Şikayet Hattı

İstanbul’un en geniş kapsamlı ücretsiz sanat ve meslek kursları İsmek 20 yıldır hizmet vermektedir. Bu süreçte 2 milyondan fazla insana eğitim vermiş olup, bir çoğu çok memnun olurken bazı arkadaşlarımız ise yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle memnuniyetsiz olabilmektedir. Sorunların çözüme kavuşturulması için mutlaka yaşadığınız aksaklıkları yöneticilere bildirmeniz gerekir. Bunun için ilk başvurmanız gereken makam kurs yöneticileri olup, çözüm olmaması halinde aşağıda bilgilerini bulacağınız İsmek yönetim merkezi ile irtibata geçmektedir.

İsmek Şikayet Hattı (Yönetim Merkezi)
Yönetim Merkezi

Yaşadığınız Sorunları iletin / Yardım Alın
Yukarıda yer alan numarayı aramadan önce eğitim alıyorsanız mutlaka kurs aldığınız şubenin yöneticisi ile görüşün, yaşadığınız soruna çözüm arayın. Buradan sonuç alınamaması halinde ise 0212 531 01 41 numaralı telefonu arayarak İsmek yönetim merkezine ulaşabilirsiniz. Burada yaşadığınız sorunu daha üst düzeyde aktarma imkanı bulursunuz.

Sık Sorulan Sorular Sayfasını İnceleyin
Şikayette bulunmadan önce İsmek’in kurallarını ve işleyiş şeklini bilmelisiniz. Bazen şikayet ettiğiniz durum aslında normal bir uygulama olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka SSS ve Yardım sayfalarını inceleyerek yaşadığınız sorun ile ilgili bilgi olup, olmadığını inceleyin.

Sikayetvar.com Sitesine Boşuna Yazmayın
Genelde insanlar şikayet etmek istediklerinde ticari bir firma olan sikayetvar.com sitesini kullanmaktadır. İsmek başlığı altında açılmış 20’den fazla şikayet bulunmakta olup, fakat hiç birine İsmek tarafından yanıt verilmediğini görürsünüz. Bunun nedeni ilgisizlik olmayıp, aksine sikayetvar.com sitesinin sizin şikayetinize karşı taraf cevap vermek istemesi halinde 1000 TL’ye varan ücret talep etmesidir. O nedenle bu tür sitelere şikayet ederek boşuna cevap yada gelişme beklemeyin, sorununu ilk elden iletin.

En Çok Şikayet Başvurular İle Alakalı Oluyor
Bir çok insan eğitime katılmak istiyor fakat geç kalması, kontenjanın dolması nedeniyle yedek liste yada kendine hiç yer bulamıyor. Bu sorunu yaşamamak için mutlaka genel kayıt tarihlerini çok sıkı takip etmeniz gerekir. Genel kayıtlar her yıl Temmuz ayında başlamakta olup, sürekli açık kalmaktadır. Şuan bile kursiyer.ismek.org adresinden uygun olan branşlara sadece 1 dakikanızı ayırarak başvuru yapabilirsiniz.

Komek Şikayet Hattı
İsmek gibi aynı kapsamda eğitim veren kurslardan biride Konya Büyükşehir Belediyesi olup, Komek ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları 0332 351 84 93 numaralı telefonu arayarak iletebilirsiniz.

Ko-mek Şikayet Hattı
Marmara Bölgesinde gelişmiş imkanları sunan bir diğer kurum ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kursları olup, Ko-mek ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız 0262 325 63 63 numaralı telefondan hafta içi her gün 08:30 ile 17:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Şikayetinizi Lütfen Sitemize Yazmayın
Bu site İsmek dahil hiç bir kurum ile doğrudan yada dolaylı olarak bağlantısı yoktur. Sitenin amacı insanları ücretsiz kurslar hakkında bilgi vermek, onların bu imkanlardan yararlanmasını sağlamaktır. O nedenle şikayet, öneri ve isteklerinizi mutlaka yukarıda belirtilen iletişim adreslerine yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir