İnesmek Kursları (İnegöl)

İnesmek Kursları
Geçmişini araştıran insanların en çok ilgilendiği il Bursa olacaktır. Çünkü Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan bu şehir geçmişte nasıl popüler bir şehir olmuşsa bugünde aynı popülerliği devam etmektedir. Marmara Bölgesinin en gelişmiş illerinden biri olup, turizm ve sanayi kenti olduğu söylenebilir. 3 Milyona yakın insanın yaşadığı Bursa 17 ilçeden oluşmaktadır. Özellikle merkezi ilçelerden biri olan İnegöl sürekli başarıları ile gündem olmaya devam ediyor. Gelişmiş sanayisi ve eğitim faaliyetleri ile ilçe halkının refah seviyesi hızla artmaktadır. İş alanlarının ihtiyacı olan vasıflı elemanları yetiştirmek adına İnegöl Belediyesi tarafından sanat ve meslek kursları kurulmuştur. Kısa adı İnesmek olan bu kurum Kosgeb uygulamalı girişimcilik kursları bile bulunmaktadır.

İnesmek

İnesmek 2016 – 2017 (Kayıtlar Başladı)
Bursa’nın en büyük ilçelerinden biri olan İnegöl’de beklenen güzel haber geldi ve İnesmek yeni eğitim öğretim dönemi kayıtları başladı. İnesmek 2016-2017 kayıtları 5-30 Eylül tarihlerinde İnternet üzerinden online yada Nuri Doğrul Kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır.

Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yukarıda da belirtildiği gibi 2 farklı kayıt seçeneği bulunmaktadır. Birincisi İnternet üzerinden online olup, bu yöntemi kullanarak kurs başvurusu yapmak isteyenler http://basvuru.inesmek.org/ adresinden sadece 1 dakika içinde başvuru yapabilir. Bunun dışında İnternet ile uğraşmak istemeyenler ise Nuri Doğrul Kurs merkezine bizzat gelerek kayıt olabilirler. Aşağıda adres ve telefon bilgisi yer almaktadır.

İnesmek Kursları Nedir?
İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları İnesmek ilçe genelinde 250 bin insanın eğitim ihtiyacını ücretsiz karşılamaktadır. İlçe genelinde 8 farklı noktada bulunan kurs merkezleri ve yaklaşık 30 branşı ile kendini geliştirmek, başarmak ve ilçemize katkı sağlamak isteyenlerin buluşma noktasıdır.

Kimler Katılabilir, Yaş Sınırı Var mı?
İnegöl Belediyesi hizmeti olup, ilçe halkı yararlanabilmektedir. (Bursa halkı için Busmek kursları bulunmaktadır) yaş sınırı olup, diğer kurumlara göre daha düşük olduğu görülmektedir. İnesmek yaş sınırlaması 15 yaş üst yaş sınırı yoktur. Yukarıda belirtilen iki şartı sağlayan kadın, erkek herkes yararlanabilir.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
İnesmek branş listesi aslında ilçe halkının isteği doğrultusunda şekillenmektedir. İnesmek kayıtlarına yapılan başvurular açılacak eğitimlerde belirleyici olmaktadır. Şuan yaklaşık 30 branşın planlaması yapılmış olup, sizlerden gelen istekler doğrultusunda eğitimler başlamaktadır.

Okuma Yazmadan Uzmanlık Eğitimlerine Her şey
İşini en gelişmiş şekilde yapmayı amaçlayan İnesmek eğitimleri herkese ve her yaşa uygun eğitimlerden oluşmaktadır. Örnek vermek gerekirse okuma yazma bilmeyenler için okuma yazma kursları düzenlerken aynı şekilde geleceğin meslekleri ve bilişim teknolojileri alanında Bilgisayar Kullanımı, Web Tasarım, 3D Max, Autocad ve Reklam Tasarım gibi uzmanlık seviyesinde eğitimler bulabilirsiniz. Yine aynı şekilde yabancı dil eğitimi arayanlar içinde İngilizce ve Arapça branşlarında temel ve ileri seviye eğitimler vermektedir.

İnegöl’de Kosgeb Kursları
Sadece sanat ve meslek kursları ile sınırlı kalmayan İnesmek aynı zamanda kendi işini kurmak isteyenlerinde yanında olup, Kosgeb ile işbirliği güç birliği yapmaktadır. İnesmek kosgeb uygulamalı girişimcilik kursları sağlamakta ve 32 saat sürecek eğitimle bireylere kosgeb sertifikası vermektedir. Kosgeb sertifikası alan kursiyerlerimiz kendi işlerini kurmak istediklerinde devletimiz tarafından maksimum 150 bin TL’ye kadar hibe ve faizsiz kredi desteği sağlanmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi Kosgeb sayfamızda verilmektedir.

İnesmek Branş Listesi
Eğitimleri tek tek anlatmakla bitmez en iyi biz aşağıdaki listede İnesmek branş listesine yer verelim siz almak istediğiniz eğitimi aşağıda bulabilirsiniz. Branş detayları yine sitemizde bulunmaktadır.

İnesmek Eğitimleri

Kurslar Ücretlimi?
Sorumlu belediyecilik anlayışı ile hareket eden İnegöl Belediyesi İnesmek Kursları tamamen ücretsiz olup, kayıt yada eğitim esnasında herhangi bir ücret talep edilmez.

Eğitim Yerleri Nerede Bulunuyor?
Yaptığı uygulamayı büyük bir özveri ile gerçekleştiren İnesmek kurs merkezi sayısı olarak, ilçe merkezinde hızla yaygınlaşmaktadır. Şuan için 3’ü İnegöl merkez olmak üzere Alanyurt, Akhisar ve Huzur Mahallesinde bulunan 8 İnesmek kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Ulaşım problemi yaşamadığınız sürece dilediğiniz şubeyi seçebilir, dilediğiniz İnesmek kurs merkezinden eğitim alabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan şubelerimizin adres bilgilerini ve iletişim detaylarını ekleyelim.

Nuri Doğrul Kurs Merkezi
Sinanbey Mahallesi Nuridoğrul Caddesi No:19
0224 711 85 11

İnesmek Gençlik Merkezi
Cuma Mahallesi İsmail Efendi Caddesi No:7
0224 713 70 55

İnegöl Belediyesi Kültür Sarayı
Cuma Mahallesi
0224 713 70 55

Alanyurt
Belediye Ek Hizmet Binası Kat:2

Alanyurt Köy İçi
Cumhuriyet Mahallesi Alanyurt İlk Öğretim Okulu Karşısı

Akhisar Mahallesi
Fatih Caddesi No:137 Fatih Camii Karşısı

Akhisar Mahallesi Toki
TOKİ AVM içi

Huzur Mahallesi
57. Sokak No:10/A

Geleneksel İnesmek Sergisi Gerçekleşti
Her yıl geleneksel hale gelen İnesmek yıl sonu sergisi bu yıl oldukça güzel bir şekilde gerçekleşmiştir. Keçe ve dekoratif ev aksesuarları alanında gerçekleşen sergimizde İnesmek kursiyerlerinin hazırladığı bir birinden özel eseler damga vurmuştur. Sergimize ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları Busmek yöneticileri de katılarak bizlere desteklerini bir kez daha gösterdiler.

İnegöl’de Alternatif Eğitim Kurumları
Bursa’nın en büyük merkezi ilçelerinden biri olan İnegöl aynı zamanda gelişmiş sanayisi ile dikkat çekmektedir. İnegöl’de yaşayan yaklaşık 300 bin insanın sanat ve meslek eğitimleri için sağlanan imkanlar İnesmek ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda 1970 yılında kurulmuş olan İnegöl Halk Eğitim Merkezi ile 1983 yılında kurulmuş ve halen kalfalık, ustalık eğitimleri veren İnegöl Mesleki Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Tüm kurumları ve eğitim imkanlarını inceleyip, karar vermelisiniz.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimleri Başladı
Son yıllarda sağlık alanında yapılan reformlar ile özel sağlık merkezlerinin sayısında hızla artış görülmektedir. Buda daha fazla istihdam imkanı anlamına geliyor. Sağlık alanında çalışmak isteyenlere sunulan eğitimlerden biride Tıbbi Sekreterlik olup, kısa süreli eğitimler ile sizde Hastane, Klinik ve Doktor muayenehanelerinde iş bulabilirsiniz. Aynı şekilde hasta kabul kursları da kesinlikle aklınızda bulunsun.

İnesmek Yaz Kurslarına Kısa Bir Ara
Türkiye genelinde önemli bir uygulama haline gelen yaz kursları bu yıl İnegöl’dede düzenlenmiş olup, en çok tercih edilen branşlarda özellikle öğrencilere eğitim imkanı sağlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir