Hayat sadece çalışmaktan ibaret olmayıp, aynı zamanda sağlıklı bir hayat sürebilmek için düzenli spor ve egzersiz yapmak gerekir. Son yıllarda bu alanda yapılan çalışmalar hız kazanmış olup, park, bahçe ve sahillerde kurulan spor alanları insanları hareketli bir yaşama teşvik etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu alandaki projelerini bir adım daha ileri götürerek insanların profesyonel bir şekilde spor yapabilmeleri için ücretsiz eğitim vermektedir.

Egzersiz Eğitimleri

İsmek Spor Kursları
İstanbul’un sanat ve meslek eğitimi kursları İsmek ücretsiz verdiği eğitimlerden biride spor olup, bunun için özel merkezler kurmuştur. İstanbul’un 14 ilçesinde 22 merkez ile faaliyet gösteren İsmek spor kurslarından 16 yaş üzeri herkes ücretsiz yararlanabilmektedir. 30 Saat sürecek kurslarda kadın ve erkek antrenörler görev almaktadır. Eğitimi verilen branşları aşağıda inceleyelim.

Pilates:İlk olarak 1880 yılında Joseph Hubert Pilates tarafından keşfedilmiş olup, insanların bu egzersizi kolayca yapabilmesi için yazdığı 2 kitap ile metod tarif edilmiştir. Bedenin dengeli olması ve omurganın desteklenmesi için gerekli spor dallarından biri pilates olup, genelde kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu egzersizlere başlamadan önce mutlaka bilmeniz gereken 6 prensip bulunmaktadır. Konsantrasyon, Kontrol, Merkezleme, Akıcı Hareket, Kesinlik ve Nefes prensiplerini bilmeden, uygulamadan başarılı bir şekilde pilates yapıldığı söylenemez.

Fitness: (Kadın – Erkek) Sağlam ve gelişmiş bir vücuda sahip olmak herkesin ortak hayalidir. Bunu yapmanın en kolay yolu Fitness olup, aletli yada aletsiz olarak yapılan egzersizler ile tüm kasları çalıştırma fırsatı bulacaksınız. Eğitim almadan yapılmaması gereken bir branş olup, özel kıyafet ve ayakkabı seçimi yapmak gerekir. Bunun için İsmek’in ücretsiz fitness eğitimlerine katılmalısınız.

Aerobik: Yine kadınlara yönelik rahatlama, gevşeme amaçlı yapılan egzersizlerden biridir. Müzik eşliğinde yapılır ve kalabalık yapılması halinde daha akıcı olabilmektedir. Kondisyon ve rahatlama amaçlı olarak her zaman her yerde uygulayabilirsiniz. Kalori yakma konusunda sabırlı davranmanız halinde sonuç alabilirsiniz.

Tüm Eğitimler 30 Saat Sürmektedir
İsmek spor eğitimleri tüm branşlarda kısa sürede profesyonel düzeye gelmenizi sağlıyor. Pilates, Fitness ve Aerobik tüm eğitimlerin süresi 30 saat olup, bir kaç haftada sağlıklı bir hayata adım atacaksınız.

ismek Spor Salonları Nerede?
Sayıları sürekli artan eğitim merkezleri şuan için İstanbul’un 14 ilçesinde 22 farklı noktada bulunmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda size en yakın spor merkezi bilgisine ulaşabilirsiniz. http://ismek.ibb.gov.tr/egitim_merkezleri.aspx?ID=1

Nasıl Kayıt Olunur?
Eğitimler kısa süreli olması nedeniyle sürekli kayıtlar yenilenmektedir. Sizde ücretsiz eğitim fırsatından yararlanmak için kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsiniz.

Sağlık Raporu Almayı Unutmayın
Yukarıd bahsi geçen eğitimlerden yararlanabilmek için öncelikle sağlıklı ve sağlık raporu almanız gerekir. Bunun için size en yakın hastane yada sağlık ocağından alabilirsiniz.

İsmek Yüzme Kursu Var mı?
Şuan için böyle bir imkan olmayıp, fakat İstanbul’da yaşayanlar için imkanlar bitmiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ile ücretsiz yüzme eğitimleri ve ücretsiz havuz imkanı sağlamaktadır. İstanbul’un bir çok yerinde bulunan olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzlarından ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz spor kursları için 4 yorum yapılmış


hatice

kadınlara ayrı yer var mı
kadınlarla ilgilenen hoca bayan mı

admin - WEBMASTERYOLCU

Hatice:Evet tüm spor merkezlerinde kadın ve erkek spor hocası bulunmaktadır.

sinem

neden 16 ki ben 15im ve kayıt yapılmıyo haksızlık bu 🙁
16 ların ayrıcalıgı ne ?

Gizem

Fitness eğitimi almak istiyorumİsmek Kursları