Sarıyer İsmek

İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri Sarıyer doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçenin eski adları arasında Simas olduğu görülmektedir. Özellikle yaz aylarında Belgrad Ormanlarını gezmeye gelenlerin oluşturduğu müthiş bir kalabalık oluşmaktadır. Her alanda gelişmişlik örneği göreceğiniz ilçede 30 farklı lise, 4 hastane ve ilçe genelinde yayılmış halde 23 sağlık ocağı bulunmaktadır. Aynı şekilde ilçe halkının sanat ve mesleki eğitimleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek hizmet vermektedir.

AYAZAĞA
300 Yıllık bir geçmişe sahip olan farklı bir mahalle Ayazağa içerisinde bulunan merkezi camii yine 300 yıl önce yapıldığı bilinmektedir. Neredeyse her tarafı ormanlarla kaplı olan mahallede sadece bir giriş çıkış bulunmaktadır. 2012 Yılına kadar Şişli ilçesine bağlı olan bu semt yapılan kanuni değişiklik ile Ayazağa ilçesine bağlanmış ve yaklaşık 40 bin insanın yaşadığı sakin, huzurlu bir mahalledir. İlçede 4 ilkokul olmak üzere birde bireylerin sanat ve mesleki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere İsmek Ayazağa kurs merkezi bulunmaktadır. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan bu şubemizi de yine aşağıda yer alan butona tıklayarak görebilirsiniz.

Bilgisayar Kullanımı & Web Tasarım
İsmek Yenimahalle şubesini tercih edenler için özellikle Bilgisayar Kullanımı ve İnternet sitelerinin tasarımında uzmanlaşmak isteyenler için Web Tasarım eğitimi bulunmaktadır. Her ikisi de gerekli ve geleceğin meslekleri arasında bir basamak vazifesi görmektedir.

İngilizce, Arapça ve Fransızca
Sarıyer ilçesinde yabancı dil kursu arayanlar içinde çok ideal olan Yenimahalle İsmek şubesi 3 farklı branşta yabancı dil eğitimi vermektedir. Bunlar başlangıç ve temel seviye olan İngilizce, Fransızca ve Arapça kurslarıdır. Dilediğiniz kursa herhangi bir ücret ödemeden katılabilirsiniz.

Organik Tarım ve Meyve Ağaçları Budama
Etrafı ormanlarla çevrili olan ilçemizde tarım ve bahçe bakımı ile uğraşmak en güzel sanatsal faaliyetler arasında yer almaktadır. Bunun için size organik tarım ve meyve ağaçları budama kurslarına katılmanızı tavsiye ederim. Güzel anlar geçirmek, yeşili artırmak ve doğal beslenmek isteyenler için idealdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir