İsmek Kayıt Tarihleri

Türkiye’nin en gelişmiş ücretiz kurs merkezi İsmek 20. yılını doldurdu. Muhteşem bir sergis ve festival ile eğitimlere kısa bir tatil arası vermiş olup, yeni döneme hazırlıklar yapmaktadır. İsmek 2016-2017 eğitim öğretim döneminde yine yaklaşık 250 bin kişiye eğitim verecektir. 16 Yaş üzeri herkesin yararlanabildiği kursları yakından incelemek, kayıt tarihleri ve başvuru bilgilerini görmek için sayfayı baştan sona incelemelisiniz.

Kurs Başvurusu

İsmek 2016-2017 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Aradan geçen 20 yıllık süreçte 2 milyondan fazla insana sanat ve mesleki eğitimler veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi 2016-2017 kayıtları her zaman olduğu gibi Eylül ayı ilk haftası başlayacaktır. Kesin kayıt tarihi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi tarafından açıklandıktan sonra bu sayfada duyurulacaktır. Genellikle 1 ay kala duyurular yapılmaya başlanır.

Başvurular İnternet Üzerinden (ONLINE) Yapılıyor
Kurs merkezlerinden başvuru dönemi bu şekilde son bulmuş olup, ön kayıt niteliğindeki İsmek Online Başvuru işlemi herkese zorunlu hale gelmiştir. Bilgisayar ve İnternet bilgisi olmayanlar için biraz sıkıntılı olsa da yakınlarından yardım almalarını öneriyoruz. Kimlik numaranız ile kolayca giriş yapabileceğiniz İsmek Online sistemde size en yakın kurs merkezleri ve eğitimini almak istediğiniz branşların hangi İsmek şubelerinde olduğunu, eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri ile size uygun eğitim saatlerini görebilirsiniz. İsmek Online Başvuru hakkında detaylı bilgilendirme sayfası sitemizde yer almakta olup, incelemenizi öneririm.

Hazırsanız Başlayalım?
İsmek kurslarından yararlanmak için yapmanız gereke tek şey kayıt olmaktır. Şimdi kayıt olmak, uygun branşları incelemek ve kurs gün / saatlerine bakmak için kursiyer.ismek.org adresini kullanmanız gerekir. Siteye girdiğinizde sizden T.C. kimlik numarası istemektedir. Aynı şekide nüfusa kayıt olduğunuz il ve doğum tarihinizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdiğinizde size en yakın kurs merkezi yada ilgilendiğiniz branşı hangi şubede, hangi gün ve saatlerde olduğunu görebilir, başvuru yapabilirsiniz.

Asil ve Yedek Başvuru Nedir?
İnternet üzerinden online başvuru başlaması ile birçok yeniliğe gidildi. Onlardan biride asil ve yedek kayıt uygulaması olup, örnek 20 kursiyer alınacaksa 20 kişide yedek kayıt alınıyor. Başvuru yapanların bir çoğu eğitim başlamadan kendisi vazgeçiyor, bir çoğu ise kesin kayıtta iptal ediyor. Bu durumda iptal olan asil başvuruların yerine yedek listeden öncelik sırasına göre alınıyor. O nedenle asil şansınız kalmadıysa bile mutlaka yedek listeden başvuru yapmalısınız.

Kesin Kayıtlar Kurs Merkezinde Yapılıyor!
İnternet’ten yapılan kayıt sadece ön başvuru niteliğinde olup, asil listede bile olsanız bu sizin kesin katılacağınız anlamına gelmemektedir. Eğitim tarihine kısa bir süre kala kurs yönetimi yada size eğitim verecek olan branş eğitmeniz size kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz telefon numarasından ulaşarak başvurunuzun geçerli olup, olmadığını sormaktadır. Sizde evet geçerli derseniz sizi kurs merkezine yanınızda nüfus cüzdanı ile gelmenizi isteyecektir. İşte asıl kursiyerler bu şekilde oluşmaktadır. Siz iptal eder yada belirttiğiniz telefondan size ulaşılamazsa başvurunuz iptal edilip, ilk sıradaki yedek kursiyer işleme alınır.

Aynı Alanda 2 Branş Seçebilirsiniz!
Kursiyerlerin en çok merak ettiği konulardan aynı dönem içerisinde kaç eğitim tercih edileceğidir. Bunun için geçerli kural aynı alan içerisinde 2 branş seçebileceği yönündedir. Tabi bu bazen eğitim dönemi içerisinde istisna kurallar eklenebiliyor. konuyu daha anlaşılır hale getirmek için İsmek’te 30’dan fazla alan bu alanların içerisinde yaklaşık 400 branş olduğunu bilmelisiniz. Örnek yabancı dil alanında İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, Çince, İspanyolca, İtalyanca gibi branşlar bulunmaktadır. Yabancı dil bir alan olup, bu alandan 2 branş seçebilirsiniz. Ben İngilizce seçeyim diğeri de web tasarım olsun derseniz bu mümkün olmayacaktır. Çünkü web tasarım eğitimi Bilişim Teknolojileri alanında yer almaktadır. Oysaki aynı alandan 2 branş seçebilirsiniz. Yani İngilizce ve Arapça gibi örnek verebilirim. Yada web tasarım ve seo gibi seçim yapabilirsiniz.

Eğitimlere Düzenli Katılmazsam Ne Olur?
Bir çok insan bir hevesle kayıt olduğu eğitime bazen hiç bazen ilk haftadan sonra katılmamaktadır. 5/1 Devamsızlık oranı olan kursiyerler sertifika hakkını kaybetmektedir. Konya Komek’te böylesi durumda olanlara 1 yıllık kurs yasağı getirilmektedir. Henüz İsmek’te böyle bir şey yok diye biliyorum.

Aynı Branşa Tekrar Katılabilir miyim?
Başvuru yapıp seçildiğiniz eğitim size verilmiş önemli bir imkandır. Çünkü bu imkanı İsmek’te bir daha bulamayabilirsiniz. Örnek ben 2009 yılında katıldığım Web Tasarım kursu için artık bir daha başvuru yapamam çünkü aynı branşa kişi bir kez katılabilir. Birde bunu devamsızlıkla geçirdiyseniz üzücü olacaktır.

Mesleki Uzmanlık Merkezlerine Kayıt Olmadan Önce
İstanbul genelinde 235 kurs merkezi ile hizmet veren İsmek kurslarının bir çoğu özel olup, uzmanlık alanında eğitimler vermektedir. Onlardan biride mesleki uzmanlık merkezleri olup, burada eğitim alabilmek için 16-45 yaş arasında olmak gerekir. Başvuru durumuna göre kursiyerler sınav yapılarak belirlenmektedir.

İsmek Yaz Kursları Ne Zaman Başlıyor?
Bu yıl 2. gerçekleşecek olan İsmek yaz kursları uygulaması ile 9-21 yaş arası çocuklar ve gençler 2 ay sürecek olan muhteşem bir eğitim sürecine dahil olacaklar. Geçen yıl ilk defa gerçekleşen kurslardan 18.000 kişi yararlandı. Bu yıl yaş sınırlamasında değişiklik yapılmış olup, 7 olan alt yaş sınırı 9’a yükseltilmiştir. Kayıtlar 1 Haziran’da başlayacak olup, eğitimlere ise 11 Temmuz’da start verilecektir. 4 Eylül’e kadar devam edecek İsmek yaz kursları hakkında geniş kapsamlı bilgiye aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/ismek-yaz-kurslari

Eğitim İçin Ücret Ödeyecek miyim?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen İsmek kursiyerlerinden hiç bir şekilde ücret talep etmez. Eğitimlerde yapacağınız tek masraf sohbet ortamlarının olmazsa olmazı çay ve kahveler içindir. Oda dışarıya göre çok uygun fiyatla olup çay 50 kuruş kahve 1 TL gibi sembolik bir ücreti bulunmaktadır.

Sertifikamı Ne Zaman Alacağım?
Eğitime düzenli katılan ve başarılı olan arkadaşlarımızın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikaları eğitimden sonra en erken 1 ay sonrasında hazır olmaktadır. Eğitim almış olduğunuz kurs merkezine gelerek sertifikanızı hiç bir ücret ödemeden alabilirsiniz.

ismek Perakende Okulu
Sadece teorik eğitimlerle sınırlı kalmayan İsmek aynı zamanda kursiyerlere iş başında eğitim ve istihdam imkanı sunan perakende okulu uygulamasını hayata geçirdi. Satış ve perakende sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanları hazırlamak için kurduğu İsmek Perakende Okulu Mecidiye eğitim vermeye başlamıştır. Burada teorik eğitim alan kursiyerler uygulama eğitimleri için GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) ve (Kategori Mağazacıları Derneği) üyelerinin mağazalarında kendilerini geliştirme imkanı bulunuyor. Eğitimler aynı zamanda Türkiye İş Kurumu İşkur kapsamında olup, İEP (İşbaşı Eğitim Programı) kapsamında aylık 1300 TL maaş + sağlık sigortası primleriniz Türkiye İş Kurumu tarafından ödenmektedir.

Mutfak Sanatları Okulu Açıldı
400’den fazla branşta eğitim imkanı sunan İsmek uzmanlık alanlarında eğitimler vermeye devam ediyor. Son olarak hayata geçirdiği projelerden biride yiyecek içecek alanında kendini geliştirmek isteyenlere yönelik olup, Üsküdar’da eğitimlere başlayan Mutfak Sanatları Okulu aşçılık, pastacılık, sebze meyve dekorasyonu ve servis eğitimleri vermek üzere kurulmuştur.

İsmek Kayıt Tarihleri için 48 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Ayça: İsmek yaz kurslarına katılabilirsin.

Ayça

Ben 12 yaşındayım katılabilirmiyim (Teşekkürler)

admin - WEBMASTERYOLCU

Recep: Kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsiniz.

Recep

Ben Gerber eğitimi almak istiyorum ama nasıl ve nereden kayıt
Yaptırmam gerekiyo..

admin - WEBMASTERYOLCU

Fidan: Evet İsmek kurslarında yabancı ülke vatandaşları da eğitim alabilmektedir.

fidan

yabancılarda kayıt yapa bılıyorlarmı lutfen cevap yazın ben azerıyım

admin - WEBMASTERYOLCU

Yunus bu tür bilgileri sadece kursiyer.ismek.org adresinde görebilirsiniz.

Yunus

Ders saatleri hakkında bilgi alabilirmiyim dersler kaçta başlayıp kaçta bitiyor
Veya akşam kursları varmı

Kezban

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

admin - WEBMASTERYOLCU

Kezban: Eğitim sürecinde istanbul’da olmanız yeterlidir.

Kezban

Ben Elazığda oturuyorum ama kursa istanbulda gitmek istiyorum mümkünmü acaba.

admin - WEBMASTERYOLCU

Muhittin: kursiyer.ismek.org adresinden yabancı vatandaşlarda kayıt yaptırabilir.

muhittin

azerbaycan vatandaşı müraacat edebilirmi teşekkürler bilgi verirseniz sevinirim
kuaförlük kursu

admin - WEBMASTERYOLCU

İpek: Başka bir bilgisayardan deneyiniz.

ipek

bn kursiyer.ismek.org dan giriyorum ön başvuru formunu doldurmak icin bos ekran çıkiyo ne yapmalıyim

admin - WEBMASTERYOLCU

Sibel: Avcılar ve Esenyurt ilçelerinde ismek kursları bulunmaktadır. Kayıt için kursiyer.ismek.org adresini kullanınız.

Sibel

Avcılarda yada esenyurtta şubeniz varmı varsa nasıl kayıt yaptıracağım ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Sedat: Öncelikle A1 sonrasında ise A2 eğitimlerine katılarak sertifika alabilirsiniz.

SEDAT

almanca kursuna katılarak a1 seviyesinde eğitimin ardından devamsızlık yapmayarak günüöüzü doldurduk ve en son bir sınav olacak ve bu sınav karşılığında mı a1 sertifikası alacağız yada bu eğitimi alıp gote enstitüsünde sınavamı katılacağız sizden aldığımız kurs bilgileri ışığında…
yada hiç bir sınava girmeden tarafınızdan a1 kursunu başarıyla tamamlamıştır diye bir sertifika mı alacağız, öyleyse bu sertifika alman konsolosluğunca a1 seviyesinde sayılıp aile bileşimi için yeterli olacakmı..
teşekkürler

admin - WEBMASTERYOLCU

Hatice: 0212 531 01 41 numaralı telefondan İsmek yönetim merkezini arayarak destek alabilirsin.İsmek Kursları