Ümraniye

Ümraniye Anadolu yakasının nüfus bakımından en kalabalık ilçesi olup, İstanbul geneline bakıldığında ise en büyük 4. İlçe olduğu görülmektedir. Yaklaşık 700 Bin insanın yaşadığı Ümraniye 35 mahalleden oluşmaktadır. İlçe aynı zamanda geniş çaplı ormanlara sahiptir. Bir zamanlar ilçenin tamamı ormanlarla kaplı olduğu bilinmektedir. Oksijen kaynağı bu ormanlar bize Frigya’lılardan kalmıştır. Frigya’lılar çam ağacını kutsal kabul ettikleri için yaşadıkları her yeri çam ağacı ormanları ile donatmıştır. Neyse arkadaşlar asıl konumuz olan Ümraniye İSMEK kurslarını tanımaya başlayalım.

ATATÜRK MAHALLESİ

Ümraniye’de en geniş kapsamlı İSMEK kurs merkezi Çünkü 81 farklı Branş seçeneği ile hayal ettiğiniz tüm eğitimleri içermektedir. 12 Derslik bulunan modern binası yanı sıra sürekli desteğini yanınızda bulacağınız 31 eğitimci kadrosu ile öncelikli tercihiniz olmalıdır. Eğitimi verilen dallara baktığımızda yabancı dil İngilizce, Arapça ve Japonca eğitimleri ile bir adım önde olduğu görülüyor. Bunun dışında 12 farklı dalda eğitim imkânı bulacağınız kişisel gelişim kursları (Diksiyon, İş Hayatı, Sosyal Hayatta İletişim, İş Organizasyonu, Liderlik Eğitimi) yanı sıra biz Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim ve Osmanlıca eğitimleri 16 yaş üzeri herkes için geçerlidir.

Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri: Atatürk Mahallesi İSMEK kurs merkezinde dikkat çeken bir diğer alan ise güzellik ve saç bakımı hizmetleri olup, bu bölümden 15 farklı kurs seçeneği bulunmaktadır. Hem kadınlar hem de erkek kursiyerlerin severek katılacağı dallara bakacak olursak Cilt Bakımı, El Bakımı, Erkek Kuaförü, Bayan Kuaförü, Föncü, Makyaj, Manikür-Pedikür ile Aromaterapi gibi farklı eğitimlerle tanışabilirsiniz.

Adres: Atatürk Mahallesi, Alemdağ Caddesi, Çeşme Sokak, No:1
Telefon: 0216 523 79 65

MİTHATPAŞA

Atatürk Mahallesi İsmek’ten sonra en gelişmiş merkezlerden biri olup, yapısına baktığımızda 66 Branşta eğitim imkânı olduğunu görüyoruz. Yabancı dil alanında alışılagelmişin dışında (İngilizce ve Arapça dışında) eğitim bulunmuyor. En çok dikkat çeken alan el sanatları olup, özellikle hobi türü eğitim arayanların severek katılacağı yaklaşık 20 Branş bulunmaktadır. Bunun dışında Grafik ve Fotoğraf alanında hem sanatsal hem de mesleki anlamda kendinizi geliştirme imkânı bulacağınız (Fotoğraf Çekimi, Özel Gün Fotoğrafçılığı, Photoshop, Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım ile Özel Gün Grafik Tasarımları) şeklinde İSMEK Branş listesine bu yıl dâhil olan güzel bir eğitim yer almaktadır.

Adres: Mithatpaşa Caddesi, No:107
Telefon: 0216 443 38 21

DUDULLU

Ümraniye’nin önemli semtlerinden biri olan Dudullu 2 farklı mahalleden oluşmaktadır. Kuzeyi Aşağı Dudullu, güneyi ise yukarı Dudullu olarak bilinmektedir. Asıl konumuz olan Dudullu İSMEK kurslarına dönecek olursak Ümraniye genelinde öncelik sıralamasında 55 Branş ile 3. Sırada yer almaktadır. Diğerlerinde olduğu gibi yabancı dil ile başlayacak olursak aradığımız farklılığı burada görebiliyoruz. Çünkü İngilizce ve Arapça dışında aynı zamanda Almanca ve Fransızca eğitimleri de verilmektedir. Dikkat çeken bir diğer alan ise Çocuk Gelişimi ve Eğitimi olup, özellikle anne ve anne adaylarını yakından ilgilendiren eğitimler göze çarpıyor. Branşlara bakmak gerekirse 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri, Çocukla İletişim, Çocuklarda Duygu ve Davranış ve Çocukların Temel İhtiyaçları şeklinde Branş listesine bu yıl eklenen çok özgün kurslar yer almaktadır.


ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİF SAFİTÜRK KÜLTÜR MERKEZİ (ATAKENT)

Konuya geçmeden önce şehit kaymakamımız ve diğer tüm şehitlerimiz için sizden 3 İhlas 1 Fatiha okumanızı ve şehitlerimizin aziz ruhlarına hediye etmenizi rica edeceğim. Şubenin ismi daha önceleri Atakent Kültür Merkezi iken 10 Kasım’da PKK’nın hain saldırısı sonucu şehitlik mertebesine erişen Muhammed Fatif SAFİTÜRK olarak değişmiştir. Konum olarak belirtmek gerekirse Atakent Mahallesinde yer almaktadır.

Giyim Üretim Teknolojileri: Dikkat çeken alanlardan biri de özellikle Türkiye ekonomisinin önemli gelir kaynaklarından biri olan giyim ve üretim teknolojileri olmaktadır. Modelistlik dâhil 8 farklı Branşın yer aldığı kurslara birlikte bakalım. Modelist Yardımcılığı, Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama, Pratik Kalıp Hazırlama, Kadın Giysileri Dikimi, Pratik Giysi Dikimi ile Pardösü, Trençkot ve Ferace Dikimi gibi eğitimlerden gerek hobi gerekse mesleki amaçlı yararlanabilirsiniz.

Müzik ve Gösteri Sanatları: Şehit Kaymakam Muhammed Fatih SAFİTÜRK Kültür Merkezine dair aktaracağımız son alan özellikle gençlerin severek katıldığı müzik ve gösteri sanatları alanında olacaktır. Müzik, ses ve oyunculuk gibi eğitimlerin yer aldığı bu alanda seçim yapabileceğiniz 9 farklı eğitim bulunuyor. Müzik aletlerinde Bağlama ve Gitar eğitimleri dikkat çekerken oyunculuk eğitimlerinde ise Tiyatro ve Drama eğitimleri bulunmaktadır. Bunların dışında ise Türk Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği Korosu gibi seçenekler bulunmaktadır.


Adres: Atakent Mahallesi, Atakan Caddesi Üstündağ Sokak, No:2 (İBB Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi)
Telefon: 0216 523 54 56

Ümraniye İsmek Kurs Kayıtları Nasıl Yapılır?

Genel kayıtların başlaması ile birlikte tüm kurs kayıtları kursiyer.ismek.ist adresinden ONLINE olarak yapılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey belirtilen adrese girmek ve ilçeler kısmından Ümraniye seçmek yeterli olacaktır. Bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sormak istediğiniz hususlara yanıt verilmektedir.

Ümraniye Belediyesi Kursları

Konu açılmışken birazda yerel yönetimin (Ümraniye Belediyesinin) sağladığı kurslardan bahsedelim. Belediye yönetimi okulların kapanması ile birlikte çocuklar ve gençler için yaz kursları düzenlemektedir. Kültürel ve sanatsal faaliyetlere ek olarak özellikle yüzme kursları çocukların çok ilgisini çektiği söylenebilir. Tabii ki izcilik kampında güzel bir hafta geçirmek isteyen çocuklarımızı da yine Ümraniye Belediyesi kurslarından yararlanmaya bekliyoruz. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için 444 98 22 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir