Ortaköy İsmek

Ortaköy İsmek
İstanbul’da gelenlerin mutlaka gezip görmek isteyecekleri yerlerden biriside Ortaköy olmaktadır. istanbul’un en küçül ilçesi Beşiktaş’a bağlı bir semt olan Ortaköy özellikle semtin simgesi haline gelen Ortaköy Camii ve boğaz köprüsü görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Osmanlı eseri yalı ve sarayları yakından görebileceğiniz bu semt aynı zamanda kültür sanat ve eğitim üssü olup, mesleki eğitimler almak isterseniz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi faaliyetlerini bulacaksınız. Beşiktaş ilçesinde hizmet veren İsmek kurslarından biride burada olup, Dereboyu Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. 16 Yaş üzeri tüm insanların hiç bir masraf etmeden yararlanacakları Ortaköy İsmek kurslarını hemen tanımaya başlayalım.

Çebi iş merkezi dereboyu caddesi eski bahçe sokak no:2 beşiktaş
0212 259 47 10

Aşçı ve Pastacı Çırağı
Şehriban Soyumgürbüz ve Ayşe Nuray Turhan yönetiminde hizmet veren Beşiktaş Ortaköy İsmek kurs merkezinde 60 farklı branşta eğitim bulacaksınız. Onlardan biride Türkiye’de yapılabilecek binlerce meslek bulunmaktadır. Onlardan biride lezzet alanında olup, aşçı ve pastacı alanında uzmanlaşmak isteyenler için ücretsiz eğitimler bulunmaktadır. Ortaköy ve çevre semtlerde yaşayanlar için bu işin başlangıç noktası olarak Aşçı Çırağı ve Pastacı Çırağı şeklinde temel eğitimler bulunmaktadır. Yiyecek içecek hizmetleri alanında verilen eğitimler bununla sınırlı olmayıp, aynı zamanda kadınlar oldukça ilgi gösterdiği branşlar arasında yer alan Cup Cake, Muffin, Çikolata, Makaron ve Kurabiye hamuru yapımı gibi alt branşlar bulunmaktadır.

Müzik Eğitimleri Dikkat Çekiyor
İsmek Ortaköy şubesinin branş listesine bakıldığında bir diğer dikkat çeken alan ise Müzik ve Gösteri Sanatları alanında olmaktadır. 3’ü Enstrüman olmak üzere 4 farklı eğitimi bulacağınız şubede Bağlama, Yan Filüt eğitimş bulunmaktadır. Aynı şekilde sizde benim gibi TSM hayranıysanız sizin içinde Türk Sanat Müziği Nihavent Makamı ve Repertuarı Eğitimi cezbedici bir hal alacaktır.

Bilgisayar Kullanımı / Ofis Programları Eğitimi
Şimdi dilerseniz birazda teknolojik eğitimlere bakalım. Bu eğitimlere katılmak için en önemli şartlardan biri Bilgisayara hakim olmak gerekir. Bilgisayar bilmeyen yada kendini geliştirmek isteyenler için Bilgisayar Kullanımı ve olmazsa olmaz hale gelmiş olan bir yazılım Ofis Programları Kullanımı öğretilmektedir.

İnternet E-Posta Yönetimi
Bilgisayar kullanıcılarının en çok İnternet ile zaman harcamaktadır. İş, araştırma yada hobi amaçlı kullanılan İnternet ve Email işlemleri bilinçsiz yapılması halinde yarardan çok zarar verebilir. Bunun için güvenli internet eğitimleri alacağınız İnternet e-Posta Yönetimi kurslarına mutlaka katılmalısınız.

Web Tasarım
Bilgisayar bilenlerin Bilişim alanında bir meslek sahibi olmak istemesi halinde ilk önereceğimiz branş 192 saat sürecek olan Web Tasarım olmaktadır. Hiç bir ücret ödemeden katılacağınız bu eğitimde CSS ve HTML eğitimleri alarak Statik İnternet siteleri tasarlamayı öğreneceksiniz. Bu için ilk basamağı olup, kendinizi geliştirmek yazılımcı olmak içinde PHP yada ASP.NET eğitimleri bulacağınız Web Programlama kurslarına katılabilirsiniz. Fakat öncelikle Web Tasarım eğitimi ve sertifikanız olması gerekir.

Blog Web Sitesi Yapımı ve Bloggerlik
Web Tasarım biraz karışık geldi, hem benim artık yeni bir mesleğe ihtiyacım yok diyorsanız sizlere kısa sürede çok iş başarma imkanı sunan Blog Web Sitesi Yapımı ve Bloggerlik eğitimi önerebilirim. Ücretsiz blog servislerinden kendinize bir blog açarak hemen içinii doldurmaya başlayabilirsiniz. Başarılı ve ziyaretçi sayısı bloglar Google Adsense reklamları ile ayda binlerce kazanç elde etmektedir. Gerek İnternet Sitesi gerekse Blog içeriği özgün, bilgilendirici ve faydalı olmalıdır. Bunun için ya kendiniz yazmalı yada ücretli içerik hazırlayan editörlere ücreti karşılığında bu işi yaptırmalısınız. Kopya bilgiler yarardan çok zarar verir.

Yazarlık Atölyesi
Ortaköy İsmek kurs merkezinden son aktaracağım branş bilgisi Web Tasarım ve Bloggerlik eğitimi alanların çok işine yarayacak, oturdukları yerden para kazanmanızı sağlayacak bir kurs Yazarlık Atölyesi kurduğunuz site yada blog sayfalarında özgün içerik oluşturmak için editör yada yazarlık düzeyiniz iyi olmalıdır. Yazdığınız yazılar aynı zamanda Seo uyumlu olmalı ve Spamdan uzak olmalıdır. Bunun için yazarlık atölyesi eğitimleri tam size göredir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir