Klasik Masaj Teknikleri

Bizi yaratan Allah öyle bir vücut sistemi oluşturmuş ki yüzlerce bilim adamını bir araya getirsen böyle birşeyi yapamazlar. Fakat bir okadarda hassas olan insan vücudu darbe ve yaralanmalara kas ve kan akışı problemlerine karşı sürekli açıktır. Fakat bu sorunlar hemen doktora gitmeye gerek kalmadan vücudumuza uygulanacak basit masaj uygulamaları ile düzelmesi mümkündür. Özellikle kas, kan akışı ve sinirler için çok etkili olan klasik masaj aslında her insanın bilmesi, her ailede bir yada bir kaç kişinin masaj teknikleri konusunda bilgili olması gerekir. Her an kas problemi, sinir sıkışması ve kan dolaşımı sistemi için gerekli olabilir.

Masaj Nedir?
Hekimler arasında sinir, kas sistemleri ve kan dolaşımının işlevlerini düzeltmek amacıyla belirli bir sistem ve bilimsel ilkeye dayanarak vücut dokularına el ya da özel araçlarla uygulanan işlem olarak geçmektedir. Herkesin sevdiği masaj uygulaması için şimdi ücretsiz kurslarda öğrenme fırsatınız olduğunu biliyormuydunuz.

İsmek Klasik Masaj Teknikleri Kursu
İlk olarak Çinliler tarafından 3 bin yıl önce keşfedilen masaj eğitimi için başta İsmek olmak üzere ücretli ve ücretsiz kurslarda eğitim verilmektedir. Toplamda 256 saat sürecek olan eğitimlerde başta klasik masaj olmak üzere yüz ve vücut masajı öğretilmektedir. Eğitim başında özellikle kursiyerlerin fizyoloji ve anatomi konuları ele alınmaktadır. Eğitimde başarılı olan kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecek olan dileyenler masör olarakta görev yapabilir. Güzellik, Kaplıca ve SPA salonlarında kendinize kolayca iş bulabilirsiniz.

Masaj Eğitimi

Yaş Sınırına Takılmayın
İsmek 2014-2015 yılı eğitim öğretim dönemi ele alındığınd 2 kurs merkezinde klasik masaj teknikleri eğitimi verildiği görülmektedir. Birisi mesleki uzmanlık merkezi olup, burayı seçecekler 16-45 yaş arası olmalıdır. Aksi halde yaş sınırına takılarak başvurusu onaylanmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir