Sancaktepe Belediyesi Kursları

İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Sancaktepe 2008 yılında ilça statüsü kazanmış olup yaklaşık 250 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Her alanda gelişme gösteren ilçe özellikle eğitim ve istihdam alanında sürekli arayış içerisinde olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sancaktepe Belediyesi, İŞKUR, Sancaktepe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kaymakamlık arasında yapılan protokol ile ilçe halkına iş garantili, eğitim süresince maaşlı eğitimler verilmesi planlanmaktadır. İlçenin dört bir yanında yapılan tanıtımlar mutlaka dikkatinizi çekmiştir.

Sancaktepe İşkur

Sancaktepe Belediyesi Kursları
Çalışma hayatına yönelik eğitimler olması nedeniyle taktir edersinizki yetişkinleri ilgilendirmektedir. Sancaktepe Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu İŞKUR arasında yapılan işbirliği ile insanlara yeni bir meslek, iş imkanı yada mesleklerinde gelime imkanı sağlanacaktır.

Eğitim ve Maaş Bir Arada
Eski hantal ve işe yaramaz yapısından kurtulan Türkiye İş Kurumu sadece eğitim vermekle kalmayıp aynı zamanda eğitimleriniz esnasında sizlere minimum düzeydede olsa maaş vermektedir. Eğitime katıldığınız süre boyunca ödeme yapılmakta olup, aynı zamanda sağlık sigortanızda yine İşkur tarafından yapılmaktadır.

Nasıl Başvuru Yapacağım?
Belediye’nin web sitesinde sadece duyurusu yapılmış fakat detaylı bilgi verilmemiştir. Aşağıda verilen telefon numarası ile başvuru ve konu hakkında detaylı bilgi almanız sağlanacaktır.
0216 622 33 33

Sancaktepe İsmek Kursları (Ücretsiz)
Belediye ve Türkiye İş Kurumu’nun sağladığı imkanlara ek olarak birde ilçemizde İsmek’in ücretsiz eğitim kurumları hizmet vermektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1996 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan İsmek Sancaktepe olarak ilçemizde 5 şubesi bulunmaktadır. Bunlar Abdurrahman Gazi Mahallesi, Osmangazi, Sarıgazi, Yenidoğan ve Samandıra olarak planlanmıştır. Her yıl eylül ayı ilk haftası başlayan İsmek kayıtları internet üzerinden online yapılmaktadır. Aşağıda yer alan linkte İsmek Sancaktepe kurslarını inceleyebilirsiniz. Kayıtlar kursiyer.ismek.org adresinden yapılmaktadır.
https://www.ismekkurs.com/sancaktepe-ismek

2 Yorum

Yorum yap
  1. MERHABA 48 YAŞINDAYIM ORTAPEDİK ENGELLIYIM BOŞ ZAMANLARIMI DEGERLENDIRMEK AMACIYLA İSMEK KURSLARINA KATILMAK İSTİYORUM SANCAKTEPE EMEK MAHALLESİNDE İKAMET ETMEKTEYIM

    1. Salim bey: kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapabilirsiniz. Başarılar dileriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir