Radyo Televizyon Kursları

Gelişen teknoloji ile hayatımıza öylesine girdiler ki, sanki ailemizden biri gibiler, kimden mi bahsediyorum? rabiki radyo ve televizyonlardan. Hele hele televizyon her geçen gün yenilenerek ve kendini geliştirerek günlük hayatın vazgeçilmezleri haline geldiler. Kimimiz sinema, kimisi dizi, kimileride haber bültenleri ile karşısına geçtiğimiz televizyon ve radyolar nasıl yayın yaptığını hiç düşündünüz mü? yada sizde bir radyocu yada televizyoncu ona benzer bölümlerde görev almayı hayal ettiniz mi? işte size fırsat İsmek Radyo Televizyon Kursları ile ücretsiz olarak 3 farklı eğitim sizin ayağınıza geliyor. Radyo Proğramcısı, Senaryo Yazarlığı ve Kısa Film Yapımı eğitimleri ile sizde bu sektöre ilk adımı hemen atacaksınız.

Radyo Televizyon Kursları

Radyo Proğramcılığı Kursu
Günümüzde her ne kadar dj olarak telafuz edilsede radyo proğramcılığı kursumuzun başlıca eğitim konularından birisi yayın esnasında düzgün türkçe telafuzudur. Gerçek radyo stüdyolarında verilen eğitimler ise kişinin yayın esnasında heyecanını yenmesi, sunma, montaj, kurgu ve sunum tekniklerine dair gerekli tüm radyoculuk eğitimleri verilmektedir.

Senaryo Yazarlığı
Sevilerek izlenen bir filmde film oyuncuları ve yönetmen kadar senaro yazarıda büyük önem taşımaktır. Çünkü filmin baştan sona ilerleyişini ve hikayesini belirleyen senaryo yazarı olmak için artık büyük bir şansınız var. İsmek senaryo yazarlığı kursu ile sizde ücretsiz olarak alacağınız eğitimlerle, senaryoda zaman ve mekan düzeni ayarlayabilme, dramatik yapıyı oluşturabilme ve hatta bir kitap yazarlığına doğru gidecek olan başarılı bir yaşam için sizde geç kalmadan adım atmalısınız. İsmek senaryo yazarlığı eğitimi 288 saat sürmektedir.

Kısa Film Yapımı
Sinemaya giden yol her zaman kısa film yapımından geçmektedir. Sizlerde içinizdeki sinema aşkını ismek kısa film kurslarında hayat geçirerek ilk adımı atabilirsiniz. 344 saat sürecek bu eğitimlerde bireyler sinema ve yayın hayatında gerekli olan ekipmanları tanıyacak, montaj, kurgu ve senaryo yazarlığı bilgisi alacaktır.

Yukarda bahsi geçen kurslar henüz tam olarak yaygın olmayıp İstanbul genelinde belirli bir kaç kurs merkezinde verilmektedir. Ulaşım sıkıntısı olmayan herkes bu kurslardan yararlanabilir. Sormak ve öğrenmek istediklerinizi aşağıdaki soru ve yorum formu ile iletin yanıtlayalım.