E-Ticaret Kursu (OpenCart)

Geride bıraktığımız son 20 yıl içerisinde öylesine büyük değişimler oldu ki insanın hayal sınırlarını bile zorluyor. Cep Telefonu, Bilgisayar ve İnternet teknolojilerinin yaygınlaşması aynı zamanda bir çok meslek ve iş kolunu da ortaya çıkarmıştır. O mesleklerden biride bir çoğumuzun çoktan büyük kazançlar sağlamaya başladığı, bir çocuğumuzun ise daha ne anlama geldiğini bile bilmediği E-Ticaret uygulamasıdır. Ticaret hepinizin bildiği gibi alım satım olup, E-Ticaret ise alım satım işlerinin İnternet üzerinden yapılması anlamına gelmektedir. Örnek köyünüzde ürettiğiniz bir ürünü toptan ve perakende İnternet üzerinden tüm dünyaya bir tıkla satış imkanı sunmasıdır.

İnternet Satış

E-Ticaret Nasıl Yapılır?
Öncelikle bilgisayar ve İnternet konusunda bilgimiz olması gerekir. Bu sadece temel düzeyde E-Ticaret işlemleri için geçerli olup, daha profesyonel anlamda yapmak için Web Tasarım, Web Programlama ve Seo gibi  konularda donanımlı olmak gerekir. E-Ticaret nasıl yapılır, sorusuna 3 şekilde cevap verebiliriz.

Ürünlerimizi E-Ticaret Sitelerinde Satarak
Örnek beni bir ceviz yetiştiricisi olarak küçük bir ilçe yada köyle yaşıyor kabul edin, elde ettiğim ürünleri kilosu 10 TL’den satmak istiyorum. Bunu amatör düzeyde yapmak istediğimde E-Ticaret sitelerine ürün ekleme şeklinde yapabilirim. Gittigidiyor, Sahibinden, Sanalpazar, Hepsiburada ve N11 gibi sitelerde hesap açarak ürünümü satışa sunarım. Satışı yapılan ürünlerden hizmet veren site belirli bir komisyon almakta olup, ilk yapabileceğiniz E-Ticaret yöntemi bu şekilde olabilir.

E-Ticaret Sitesi Kiralayarak!
Günümüzde çok yapılan yöntemlerden biri ise E-Ticaret sitelerinin yıllık bazda kiralanması ile yapılmaktadır. İdeasoft, Tsoft gibi firmalar hazırladıkları E-Ticaret yazılımını oluşturdukları paketler ile yıllık bazda kiralamaktadır. Siz sadece domain alarak işe başlayabilirsiniz. Hazırlanan sistemde birden fazla tema seçeneği olup, hoşunuza giden görüntüyü kullanabilirsiniz. Burada yapılması gereken sadece sisteme ürünleri eklemek olacaktır. Yıllık 1000 – 10.000 TL arası bir masraf çıkacak olup, satış konusunda başarılı olursanız bu masraf sorun olmayacaktır.

Kendi E-Ticaret Sitenizi Kurun (Ücretsiz)
E-Ticaret nasıl yapılır, kısmında en temel bilgi olarak bilgisayar kullanmayı bilmeniz gerektiğinden bahsettik, fakat siz bir webmaster olmanız halinde ise kendi E-Ticaret sitenizi kendiniz kurabilirsiniz. Yıllık kira bedeli ödeme sorunu olmadan ücretsiz E-Ticaret sisteminizi kurarak ömür boyu kafanız rahat bir şekilde satış yapabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? PHP E-Ticaret sistemi olarak kullanabileceğiniz Prestashop ve OpenCart hazır sistemler bulunmaktadır. Bunları sisteme kurarak hemen ürünlerini eklemeye başlayabilirsiniz. Yıllık 50 TL hosting ve domain masrafı ile dilediğiniz ürün ve ürünleri hemen satmaya başlayın.

İsmek E-Ticaret Kursu (OpenCart)
Hızla gelişen E-Ticaret alanında daha başarılı olabilmeniz için ücretsiz kurslar düzenlenmektedir. O kurumlardan biirde İsmek olup, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde Open Cart E-Ticaret Eğitimi başlatmış olup, 16 yaş üzeri herkese ücretsizdir. 72 Saat sürecek olan OpenCart eğitimlerinde PHP sistemleri tanıma, OpenCart kurulumu, ayarları, eklentileri, tema yükleme, editleme ile ürün girişi, kargo ayarları ve sanal pos bilgileri öğretilmektedir. Şimdilik sadece İsmek Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezinde yer alan eğitimi aynı zamanda Türkiye İş Kurumu İŞKUR kurslarında da bulabilirsiniz.

E-Ticaret Meslek Elemanı Kursu + 100 TL Maaş (İŞKUR)
Geleceğin meslekleri ve en kolay kazanç sistemlerinden biri haline gelen E-Ticareti meslek haline getirmek isteyenler için ücretsiz kurs önerisinde bulunmak istiyorum. Türkiye İş Kurumu İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında sunduğu kurslardan biride E-Ticaret Meslek Elemanı kursu olup, 16 yaşından büyük ilköğretim mezunu herkes katılabilir. 1100 Saat yaklaşık 150 gün sürecek olan kurslarda eğitimi bu işi yapan insanların yanında yani E-Ticaret sektöründe öğreneceksiniz. Hafta içi ve Cumartesi günleri günde 5 ile 8 saat arasında sürecek olan kurslar aynı zamanda aylık 1000 TL maaş ve sağlık sigortanız yine İŞKUR tarafından yapılmaktadır.

WordPress ile E-Ticaret Yapılır mı?
Değerli arkadaşlar oturduğunuz yerden, evinizden, ofisinizden iş yapmak istiyorsanız imkanınız oldukça geniş olup, illede E-Ticaret sitesi kiralama yada kurmanız gerekmez. Biraz amatör düzeyde kalacak olsa bile WordPress E-Ticaret sistemi kurabilirsiniz. Anlayacağınız siz yeter ki isteyin önünüze çok fazla imkan çıkacaktır.

Seo Eğitimi Almalısınız!
Gerek kiralama gerekse kendi E-Ticaret sitesini kurduğunuzda en çok isteyeceğiniz şey hedef kelime ve kelimelerde Google aramalarında ilk sayfa, ilk sırada olmaktır. Bunun için sitenizin mutlaka Seo yönünden başarılı olması gerekir. İsmek Seo kursu 40 saat sürrecek bir eğitim ile hem Seo hemde Google Adwords reklam eğitimi vermektedir. Bu şekilde bütçeniz dahilinde reklam verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir