Kavakpınar İsmek

Sadece 30 yıllık bir geçmişi bulunmasına karşın nüfusu çok hızlı artan semtlerinden biride Kavakpınar olup, Pendik ilçesine bağlıdır. Geçmişte yayalar köyüne ait tarım alanları olan bu mahalle bir diğer gelişmiş semt olan Kaynarca ile komşudur. Ulaşım sıkıntısı İETT 17K ve 133K hatlı otobüslerle çözülmeye çalışılmaktadır. Aynı şekilde içerisinde 2 ilköğretim 1 lise bulunan Kavakpınar sanat ve mesleki eğitim kapsamında da hak ettiği desteği görmektedir. Kavakpınar ismek ilçede en gelişmiş 2. kurs merkezi olduğu söylenebilir. Öncelikle adres ve iletişim bilgileri devamında ise branş detaylarını ele alalım.

Pendik Kavakpınar

Ahmedi Hani Kültür Merkezi Abdi İpekçi Caddesi No:115
0216 596 26 95

İsmek Kavakpınar Branş Listesi
İsmek Kavakpınar

Bilgisayar İşletmenlik ve Ofis Programları Kullanımı
İrve Mutlu Çep ve Gülcan Şişman yönetiminde eğitim veren Pendik Kavakpınar İsmek kurs merkezinde ilk olarak günlük ve iş hayatının olmazsa olmazı haline gelmiş bir branşı bilgisayar kullanım eğitimi ele alacağız. Bilmeyenlerin sıfırdan öğreneceği, bilenlerin de kendisini geliştireceği bu eğitimler ayrıca farklı bir branş ile Ofis Programları öğretilmektedir. Her iki branşta iş hayatı için oldukça gereklidir.

Elbise, Etek, Pantolon Dikimi Kursları
Son zamanlarda moda furyasına uyan üreticiler maalesef her kesime hizmet edemez hale geldi. Bir zamanlar giyinmeye utandığımız yırtık pantolon şuan moda olmuş, böylesi bir ortamda aradığınız kıyafeti bulamıyorsanız size önerim dikiş eğitimleri almaktır. Kavakpınar İsmek şubesinde bu alanda bir çok eğitim imkanı bulunmaktadır. Etek, elbise ve pantolon dikimi alanında kendinizi geliştirebilirsiniz.

Şal ve Hırka Örme
Geçmişte çok yaygın olan örme işlemi son zamanlarda sanayinin gelişmesi ile unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasında yer almaktadır. Eskiden çorap dahil, kazak, hırka ve atkı ören kadınlar şimdi ücretsiz eğitimler ile destekleniyor. Bu şubede bu alanda eğitim almak isterseniz hırka ve şal örme eğitimleri verilmektedir. ister kendiniz, isterseniz ticari anlamda bu işi yapabilirsiniz.

Çeyiz Ürünleri Hazırlama
Yine geçmişte genç kızların en çok üzerinde durduğu konulardan biri çeyiz hazırlama büyük bir bölümü el sanatı ile yapılırdı, şimdi ise hazır ürünler tercih edilmektedir. Sizde bunu fırsata çevirmek isterseniz İsmek çeyiz ürünleri kursuna katılmanızı öneririz. Kısa süreli eğitim sonunda gerek duyarsanız Kosgeb desteği ile kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen hanımlara mutlaka öneriyoruz.

İş Hayatı ve Sosyal Hayatta İletişim
Son olarak aktaracağımız eğitim ise son yıllarda en çok ihtiyaç duyduğumuz sağlıklı iletişim hususunda olacaktır. Bu kapsamda Kavakpınar İsmek iki farklı eğitim imkanı sunmaktadır. İlki iş hayatında iletişim olup, çalıştığınız ortamda etkili ve ikna kabiliyeti yüksek bir kişi olabilirsiniz. Bir diğeri ise sosyal hayatta iletişim olup, bulunduğunuz her alan güzel ve etkili bir diksiyona sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu ve daha fazla eğitim için kursiyer.ismek.org adresinden Online başvuru yapabilirsiniz.

8 Yorum

Yorum yap
 1. Hat ve benzeri kurs neden yok hep aynıseyler

  1. Emine: Farklı bir kurs merkezinde katılmak istediğiniz eğitimi bulabilirsiniz.

 2. Yaz tatili kurslariniz varmi

  1. Dilan: Evet İSMEK yaz kursları uygulaması düzenli olarak uygulanmaya başladı. Kısa bir süre içerisinde bu konuda duyuru yayınlanır.

 3. Kavakpinar ismek suan ahmedi hani kültür merkezi olarakmi kullaniliyor

  1. Büşra: Aynen söylediğin gibidir. Sayfamızda en kısa sürede güncelleme yapacağız.

 4. Farsça egıtım kıyabılırmısınız

  1. Fazilet: Farsça eğitimi mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir