KAYMEK Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Kayseri’de yaşayanlar için sanat ve meslek edindirme kursları yaz aylarında da kesintisiz bir şekilde devam ediyor. KAYMEK 2021-2022 Eğitim öğretim döneminin sonuna gelinmesi ile birlikte şimdi de yaz kursları ile çocuklar, gençler ve her yaştan yetişkinler için eğitimlere devam ediyor.

16 Yaş ve üzeri tüm yetişkinlerin yararlanabileceği Kaymek yaz okulu kayıtları başladı. Kayıt olmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://www.kaymekonline.com/ Sadece, yaz aylarına özel olup kısa süreli ve belirli branşlardan oluştuğunu belirtmek istiyorum.

Kayıtların tamamlanması ile birlikte eğitimler 4 Temmuz’da başlayacak olup 26 Ağustos 2022 tarihinde son bulacaktır. Sonrasında ise Kaymek 2022-2023 eğitim öğretim dönemine merhaba diyeceğiz.

Kaymek yaz kursu kayıtları

Kaymek yaz kurslarında yer alan eğitimlere baktığımızda ise çok dikkatli bir çalışma yapıldığı karşımıza çıkıyor. Birçoğu yeni eğitimlerden olmak üzere 46 farklı branşın olduğu görülüyor. Sağlık alanında çalışmak isteyenlerin yeteneklerini artırmak için hastane otomasyon sistemleri yanı sıra turizm alanında yine birçok yeni eğitim olduğu görülüyor.

 • İngilizce
 • Arapça
 • Kuran’ı Kerim (Kadınlara Özel)
 • Aşçılık
 • Pastacılık
 • Bilgisayar İşletmenliği
 • Ofis Programları Kullanımı
 • Autocad ve Autodesk Kullanımı
 • Robotik Kodlama
 • Genotıp Hastane Otomasyon Sistemi
 • Meddata Hastane Otomasyon Sistemi
 • Emlak Danışmanlığı
 • Etkili ve Hızlı Konuşma
 • Türk İşaret Dili
 • Santralist
 • Rezervasyon Elemanı
 • El Sanatları
 • Tekstil ve Moda
 • Dekorasyon

Genç Kaymek Yaz Kursu Kayıtları da Başladı

KAYMEK, sadece yetişkinler için değil aynı zamanda 16 yaş altı çocuk ve gençler içinde yıl boyu eğitim imkanı sağlamaktadır. Okullardaki eğitimin sonuna yaklaştığımız bu günlerde, Kaymek gençlik merkezlerinde 8-14 yaş arası çocuk ve gençler için birbirinden özel eğitimler başlıyor.

Çocuklar için verilen eğitimler arasında yüce dinimizin kitabı Kuran’ı Kerim yanı sıra çocuklar için akıl oyunları, yüzme sporu yanı sıra LGS ve YKS sınavlarına hazırlık eğitimleri de yer almaktadır. Genç Kaymek kursları ile ilgili detaylara aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/genc-kaymek-kurslari/

Kaymek’ten Kimler Yararlanabilir?
İlk şart 16 ve üzeri yaş sınırı olup, aynı zamanda Kayseri il ve ilçelerinde yaşamanız gerekmektedir. Gerçi şuan tüm ilçelerde olduğu söylenemez. Aynı şekilde komşu illerimizden biri olan Konya Komek Kurslarında uzun yıllar sadece Konya il merkezinde hizmet verdikten sonra şimdi tüm ilçelerde kurs merkezi açıyor. Aynı şekilde Kaymek’in tüm ilçelerde yaygınlaşacağını düşünüyor ve bunu kısa sürede olmasını temenni ediyoruz. (1)

100’den Fazla Eğitim Fırsatı
Geçtiğimiz yıl branş sayısını 109’a yükselten Kaymek resmi web sitesinde ise 20 alan 52 branş bulunduğu görülmektedir. Web sitesinde yer alan branş bilgileri güncel olmadığı görülmektedir. Herkesin ihtiyacı ve severek katılacağı eğitimleri içeren Kaymek branş listesi oldukça uzun bir liste olmasından dolayı aşağıda alan ve alt branş sayıları içermektedir. Sitemizde Kaymek Branş Listesi ile ilgili gerekli bilgi bulunmaktadır. Ahşap Teknolojisi (2) – Aile ve Tüketici Bilimleri (2) – Bilişim Teknolojileri (2) – Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (2) – Giyim ve Üretim (1) – Saç Bakımı ve Güzellik (2) – Kişisel Gelişim (3) – Kuyumculuk (2) – Okuma Yazma (1) – Cam ve Seramik (1) – Yiyecek İçecek (2) – Sekreterlik ve Büro Yönetimi (2) – El Sanatları (10) – Fotoğraf ve Grafik (2) – Halkla İlişkiler (1) – Hukuk (1) – Seyahat ve Konaklama (2) – Muhasebe (1) – Sanat ve Tasarım (4) – Yabancı Dil (6)

Çocuklu Annelere Eğitim, Çocuklarına Kreş Desteği
İstanbul’da yaşayan annelerin en önemli sıkıntılarından biri kursa gittiğinde çocuklarını kime nereye bırakacakları dır. Kaymek bu sorunu çoktan çözüme kavuşturmuş olup, 3-6 yaş çocuğu olan annelere eğitim sürecinde ücretsiz kreş desteği sunmaktadır. Anneler eğitim alırken çocukları da rehber öğretmen ve çocuk gelişim uzmanları ile hoş vakit geçiriyorlar. Açıkçası taktir edilecek bir uygulama olduğu söylenebilir. Henüz İsmek’te böyle bir uygulama olmadığını söyleyebilirim. Bu nedenler İstanbul’da binlerce anne eğitimlerden uzak kaldığı görülmektedir.

Kayıtlar Nasıl Yapılır?
Kaymek kayıt konusunda online ve bizzat başvuru şeklinde 2 alternatifi bulunmaktadır. Kayıt tarihlerine baktığımızda ise yılda 2 kayıt dönemi şeklinde yapılmaktadır. İlk kayıt dönemi Eylül içerisinde başlamakta olup, 2. kayıt dönemi ise genelde Ocak-Şubat aylarında gerçekleşmektedir. Kaymek tarafından açıklanacak olan kesin kayıt tarihleri sitemizde duyurulmaktadır.

Kayıt İçin gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Diplopa Fotokopisi yada Öğrenim Belgesi
 • 1 Adet Fotoğraf
 • 2 Adet (Föy) Dosya

Kaymek Kurs Merkezleri (14 Şube)
Şubelerin dağılımına baktığınızda genelde Kocasinan ve Melikgazi ilçelerinde olduğu görülmektedir. Şuan için 14 şubesi ile eğitim veren Kaymek Tesis Bilgileri aşağıda yer almakta olup, (Detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.) Belsin, Argıncık, Beyazşehir, Boztepe, Erkilet, Göznuru, Hürriyet, Kaymek İhtisas Merkezi, Kocasinan, Mimsin, Sümer, TOKİ, Turgut Reis, ve Ziya Gökalp şubelerine kayıt için bizzat gelebilirsiniz. (2)

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları
Kurs Merkezleri
Kurs Adresleri

Kayseri’de İş İmkanı Sağlıyor
Eğitimini başarıyla bitirip sertifika almaya hak kazanan kursiyerler Kayseri genelinde branşı ile alakalı iş ilanlarına yönlendirilmektedir. Böylece kursiyerin iş bulması, istihdam edilmesi kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda kurumun web sitesinde kursiyerlerin cv bilgileri yayınlanmaktadır.

İşaret Dili İle Engelleri Kaldırıyoruz!
Kayseri’de bir çok yeniliğe imza atan Kaymek en çok talep edilen eğitimlerden birini daha hayata geçiriyor. Engelli vatandaşlarımızın iletişim aracı olan işaret dilli kursları başlıyor. Kaymek İstisas Merkezi şubesinde gerçekleşecek olan eğitimleri çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine duyurmalıyız. Doğuştan yada sonradan insanlar engelli olabilir, bizlere düşen onların engelini almaktır.

Etkili ve Hızlı Okumma Eğitimi Başlıyor
En zor diller arasında yer alan Türkçe etkili ve hızlı okuma yeteneği kazanmak isteyenler için Kaymek Hızlı Okuma kursu açılıyor. Kaymek İhtisas Merkezinde açılacak olan kurslara özellikle yönetici adaylarını bekliyoruz. Bir anlamda Diksiyon kursuda diyebileceğimiz eğitimi kaçırmamalısınız.

Kaymek’te Öğrendi Kendi Sergisini Açtı
Kayseri’de her türlü eğitimi ücretsiz sunan Kaymek yağlı boya resim kursuna 4 dönem boyunca katılıp edindiği bilgi ve tecrübe ile sergi açmaya karar veren Perihan Üstüntaş 35 eserden oluşan sergisini Kayseri Park AVM’de açtı. Açılışta Kaymek müdürü Mürşide Gonca Arslan açılış kurdelesini keserek eski kursiyerimizi tebrik etti. Şehrimizde yeni yeteneklerin ortaya çıkması bizleri gururlandırmaktadır.

Talas Kaymek’e Kavuştu
Kayseri il merkezi ve ilçelerinde hızla yaygınlaşan Kaymek kursları, son olarak Talas ilçemizde eğitim merkezini açmıştır. Talas kaymek kurs merkezinde verilecek eğitimlerin belirlenmesi için geniş katılımlı anket çalışması başlatıldı. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Velioğlu Caddesi Doğa Apartmanı No:30 Talas
0352 431 31 00

REFERANSLAR

 1. Karaman, K. (2016). HAYAT BOYU ÖĞRENME ETKİNLİKLERİNDE YEREL YÖNETİMLERİN ROLÜ. Journal of International Social Research9(44).
 2. Şataf, C., & Taşdelen, S. (2019). Türkiye’de sosyal belediyecilik faaliyetleri çerçevesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi örneği. Ekonomi Bilimleri Dergisi11(1), 1-23.

32 Yorum

Yorum yap
 1. Kaymek ikinci dönem kayıtları ne zaman başlıyor ?

  1. Arzu: Kurs kayıt tarihleri sayfada güncel olarak duyurulmaktadır. Lütfen gelişmeleri yakından takip ediniz.

 2. Bilgisayar destekli muhasebe kursuna yazılmak istiyorum. Aynı zamanda çalışıyorum da. Süresi kaç aya denk geliyor acaba.

  1. Alper: Branş listesinden katılmak istesiğiniz eğitim süreleri ve içeriğine göz atmalısınız. Sadece 2 dakikanızı alır.

 3. Ascilik kursu ol.asini istiyorum calismam lazim onunicin cok kisiye yebek yapmayi ogrenmek ıstiyorum lutfen bana yardimci olun

 4. Serbest muhasebeci mali müşavirim kaymek bünyesinde muhasebe dersi verebilirmiyim ? Verebilirsem nereye başvurmalıyım

  1. Aybala: Kaymek iş başvuruları kaymekkariyer.com adresinden yapılmaktadır. Bu sayfada yayınlanan duyuruları takip etmelisiniz.

 5. nolur dikson açınlsssııınnnnnn

 6. Merhaba benhasta kabulde çalışmak için eğitim istiyorum onun için hangi bölüme kayıt yaptırmam lazım

  1. Dilaver: Hasta Kabul İşlemleri branşında eğitim almalısın.

 7. Merhaba benim dort yadinda oglum var hurriyette olankaymege gitmek istiyorum birakabilecegim bi yer var mi

  1. Medine: Çocuklu anneler için imkan sağlanmaktadır.

 8. ben ev yemelerikursunu çok sevedımmmmmm gerçekten keşke gene gidebilsem çünku orda büsürü arkadaşım oldu suna hocayı ççook seviyoooommm

 9. ben kaymek kursuna gidiyorum ne zaman başlayacak 6 şubat mı

  1. Melike: Sayfada güncel kayıt tarihleri duyurulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir