Türk Halk Oyunları Kursu

Türkiye’ye özgü bir sanat dalı Halk Oyunları her şehre ve yöreye göre değişen oyun türleri ve kullanılan kostümlerden oluşmaktadır. Ülkemizde 4000’den fazla halk oyunu türü tespit edilmiş olup, fakat bizler en fazla 20 çeşidi bilebiliyoruz. Bunların en başında halay gelmekte olup, ege bölgesinde zeybek, trakyada hora oyunları dikkat çekmektedir. Özellikle iç anadoluda kaşık oyunları dikkat çekerken, karadeniz bölgelerinde ise horon öne çıkmaktadır. Yine aynı şekilde kafkas, bar ve çayda çıra en çok görülen halk oyunları arasında yer alır. Adım adım kaybetmeye başladığımız bir kültür olup, genelde okullarda çocukların etkinliklerinde yaşatılmaya devam ediyor. Sevdiğiniz yörenin halk oyunu türünü öğrenmek için sizlere ücretsiz kurs imkanlarından bahsedeceğiz.

Türk Halk Oyunları Eğitimi

İsmek Türk Halk Oyunları Kursları (Her Yöre İçin)
İstanbul’un dünyaya örnek sanat ve meslek kursları İsmek sadece iş eğitimleri ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda ülkemizin kültür ve sanatı içinde katkı sağlıyor. Her yörenin kendine has oyunlarını öğretmek, geliştirmek ve yaşatmak için çabalayan ismek bu kapsamda ücretsiz Türk Halk Oyunları branşını açmıştır. Toplamda 128 saat sürecek eğitimler ile sizde yöreniz yada sevdiğiniz yörenin oyunlarını öğreneceksiniz. Folklorun tanımı ve tarihi süreci ile başlayacak olan eğitim özellikle Anadolu’dan bir çok halk oyununun tatbiki yapıllacaktır.

Halay, Horon, Kaşık Oyunu, Yada Zeybek
4 Farklı bölgeden 4 farklı halk oyunu türü özellike insanların oynayanları severek izlediği kendisininde oynamak istediği bu oyunları öğrenmek ve profesyönel bir şekilde oynamak isterseniz İsmek’in bu kurslarına mutlaka katılmalısınız. Tamamen ücretsiz ve bol uygulamalı olup, emin olun çok güzel dakikalar yaşayacaksınız.

Nasıl Kayıt Olunur?
Geçtiğimiz yıl online kayıt uygulamasına geçen İsmek başvuruları bundan böyle yalnızca internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. kursiyer.ismek.org adresinden sadece 2 dakikanızı ayırarak size en yakın kurs merkezini seçme imkanı ile hemen kayıt olabilirsiniz. Bu aşama sadece ön kayıt olup, kurs merkezinden size dönüş yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir