Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Kursları

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Beyoğlu Kültür Sanat ve Eğitim faaliyetleri ünlü ilçelerden biridir. 45 Mahalleden oluşan ilçe tarihi binaların arasında huzur içinde kendini geliştirmek isteyenlere bir birinden özel imkanlar sunuluyor. İsmek, HEM, MEM ve şimdide Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi kapsamında gençlerin topluma kazandırılması, kültür sanatla buluşturulmasını sağlayacak projeye imza atıyor. Her yıl düzenli olarak gerçekeştirilen Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi 2015-2016 kayıtları başlamıştır.

Beyoğlu Belediyesi Kursları

Kimler Yararlanabilir?
Bu konuda kapsam biraz kısıtlı olup 15-30 yaş arası Beyoğlu ilçemizde yaşayan gençlere yöneliktir. Tabii ki eğitim almak isteyenler için tek seçenek Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi olmayıp, sitemizde bilgilerini bulacağınız İsmek Beyoğlu Kursları 16 yaş üzeri üst yaş sınırı olmadan eğitim vermektedir.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
Öncelikle gençlerin eğitim ve kişisel gelişimini hedefleyen BBGM bunun için 4 ana alanda eğitimler içermektedir. Avrupa Birliği Gençlik Programı eğitimlerinin de yer aldığı branşlara hemen göz atalım.

Kişisel Gelişim Kursları: 2007 Yılından beri sürekli gelişerek hizmet vermeye devam eden Beyoğlu Kursları kişisel gelişim anlamında 15-30 yaş arası bireylerin tercih edebilecekleri Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayarlı Muhasebe, Web Tasarım, Grafikerlik, Yabanci Dil (İngilizce, Arapça, İspanyolca) Müzik (Bağlama, Keman, Gitar) İşaret Dili, Diksiyon Fotoğrafçılık, Drama ve Tiyatro kursları kesinlikle katılınması gereken eğitimler arasında yer alıyor.

Üniversiteye Hazırlık Kursları: Dersanelerin kapanması ile daha fazla ihtiyaç duyulan eğitimlerden biride üniversiteye hazırlık eğitimleri olup, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi LYS kursları ile yüksek öğrenime hazırlanan öğrenci ve mezunları Türkçe ve Matematik dersleri veriyor. Haftada 2 gün (10) saat şeklinde gerçekleşen kurslarla Beyoğlu gençliğinin daha iyi üniversitelere yerleşmesi hedefleniyor.

Meslek Edindirme Kursları: İlçede yaşayan gençleri meslek sahibi yapmak için çabalayan Beyoğlu Belediyesi Türkiye İş Kurumu İŞKUR ile ortak çalışma yaparak “Sen De Mesleğini Seç” sloganı ile eğitim planları yapmaktadır. Hem eğitim hemde İşkur tarafından ödeme verilmektedir.

BBGM Kursları Nerede?
Beyoğlu ilçe genelinde 2 farklı noktada kurs merkezi olup, Şişhane ve Okmeydanı şubelerinden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapacaklar bizzat kurs merkezlerine yanlarında nüfus cüzdanı fotokopisi ve diploma yada öğrenci belgesi ile gelerek ücretsiz başvuruları yapabilirler. Detaylı bilgiye aşağıda yer alan adres ve telefondan ulaşırsınız.

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi
Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:127 Şişhane
0212 244 30 06

İsmek Beyoğlu Kursları
BBGM kursları sadece 15-30 yaş arası gençlere yönelik olması nedeniyle bir çok eğitim aşığı insan yararlanamamaktadır. Neyse ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek Beyoğlu kursları ile 16 yaş üzeri üst yaş sınırı olmadan herkesi eğitim vermektedir. İlçe genelinde 2 şubesi bulunan İsmek Okmeydanı ve Piyalepaşa şubelerinden yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve eğitim verilen branşları görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/beyoglu-ismek