Beykoz Belediyesi Kursları

istanbul’un en eski ilçelerinden biri Beykoz 1930 yılında ilçe olup, bu tarihe kadar Üsküdar’a bağlı yerleşim yeri olarak bilinir. Geçmişte çok farklı bir yerleşim yeri ve kültürü barındıran Beykoz o zamanlar fabrika ve önemli üretim yerlerinden birisiydi. Hal böyle olunca şuanki durumun tersine işçilerin yoğun yaşadığı yerlerin başında geliyordu. Geçen süreçte değer kazanan boğaz kıyıları özellikle lüx konut ve villalarla dolmaya başlayınca kültür değişip, yoğun işçi yerini yoğun zenginler almaya başladı. Yaklaşık 300 bin insanın yaşadığı ilçemizde ücretsiz kurs olarak özellikle Beykoz Belediyesi üzerine düşüne fazlasıyla yaptığı söylenebilir. Beykoz Belediyesi kursları henüz bir sistem üzerine olmayıp, sürekli yeni çalışmalar yapılmaktadır. Aşağıda açılmış ve açılması muhtemel kurs bilgilerini birlikte inceleyelim.

Beykoz Kurs

Beykoz Belediyesi Yaz Kursları
Okulların kapanması ile başlayan yaz tatilini dolu dolu ve eğlenceli bie şekilde geçirmek isteyen öğrenciler için Beykoz Belediyesi Yaz Kursları yaklaşık 20 branşta ücretsiz eğitim vermketedir. Yabancı dil, kişisel gelişim ve sanat alanında verilen eğitimler tamamen ücretsiz olup, aynı zamanda kursiyerlere seminer ve etkinliklerle çok güzel bir yaz okulu hediye edilmektedir.

Güvenlik Elemanı Yetiştiriyor
Beykoz’da sıkıntılı olan istihdam durumunu artırmak isteyen belediyemiz İşkur ve A güvenlik arasında yapılan ortak çalışma ile 550 kişiye profesyonel güvenlik eğitimleri verildi. 18 Yaş ve üzeri lise mezunu bireylerden seçilen kursiyerlere silahlı ve silahsız güvenlik eğitimi yanısıra İşkur tarafından ayrıca eğitime katıldıkları her gün için harçlık şeklinde ödemeler yapılmıştır.

Ev Hanımlarına İş Garantili Kurslar
Tüm insanların bir birinden özel imkanlardan yararlanmasını sağlayan Beykoz Belediyesi aynı zamanda kadınlar içinde çok özel bir projeye imza atarak Ev Hanımlarına İstihdam Garantili Meslek Kursu projesini hayata geçirmiştir. Beykoz’da yaşayan işsiz ve sosyal güvencesi olmayan hanımların kendi ayakları üzerinde durabilmesi için yapılan bu çalışma kapsamında İşbul Akademi ve İşkur ortaklığı ile gerçekleşen kurslarda hanımlara 15 gün süreyle, Ev Yönetimine İlişkin Genel Tanımlar, Sosyal Beceri Geliştirme ve İletişim, Genel Temizlik ve Genel Ev Bakımı alanında eğitim verilmekte olup, eğitim sonrası 15 günlik staj sonunda başarılı olanlar istihdam ediliyor.

Gemi Kaptanlığı Kursları Kaçmaz
Çok farklı eğitim fırsatlarına imza atan Beykoz Belediyesi bu sefer gemi kaptanlığı kursu ile ilçe halkının dikkatini çekmeyi başardı. Deniz ve balıkçı şehri olan Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Barbaros Hayreddin Paşa Anadolu Denizcilik ve Meslek Lisesi tarafından gerçekleştirilen ücretsiz gemi adamı kurslarında 9 metreye kadar uzunluğu olan gemi, yat, balıkçı teknesi gibi araçların kullanımına yönelik eğitim vermektedir.Eğitimi başarıyla tamamlayan ve okulun sınavında başarılı olanlara gemici ehliyeti verilmektedir. 9 metreye kadar uzunluğu olan deniz araçlarını kullanabilir yada gemilerde tayfa olarak çalışabilir. Aynı şekilde İstanbul’un deniz taşımacılığında lider markası İDO bünyesinde görev yapabilirsiniz.

İş Garantili Çağrı Merkezi Elemanı Kursları
Beykoz Belediyesi ve işkur ortaklığı ile yapılan müşteri temsilciliği ve çağrı merkezi elemanı kursu yine onlarca insanın yeni bir meslek ve hayatı boyunca önemli bir referans olacak olan işlere yerleştirildi. 19-29 Yaş arası lise ve üniversite mezunları arasından seçilen kursiyerler hem öğrendiler hemde İşkur’dan eğitim aldıkları gün boyunca harçlık şeklinde ödemelerini aldılar.

Yeni Kursları Duyurmaya Devam Edeceğiz
Beykoz Belediyesi standart kurs tarihleri olmayıp, projesi tamamlanan çalışmalar belediye tarafından duyurulmaktadırr. Bizde size bu sayfadan güncel beykoz belediyesi kurslarını duyuracağız. İlçemizde aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek kursları olan İsmek hizmet vermekte olup, sanat ve meslek kurslarına ek olarak spor eğitimleri ile 16 yaş ve üzeri herkese ücretsiz eğitim vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir