Beşiktaş ismek

Adını İstanbul’un en eski semtlerinden alan bir ilçe Beşiktaş yaklaşık 9 km üzerine kurulu olup, yaklaşık 200 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul Boğazının Rumeli yakasında bulunan bulunan ilçe nüfusu ve kapladığı alam ile ele aldığınızda en küçük ilçeler arasında yer almaktadır. Kültür sanat ve gelişmiş iş alanlarını bulacağınız Beşiktaş Levent semti özellikle İstanbul’un finans merkezi haline gelmiştir. Sınırları içerisinde Osmanlı imparatorluğuna dair Hatice Sultan, Yıldız ve Çırağan sarayı gibi tarihi eserleri bulursunuz. Eğitim alanında da oldukça gelişmiş imkanları bulacağınız ilçede İsmek 2 farklı şubesi ile Ortaköy ve Dikilitaş semtlerinde bulunmaktadır. 16 Yaş üzeri herkese ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veren Beşiktaş İsmek kurslarını şimdi yakından tanıyalım.

ORTAKÖY İSMEK
Beşiktaş ilçesinin en eski semtlerinden biri olan Ortaköy öyle ki 1930 yılında kurulmuş olup, halen devam eden Ortaköy Spor Kulübü bulunmakta olup, Süper Amatör Lig’de oynamaktadır. Semtin sembolü hiç şüphesiz Ortaköy Camii olup, sahile sıfır noktada oluşu ve boğaz köprüsü ile çok güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Eğitim konusuna dönecek olursak ilçenin iki farklı İsmek kursu burada 60 farklı branşta eğitim vermektedir. Mesleki eğitimlerde ön plana çıkan branş listesi ve diğer detaylarını incelemek için aşağıda yer alan butona tıklayınız.

DİKİLİTAŞ İSMEK
Beşiktaş ilçesine bağlı 23 mahalleden biride Dikilitaş olup, semtin ismi içerisinde bulunan dikili bir taştan gelmektedir. Semte adını veren Dikilitaş yanına geldiğinizde açıklama olarak II. Mahmud’un 1810 yılında buraya bir devekuşu yumurtası diker ve dönemin şeşhane denilen tüfeği ile 1155 adım uzaktan ateş ve eder ve hedefi başarı ile vurur. Hatıra olması için oraya bu taşı dikerler ve semtin adı Dikilitaş olarak kalır. Semtin kuzeyi ise genelde Darphane olarak anılmaktadır. Bunun nedeni ise Darphane ve Damga Matbaa Genel Müdürlüğü yani Türk Lirası burada basılmaktadır. Eğitim hususuna dönecek olursak İsmek Dikilitaş 50 farklı branş yine gelişmiş seçenekleri sunmaktadır. Hiç bir ücret ödemeden eğitim alabileceğiniz branşları görmek için tıklayınız.

Yabancı Dil
Özellikle iş hayatında ihtiyaç duyacağınız bilgi ve yeteneklerden biri yabancı dil olup, Beşiktaş İsmek kursları ile bundan böyle yabancı dil kurslarına hiç bir ücret ödemeyeceksiniz. Çünkü dikilitaş şubesinde 6 farklı branşta Almanca, Arapça, İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Rusça eğitimleri ile bir çok alanda yabancı dil bilgisi edinebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsiniz. Ayrıca İngilizce kursları oldukça geniş kapsamlı olup, mesleki ve ileri seviye eğitimler verilmektedir.

Web Tasarım
Mesleğinizi Bilişim Teknolojileri alanında İnternet ile iç içe seçmek isterseniz size ilk önerimiz başarılı bir Webmaster olmanızdır. Bu kapsamda ilk katılmanız eğitim 192 saat sürecek olan Web Tasarım Kursu olacaktır. Beşiktaş ilçesinde bu eğitimi Ortaköy İsmek şubesinde ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Yazarlık Atölyesi
Başarılı bir Webmaster, site yöneticisi yada editör olabilmek için başarılı bir yazar olmak gerekir. Site içeriğinde yer alan içeriklerin oluşturulması için sizlere önerimiz yazarlık atölyesi olmaktadır. Yazarlık denince ilk olarak akla gazete kitap gelsede son yıllarda İnternet haberciliğinin yaygınlaşması ile birlikte İnternet yazarlığı ortaya çıkmıştır. Sizde tanıtım yazısı, makale ve bilgilendirme metinleri hazırlayarak para kazanabilir, yada başlı başına bir site oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir