Çapa (Fatih)

Çapa İSMEK Kurs Merkezi
Tarihi yarımada ya da sur içi olarak da bilinen bir yer Fatih, İstanbul’un kurulduğu ve geliştiği bu ilçe diyebiliriz. Çok köklü bir tarihe sahip olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü bu ilçemizde yer almaktadır. Tabii ki bizim asıl ilgimizi çeken ücretsiz yararlanabileceğimiz kurslardır İSMEK kurslarıdır.

İSMEK Fatih ilçesinde 13 farklı noktada hizmet vermektedir. Onlardan biride ilçenin en gelişmiş semtlerinden biridir. İçerisinde İstanbul’un en önemli hastanelerinden biri olan Çapa Tıp Fakültesini de barındırmaktadır. Asıl konumuz olan İSMEK Çapa kurslarına dönecek olursak 50’den fazla eğitim seçeneği olduğunu belirtmeliyim. Şimdi dilerseniz ilk olarak kurumun adres ve iletişim bilgisi, sonrasında eğitimi verilen kurslara göz atalım.

Adres ve İletişim Bilgileri

Şehremini Mahallesi, Başvekil Caddesi Seccadeci, Sokak No:1

0212 589 20 08

55 Branşta Eğitim Veriyor
Bu merkezde yararlanabileceğiniz kurs sayısı başlıkta da belirtildiği gibi 55’tir. 5 Dersliği bulunan kurs merkezinde 25 öğretim görevlisi görev yapmaktadır. Verilen eğitimlere kabaca baktığımızda yiyecek içecek hizmetler, el sanatları, tarım teknolojisi ve spor ön plana çıkmaktadır.

Aşçılık ve Pastacılığa İlk Adımı Atın

Yukarıda da belirtildiği gibi eğitimlerin büyük bir bölümü yiyecek içecek hizmetleri alanına ayrılmış durumda rakam vermek gerekirse 55 branştan 16 tanesi sadece bu yönde eğitim vermektedir. Bu alanda meslek edinmek isteyenlerin ilk başlaması gereken eğitim aşçılık ve pastacılık çırağı olmaktadır. Bunların dışında mesleğinde ilerlemek ya da yemek yapmayı sevenler için Türk mutfağının en özel yemekleri ve pasta yapım eğitimlerini bulacaksınız. Hatta 12-16 yaş arası çocuklar ve gençler içinde aşçılık eğitimleri olduğunu belirtmeliyim.

Sebze ve Meyve Yetiştirmek İster misiniz?

İstanbul’da böyle bir şey pek kolay olmadığını biliyorum ama yine de bu muhteşem eğitimlerden sizlere bahsetmek istiyorum. Tarım teknolojileri alanında meyve ağaçları budama ve aşılama yanı sıra organik tarım ve sebze fidesi yetiştirmek için gerekli eğitimleri bulacaksınız.

Sağlıklı Yaşam İçin Spor Eğitimlerinden Geri Kalmayın

Şimdi ele almak istediğim dal sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz hale gelen spor olmaktadır. İSMEK Çapa şubesi adeta spor merkezi gibi ihtiyacınız olan tüm spor eğitimlerini de içeriyor. Şunu belirtmeliyim ki eğitimlerin hepsi sadece hanımlara yöneliktir. Aerobik, Pilates, Fitness ve Crunch eğitimlerine dahil olarak sporu daha bilinçli ve severek yapacaksınız.

İş Hayatında Gelişim ve Liderlik Eğitimleri İle Kendinizi Geliştirin

Evet, arkadaşlar üniversite mezunu olsanız da mutlaka iş hayatı ile ilgili bazı tecrübelere ihtiyacınız olacaktır. Bunu bir yerde çalışarak ya da İSMEK’İN kişisel gelişim kursları ile sağlayabilirsiniz. Çapa şubesinde bu alanda öne çıkan 2 kurs liderlik ve iş hayatında gelişim kesinlikle kaçırılmaması gereken kurslar arasında yer almaktadır.

2 Yorum

Yorum yap
  1. Nasıl kayıt yapcam

    1. Kelime Aliya: Başvurular kursiyer.ismek.ist adresinden yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir