Tuzla Mimar Sinan İsmek

Türkiye’nin en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Tuzla aynı zamanda geçmişini unutmayarak mahalle ve cadde isimlerinde ceddimiz Osmanlıya sürekli yer vermektedir. 17 Mahalleden oluşan ilçenin en önemli semtlerinden biride Mimar Sinan Mahallesi olup, Osmanlı baş mimarı ve aynı zamanda mühendis olan Koca Mi’mâr ve Sinân Âğâ olarak bilinen Mimar Sinan’ın ismi bu semtimizde yaşatılmaktadır. Ustalık eserim dediği Edirne’de bulunan Selimiye Camii ile bilinen ünlü mimarımızın yaptığı eserler halen dimdik ayakta durmakta ve ibadete açıktır. Atamıza Allah’tan rahmet diliyor ve konumuza geçiyoruz. Biri spor merkezi olmak üzere toplamda 6 şube ile hizmet veren Tuzla İsmek kurslarının biride Mimar Sinan Mahallesi olup, ilçede en gelişmiş eğitimleri bulacaksınız. Yer olarak Ahmet Yesevi Kültür Merkezi binasında yer almakta olup, aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Tuzla Mimar Sinan
Mimar Sinan Mahallesi, Emiroğlu Caddesi, No:76 (Ahmet Yesevi Kültür Merkezi)
0216 423 30 10

İsmek Mimar Sinan Branş Listesi
İsmek Mimar Sinan

Yabancı Dil Eğitimleri (3 Branş)
Son yıllarda adeta zorunluluk haline gelen yabancı dil eğitimleri şubelerde hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Tuzla Mimar Sinan İsmek şubesinde herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz 3 farklı branş bulunmaktadır. Bunlar İngilizce, Arapça ve Fransızca olarak karşımıza çıkmaktadır. Her biri başlangıç ve temel seviyede olup, sıfırdan öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenler için güzel fırsat olmaktadır

Okuma Yazma Kursları
Bir çoğumuz yabancı dil eğitimleri dahil uzmanlık alanında branşlara göz atarken bir çok vatandaşımızın ise geçmişte yaşanan eğitim alanında yaşanan sorunlar nedeniyle okuma yazma bilmemektedir. Böylesi üzücü bir sorunu yaşayan 16 yaş üzeri tüm vatandaşlarımıza okuma yazma kursları verilmektedir. Aileniz ve çevrenizde okuma yazma bilmeyen vatandaşlar varsa Allah rızası için onları bilgilendirin, bu tür kurslara yönlendirin. Kayıt olabilmeleri konusunda onlara destek olun, emin olun çok makbule geçecektir.

Bilgisayar Kullanımı, İnternet / Web Tasarım
Bu şubemizden son aktaracağımız branş bilgisi bilişim teknolojileri alanında olup, özellikle bu alanda eğitim alabilmek, meslek sahibi olabilmek için Bilgisayar bilgisi gerekir. Bunun için ilk olarak Bilgisayar Kullanımı branşını önereceğiz. Devamında ise günlük ve iş hayatının olmazsa olmazı haline gelen İnternet mecrasını bilinçli ve güvenli bir şekilde kullanımı öğretilmektedir. Bunların dışında ise bilişimi meslek haline getirmek isteyenlerin ilk tercihi Web Tasarım olmaktadır. 192 Saat sürecek kurslarda CSS ve HTML işaretleme dili eğitimleri verilmektedir. HTML tabanlı statik İnternet siteleri tasarım, düzenleme ve yayınlamayı öğreneceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir