Yaklaşık 700 bin ve üzeri insanın yaşadığı bir yer olan Ümraniye İstanbul’un en kalabalık üçüncü ilçesi olup her alanda hızla kalkınan yerler arasında bulunuyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçe aynı zamanda gelişen sanayi alanları ile burada yaşayan insanlara daha fazla istihdam imkanı sunmaktadır. Aslına bakarsınız şuan ki halinden daha ileride olacağını düşündüğümüz Ümraniye maalesef darbe döneminde belediyeliği iptal edilerek yönetimi Üsküdar’a verilmiştir. Tarihi geçmişi çok eskilere dayanan ilçede ilk olarak Frigyalılar yaşadığı bilinmektedir. Ormanlık alanlar onlardan kaldığı düşünülmektedir. Çünkü çam ağacı Frigyalılar için kutsal sayılan bir ağaç olup, mümkün olan her yeri çam ağacı ile donatmışlardır. Asıl konumuz olan sanat ve mesleki eğitimlere dönecek olursak, İsmek kursları çok gelişmiş bir şekilde karşılayacaktır. Biri spor biri engelli eğitim merkezi olmak üzere ilçede 6 farklı İsmek şubesi bulunmaktadır. Aşağıda Ümraniye İsmek detaylarına yer verilmektedir.
Ümraniye Kursları
Ümraniye İsmek (Atatürk Mahallesi Kurs ve Uygulama Merkezi)
Atatürk Mahallesi Alemdağ Caddesi Çeşme Sokak No:1 Ümraniye
0216 523 79 65

İsmek Ümraniye Branş Listesi (Atatürk Mahallesi Kurs ve Uygulama Merkezi)
İsmek Ümraniye

Herkesin Severek Katılacağı Eğitimler Bulunuyor
Ayşegül Kurt ve Nesrin Çankara yönetiminde hizmet veren Ümraniye İsmek (Atatürk Mahallesi Kurs ve Uygulama Merkezi) ilçenin en geniş kapsamlı kurs merkezi olup, 60’dan fazla branşta ücretsiz eğitim desteği sağlamaktadır. Kültür, sanat, bilişim ve yabancı dile dair aradığınız her şeyi bu şubemiz ve ilçe genelinde yaygın olarak hizmet veren diğer İsmek Ümraniye kurslarında bulacaksınız.

MİTHATPAŞA
35 Mahalleden oluşan Ümraniye ilçesi en kalabalık mahallesi hangisi diye baktığınızda karşınıza İstiklal Mahallesi çıkmaktadır. Kalabalık oluşu ile birlikte gelişmiş imkanları da beraberinde getirmektedir. İlçenin en geniş kapsamlı eğitim merkezlerinden biri olan Mithatpaşa İsmek kurs ve spor merkezi ile hizmet vermektedir. Yaklaşık 50 branşın bulunduğu kursları aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DUDULLU
İlçenin en belirgin semtlerinden biride Dudullu olup, 1999 yılı büyük depremi sonrasında yeni bir yapılanma ortaya çıkmış olup, özellikle ilçenin sanayi merkezi haline gelmiştir. İstanbul’un mobilya sanayi merkezi haline gelen Modoko ve İMES burada yer almakta olup, her gün yüz binlerce insanın uğrak yerlerinden biridir. Yapımı devam eden Üsküdar-Sancaktepe/Çekmeköy metrosu burayı daha ilgi çeker hale getirecektir. Aynı şekilde sanat ve mesleki eğitimlerde İsmek Dudullu şubesi ile Alemdağ Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Detaylara aşağıda yer alan butona tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

ATAKENT KÜLTÜR MERKEZİ
Özellikle son yıllarda hızla gelişen mahallelerden biri Atakent olup, bu gelişime İstanbul Büyükşehir Belediyesi ücretsiz sanat ve meslek kursları ile destek veriyor. İBB Atakent Kültür Merkezi binasında yer alan Atakent İsmek Kurs Merkezi yaklaşık 40 farklı branşta eğitim alma imkanı sunuyor. Detayları yine aşağıda yer alan butona tıklayarak erişebilirsiniz.

ÇAKMAK MAHALLESİ
Daha önceleri Ihlamurkuyu İsmek olarak faaliyet gösteren kurs daha sonra Çakmak Mahallesi İsmek olarak değiştirilmiş ve Şehit Burak Kurtuluş Caddesi üzerinde eğitimlerine devam etmektedir.

ÜMRANİYE ENGELLİLER MERKEZİ
Sadece sanat ve mesleki eğitimlerle sınırlı kalmayan İsmek aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın temel ve mesleki eğitim ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. İstanbul’da sadece 3 farklı ilçede bulabileceğiniz İsmek Engelliler Merkezi Anadolu Yakasında Ümraniye’de yer almakta olup, Atakent mahallesinde bulunmaktadır. İşaret dili ve Braille alfabesi dahil en gerekli ve iş hayatında gerek duyacağınız branşlar yer almaktadır.

ÜMRANİYE SPOR EĞİTİM MERKEZİ
Eğitimi verilen ücretsiz kurs merkezlerinden biride Spor Eğitim Merkezi olup, hem kadınlar, hemde erkekler için spor eğitimleri bulunmaktadır. Kadınlar için Aerobik, Plates ve Fittnes erkekler içinde sadece Fittness eğitimleri ile vücut geliştirme fırsatı sunulmaktadır.

Ümraniye için 2 yorum yapılmış


tuba ecem sizer

cilt bakımı icin kayıt yaptırmak istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Tuba: Kayıtlar kursiyer.ismek.org adresinde İnternet üzerinden yapılmaktadır.İsmek Kursları