Reyon Görevlisi

Reyon Görevlisi Kursu
Bundan 30 yıl öncesine baktığınızda ticaretin daha çok küçük esnaf ile yapıldığını görürsünüz. İlerleyen yıllarda açılan süper ve hiper marketler yerini zincir marketlere bırakmış olup, bu uygulama sadece gıda ile sınırlı kalmadan her alanda karşımıza çıkmaktadır. Giyim Mağazaları, Teknoloji Marketleri ve Yapı Marketleri gibi bir çok örnek sayılabilir. Bunlar ülkemizde istihdama katkı sağlamakta olup, bir çok alanda eleman ihtiyaçları bulunmaktadır. İhtiyaç duyulan elemanlardan biride Reyon Görevlisidir. Bir market düşünün bir çok reyondan oluşmakta olup, her birine en az 2-3 personel gerekmektedir. Firmalar eleman ihtiyacını artık eğitimli ve deneyimli bireyler arasında seçmektedir. Bu nedenle sanat ve meslek kurslarında satış görevlisi eğitimleri başlamıştır.

Reyon Elemanı

İsmek Reyon Görevlisi Eğitimleri

Türkiye’nin en geniş kapsamlı ücretsiz kurs merkezi İsmek Pazarlama ve Perakende alanında 10’dan fazla branşta eğitim vermektedir. Bu eğitimlerden biride Reyon Görevlisi kursu olup, toplamda 152 saat sürecek kurslardan oluşmaktadır. Eğitimler özellikle müşteri odaklı olup, müşteri özelliklerini tanıyarak başlayacaksınız. Müşteri iletişimi ve memnuniyeti ile satışa hazırlık çalışmaları, satış süreci ve iş hukuku ile tüketici haklarına dair bilmeniz gereken tüm hususları bu kurslarda öğreneceksiniz.

Eğitimler İsmek Perakende Okulunda
İlk olarak 2015-2016 eğitim öğretim döneminde uygulanmaya başlayan İsmek Perakende Okulu özellikle satışa yönelik eğitimleri tek çatı altında toplamıştır. Onlardan biride Reyon Görevlisi olup, ilk aşamada burada 152 saat sürecek olan teorik eğitimlere katılıyorsunuz. Sonrasında ise karşınıza maaş + sağlık sigortası + %80 istihdam garantisi bulunan İşkur İşbaşı Eğitim Programı çıkmaktadır.

Ünlü Markalarda Uygulama Eğitimi Alacaksınız
İsmek Perakende Okulu sadece teorik eğitimleri verecek olup, uygulama içinse Türkiye İş Kurumu (İş Başı Eğitim Programına) dahil olacaksınız. Bunun KMD (Kategori Mağazacılığı Derneği) ve GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) üyesi firmalardan destek alınmaktadır. Migros, A101, Bim, Teknosa, Vestel gibi ünlü firmalardan birinde 6 ile 12 ay arasında deneyim kazanacaksınız.

Günlük 50 TL Ödeme Alacaksınız
Uygulama eğitimine başladığınızda ise günlük 8 sat haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde belirlenen kurumda çalışacaksınız. Bunun karşılığında İşkur size günlük 50 aylık toplamda 1300 TL olmak üzere ödeme yapacaktır. Aynı şekilde eğitim boyunca GSS (Genel Sağlık Sigortası) primleri de İşkur tarafından ödenmektedir.

Kadrolu Personel Olabilirsiniz
Örnek İşbaşı Eğitim Programı kapsamında sizi BİM’e gönderdiler burada sadece eğitim değil, aynı zamanda işverenin sizi deneme imkanı oluyor. İşveren sizden memnun kalması halinde ilk 3 ay içerisinde kadrolu personel haline gelebilirsiniz. Çünkü ilk 3 ay içerisinde kursiyeri istihdam eden işletmelere ciddi avantajlar sağlanmaktadır.

İsmek Perakende Okulu Nerede, Nasıl Yararlanılır?
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi yeni bir uygulama olup, o nedenle çok yaygın olmasını beklemek lazım. Şuan için sadece Mecidiyeköy’de bulunmakta olup, Metrobüs ile İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Başvuruları diğer kurslarda olduğu gibi kursiyer.ismek.org sitesinden yani İnternet üzerinden yapılmaktadır. Diğer kurslara farkı alt yaş sınırı olup, bu eğitimlere katılmak için 18 ve üzeri yaşta olmanız gerekir. İsmek Perakende Okulu uygulaması hakkında daha fazla bilgi için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.

Diksiyon Kursu İle Kendinizi Geliştirin
Bu tür meslekler ciddi anlamda iletişim ve müşteri memnuniyeti gerektiren çalışma alanları olduğu için mutlaka etkili ve ikna edici iletişim kabiliyetiniz olması gerekir. Bununda en kolay yolu Diksiyon eğitimi ile mümkün olmaktadır. Dilerseniz İsmek Perakende Okulunda teorik eğitim alırken bir yandan da ücretsiz diksiyon kurslarına katılarak ses ve iletişim konularında yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

İşkur Reyon Görevlisi Kursları

Yukarıda bahsi geçen eğitimler İstanbul’da yaşayanlar için geçerli olup, tabii ki herkes İstanbul’da yaşamıyor. İstanbul dışında böyle bir eğitim arayanlar içinde İşkur Reyon Görevlisi ve Reyon Şefi şeklinde eğitimler bulunmaktadır. İşbaşı Eğitim Programı kapsamında olduğu için aynı imkanlardan yararlanırsınız.

Reyon Görevlisi Ne İş Yapar?
İlk etapta insanın aklına gıda üzerine satış yapan marketler gelse de kesinlikle bu mesleği alanı gıda ile sınırlı değildir. Örnek giyim mağazasında çocuk kıyafetleri bölümü bir reyon olarak kabul görür. Aynı şekilde teknoloji marketlerin beyaz eşya bölümü yine bir reyon diyebilir, bu şekilde yüzlerce örnek verebiliriz. Yani meslek tanımı yapmadan önce çalıştığınız sektör önemlidir. Kabaca bir özetleme yapmak gerekirse görevli olduğunuz bölümün düzeni, fiyatların, stokların takibi gibi sorumluluklarınız yer almaktadır.

Reyon Görevlisi Maaşları Ne Kadar?
Öncelikle bunun için bir standart yada sınırlama olmayıp, görev yaptığınız kurum ile alakalı olarak değişiklik göstermektedir. Asgari ücret alabileceğiniz gibi onun iki katı almanız da mümkündür. Bu tür işlerde genelde prim sistemi de bulunmaktadır. Görev yaptığınız yerin satış başarısına göre maaş dışında gelirleriniz olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir