğrenim belgesi fotokopisi ile 1 adet fotoğraf getirmeyi unutmayınız.

Kayseri Genelinde 11 Farklı Noktada

Kaymek yaz dönemi kursları için il genelinde 11 farklı noktada kaymek tesisi belirlenmiştir. Bunlar Kaymek İhtisas Merkezi, Argıncık, Belsin, Kocasinan, Beyazşehir, Mimsin, Talas, Erkilet, Toki, Hürriyet ve Ziyagökalp kurs merkezinde yapılacaktır. Her kurs merkezinde eğitimi verilecek Branşlarda farklılık görülebilir. Bu nedenle size en yakın kurs merkezi ve hangi eğitimlerin olduğunu görmeden karar vermeyin.

Branş Listesi Kaymek kurs merkezleri

Resimlerin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız.

Bilişim Eğitimleri Öne Çıkıyor

Yaz kurslarında eğitimi verilecek Branşlara baktığımızda başta Bilişim teknolojileri olmak üzere birçok eğitim seçeneği sunulmaktadır. Geleceğin mesleklerini içerisinde barındıran Bilişim Teknolojileri alanında Bilgisayar İşletmenliği, Hızlı Klavye Kullanımı, Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi Autocad

Web Tasarım: Bilişim alanında son yıllarda en çok tercih edilen kurslardan biri hiç şüphesiz Web Tasarım olmaktadır. İçeriğinde HTML ve CSS eğitimlerinin yer aldığı kurs sonunda temel düzeyde İnternet sitesi yapmayı ve yayınlamayı öğreneceksiniz. Geleceğin meslekleri arasında yer alan bu kursa mutlaka dâhil olmanızı öneririm. Tabii ki bilgisayar kullanımınız iyi olmalıdır.

Yabancı Dil Eğitimleri

Özellikle yaz tatilinizi yabancı dilinizi geliştirerek değerlendirebilirsiniz. Bunun için İngilizce ve Almanca kursları bulunmaktadır. A1 ve A2 düzeyindeki eğitimlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Hasta Kabul İşlemleri

Son yıllarda sağlık alanında yapılan reform niteliğindeki çalışmalar yeni meslekleri de beraberinde getirmektedir. Özel ve kamu hastanelerinde icra edebileceğiniz mesleklerden biri olan hasta kabul işlemlerinde yer almak isterseniz KAYMEK size bu konuda eğitim verecektir.

Kur’an-ı Kerim (Elifba) Eğitimi

Her Müslümanın bilmesi ve okuması gereken kerim kitabımız Kur’an-ı Kerimi öğrenmek için geç kalmış sayılmazsınız. KAYMEK yaz kurslarında Kur’an bilmeyenler için de Kur’an-ı Kerim eğitimleri verilmektedir.

Diksiyon

Günümüzde insanların en çok gerek duyduğu eğitimlerden biri Diksiyon olup, kelime anlamı konuşma sanatı anlamına gelmektedir. Kişisel gelişim alanında en çok tercih edilen Branşlardan biri olup, özellikle insan ilişkileri ön planda olan bir mesleğiniz varsa mutlaka bu kısa ama etkili eğitime katılmalısınız. Etkili ve ikna edici konuşma sanatına ulaşarak sürekli başarılı olacaksınız.

Kaymek 2017-2018 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Yaz kursları daha kısıtlı imkânlarla yapıldığı için aradınız tüm eğitimleri bulamayabilirsiniz. Canınızı sıkmayın yeni eğitim öğretim dönemi için geri sayım başlamış olup, Kaymak 2017-2018 kurs kayıtları Eylül ayında başlayacaktır. Kesinleşmiş kayıt tarihi ve diğer detayları görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/kaymek

11 Comments

Add a Comment
 1. Ahi

  İyi günler ben kayseride işaret dili kursuna gitmek istiyorum kaymek de bu kurs açılmadı mı ?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Ahi: İşaret dili eğitimleri yer almaktadır.

 2. Mücahit Şahan

  Merhaba 17 yaşındayım Hızlı klavye Eğitimi almak istiyorum Kayıtı yada başvuruları Nerden yapabiliriz

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Mücahit: Kaymekonline.com yanı sıra size en yakın kurs merkezine gelerek başvuru yapabilirsiniz.

 3. Muhammet Tülek

  Kursların gün ve saat programı belli mi? Birde bitiş tarihi ve devam hakkında bilgi almak istiyorum.yazın stajım olucak şartlar uygun olursa gelmeyi planlıyorum .geri dönüş yaparsanız memnun olurum.

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Muhammet: Eğitim saatlerini kurs merkezlerinden öğrenebilirsin.

 4. melikegençaslan

  ben kaymek kursları seviyorummm amaaaaa amaaaa ben kendim braşımı daaaan çalaşmakkk istiyorum….

 5. Burak

  Iyi gunler kaymek ygs kurslariyla ilgili bilgi verebilirmisiniz

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Burak: Kaymek kurslarında henüz bu yönde bir eğitim yoktur.

 6. Gülşen Karakurt

  İyi günler Kaymek bilgisayar bilişim teknolojileri ve on muhasebe kurslarindan yararlanmak istiyorum.35yasindayim Talas/Anayurtta ikamet etmekteyim Kurs kayitlariniz ve saatleriniz hakkında bilgi almak istiyorum .Yardimci olursaniz sevinirim .Teşekkürler iyi gunler

 7. hilmi reşit avkın

  merhaba ben hilmi reşit avkın hasan polatkan ortakokulunda okuyorum 14 yaşındayım genc kaymeği çok seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.