Eyüp İsmek

Biz Müslümanların en büyük özelliği: Geçmişi ve geçmişte önemli yer eden zatların, evliya ve ulemaları görmesek bile sever ve onların adlarını yaşatırız. Bu büyük zatların isimlerini, mahalle ve caddelerde yaşatmaya çalışarak; gelecek nesillerinde tanımasını sağlıyoruz.

O büyük zatlardan biride Ebu Eyyûb el-Ensari olup, bu önemli alimin ismi İstanbul’da Türklerin ilk yerleşim yeri olan Eyüp ilçemizde yaşatılmaktadır. Ebu Eyyûb el-Ensarî türbesi de bu ilçede olup, her gün binlerce insan görmek ve dua etmek için akın akın geldiği bir yerdir.

1936 Yılında işçe statüsü kazanmış olan Eyüp aynı zamanda Haliç’e sahil şeridi bulunmaktadır. Kültür sanat ve turizm alanında oldukça gelişmiş imkanlara sahip olan ilçede aynı zamanda eğitim faaliyetlerinin oldukça gelişmiş olduğunu görürsünüz. Sanat ve meslek kursları olarak incelediğinizde İsmek Kursları bu ilçede 3 farklı noktada hizmet verdiğini görürsünüz. Şimdi bu eğitim kurumlarına bir göz atalım

Merkez Mahallesi, Fahri Korutürk Caddesi, Dokuz Kardeşler İşhanı, No:14
0212 615 19 54

Müzik Sevenler 3 Branş Sizi Bekliyor
Özellikle gençlerin en çok tercih ettiği alanlardan biri müzik kursları olup, bu kapsamda 3 farklı enstrüman eğitimi Gitar, Keman ve Bendir bulunmaktadır. 16 Yaş üzeri herkesin yararlanabileceği kurslardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda Müzik İhtisas Merkezini araştırmalısınız.

3 Branşta Yabancı Dil Kursları
Son olarak yabancı dil alanına bakarak diğer şubeleri kısa kısa tanımaya başlayalım. Eyüp İsmek kurslarında yabancı dil eğitimi olarak başlangıç ve temel seviyede İngilizce, Arapça ve Rusça eğitimleri verilmektedir.

ALİBEYKÖY KÜLTÜR MERKEZİ
Bundan 20 yıl öncesine kadar özellikle kış mevsiminde sel haberleri ile gündeme gelen Alibeyköy şimdilerde ise gelişmiş kurs faaliyetleri ile haberlere yansımaya devam ediyor. Akşemsettin Mahallesinde bulunan Alibeyköy Kültür Merkezi binasında İsmek’in yaklaşık 40 farklı branşta eğitim veren kursunu bulacaksınız. Merak ettiğiniz soruların cevabı ve branş listesi için botunu kullanınız.

İSLAMBEY
İslambey Mahallesi, Hazreti Halit Bulvarı, No:2
0212 418 43 73

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir