Avcılar Halk Eğitim Merkezi

Sanayi alanlarının gelişmesi ile birlikte Avcılar’da balıkçılık ve tarım faaliyetleri son bulmuş olup, bunun yerine gelişmiş tesislerin ihtiyacı olan vasıflı ve meslek sahibi eleman ihtiyacı boy göstermiştir. Ambarlı mahallesinde bulunan liman işletmelerine ek olarak Firuzköy fabrikalar bölgesi geniş iş istihdam alanları içermektedir. Çevre ilçelerin sanat ve eğitim üssü halinde gelen Avcılar’da sanat ve meslek eğitimleri için ismek dışında birde Halk Eğitim Merkezi Bulunmaktadır. 1992 Yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamış olan Avcılar Halk Eğitim Merkezi 20 derslik, 76 usta öğretici ile eğitim vermektedir.

Avcılar HEM

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
Ambarlı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Lojman Sokak No:22
0212 509 56 40

Avcılar HEM Eğitim Verilen Alanlar
Avcılar HEM

Bilişim Teknolojileri Alanı Çok Gelişmiş
Son yıllarda en çok tercih edilen branşları içeren Bilişim Teknolojileri alanında Bilgisayar İşletmenlik, Web Tasarım ve Grafikerlik gibi 3 farklı meslek dalından birini tercih edebilirsiniz.

5 Branşta Yabancı Dil Eğitimi
Hızla artan ihracat pastasından sizd yararlanmak isterseniz ilk olarak mutlaka uluslararası yabancı dillerden bir yada bir kaçını öğrenmek gerekir. Avcılar Halk Eğitim Merkezi yabancı dil alanında İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ve İspanyolca tercih edebileceğiniz branşlar arasında yer almaktadır.

Avcılar Açıköğretim Okulu (Ortaokul, Lise)
Eğitimi yarım kalanlar için Avcılar HEM’de Açık İlköğretim ve Açık Lise imkanı sağlanmaktadır. Liseye devam etmek isteyenler için Meslek Lisesi ve Mesleki ve Teknik Lise Eğitimleri verilmektedir.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi Kayıt (Online Başvuru Yapılmakta)
Sanat ve meslek eğitimi almak isteyenler için başvurular E-yaygın sistemi üzerinden Online olarak yapılmaktadır. Yandaki bağlantıya tıklayarak http://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx başvuru yapabilirsiniz.

Üniversiteye Hazırlık LGS / LYS Kursları Açılıyor
Dersanelerin kapanması ile birlikte üniversiteye hazırlık eğitimleri okullar ve HEM tarafından yapılacaktır. Bu kapsamda Avcılar Halk Eğitim Merkezi 2015-2016 döneminde lise mezunlarına yönelik LGS / LYS kursları açacaktır. Müracaatlar diploma ile bizzat yapılması gerekmektedir.

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi
Sanayi alanı oldukça gelişmiş olmasına karşın MEM kurulması 2014 yılında gerçekleşmiştir. Çıraklık, Kalfalık ve Ustalık eğitimleri verilen Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi başvuruları İnternet üzerinden online yapılmaktadır. Cihangir mahallesinde yer alan kursun adres ve telefon bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İsmek Avcılar Kursları
Eğitim fırsatlarının oldukça geniş olduğu Avcılar ilçemizde ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslardan biride İsmek Avcılar olup, ilçe merkezi, parseller ve firuzköy şubeleri ile hizmet vermektedir. Avcılar İsmek hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/avcilar-ismek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir