Mutfak Sanatları Okulu

Mutfak Sanatları Okulu
Türkiye’nin her alanda öncü kenti İstanbul 15 milyona yaklaşan nüfusu ile sürekli artan iş gücü oluşturmaktadır. Ortaya çıkan bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için İsmek üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl başlattığı perakende okulu uygulaması ile satış ve pazarlama alanında nitelikli eleman yetiştirmeye başlamış olup, bu yıl ise yine benzersiz bir projeye imza atarak İsmek mutfak sanatları okulu uygulamasını hayata geçirdi.

Yiyecek İçecek Hizmetleri

İsmek Mutfak Sanatları Okulu Nedir?
Yiyecek içecek alanında kendisini geliştirmek ve meslek sahibi olmak isteyenler için başta aşçılık ve pastacılık olmak üzere günlük hayatta severek tüketilen kebap, ızgaracı ve dönerci olmak isteyenlere eğitim verilmesi amaçlanmaktadır. İş kapısı Projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK ve Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği TÜRES işbirliği ile gerçekleşecek olan eğitimler 80 ile 300 saat arasında süren eğitimlerden oluşmaktadır. Her zaman olduğu gibi verilecek olan eğitimler ücretsiz ve başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Eğitim İçin Üsküdar’a Gelmelisiniz
İsmek perakende okulu Avrupa yakasında Mecidiyeköy’de yer alırken mutfak sanatları okulu ise ilk etapta Anadolu yakasında sadece Üsküdar’da yer alacaktır. Aşağıda yer alan bilgilerde kursun adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Detaylı bilgi için kursu aramaya çekinmeyin.

Adresi: Sultantepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:39/4 Üsküdar
Telefonu: 0 216 201 18 97

7 Farklı Branşta Eğitim Seçeneği
İsmek mutfak sanatları okulu ilk etapta 7 farklı branş seçeneği ile eğitimlerine başlayacaktır. En dikkat çekici eğitimler arasında hiç şüphesiz aşçılık, pastacılık ve butik pastacılık ile sebze ve meyve süsleme eğitimleri dikkat çekmektedir. Aşağıda yer alan listede eğitimi verilecek olan branşları görelim.

  • Temel Aşçılık Eğitimi
  • Temel Pastacılık Eğitimi
  • Butik Pastacılık
  • Sebze ve Meyve Dekorasyon
  • Soğuk Yiyecekler Hazırlama
  • Kebapçı, Izgaracı ve Dönerci Eğitimleri
  • Yiyecek İçecek Hizmetleri Servis Görevlisi
  • Yiyecek İçecek Hizmetleri Temizlik Görevlisi

Kurs Kayıtları Başladı
20. Genel sergi ve festivali sonrası yaz tatiline girmesi beklenen İsmek kursları yaptığı duyuru ile bu muhteşem projeyi bizlere duyurdu ve aynı zamanda başvuruların başladığını bildirdi. Tüm kurslarda olduğu gibi bu eğitimler içinde başvurular İnternet üzerinden yapılmaktadır. Yukarıda yer alan eğitimlerden herhangi birine katılmak isterseniz yapmanız gereken kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapmaktır.

Kurs Saatlerine Dikkat Edin
Eğitimlerin büyük bölümü hafta içi ve gündüz saatlerinde olması nedeniyle özellikle çalışanlar için sıkıntı oluşturmaktadır. Kayıt olmadan önce başvuru yapacağınız branşın günleri ve kurs saatlerine dikkat etmelisiniz.

Eğitimler Teorik ve Uygulamalı
Tüm eğitimleri en iyi şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi bu proje içinde aylar öncesinden hazırlıklar gerçekleştirdi. Normal sınıflar yanı sıra yiyecek ve içecek hizmetlerinin uygulanmasına imkan veren tam donanımlı mutfaklarda uygulamalı eğitim sizi bekliyor.

Eğitimler Ücretsiz ve Sertifikalı
Katılmak istediğiniz tüm eğitimler her zaman olduğu gibi ücretsiz ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalıdır. Böylece iş bulmanız, yeni belgeler almanız daha kolaylaşacaktır. Örnek aşçı yardımcısı eğitimine katılmak istediğinizde istenen şartları karşılamış olacaksınız.

İş Garantisi Bulunuyor mu?
Perakende okulu uygulamasında eğitimler kısmen iş garantili olup, aynı uygulamanın mutfak sanatları okulu uygulamasında olup, olmadığını merak edenler için şuan olumlu cevap veremeyeceğiz. Fakat İsmek kariyer fırsatları kapsamında sürekli nitelikli eleman ilanları gelmektedir.

İŞKUR Ödemesi Yapılacak mı?
En çok sorulan sorulardan biride kursa katılanlardan İşkur’dan ödeme alacak mı? yönünde olmaktadır. Bu uygulamada yine sadece perakende okulu uygulamasında geçerli olup, mutfak sanatları okulu kapsamında verilecek olan kurslar henüz İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kapsamında olmadığı için herhangi bir ücret yada sağlık sigortanız yapılmaz. Tabii ki ilerleyen zamanlarda aynı uygulama olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir