Bir zamanlar 1982 yılına kadar İstanbul’un en büyük ve en kalabalık ilçesi olan Bakırköy şimdi ise tam tersi bir duruma doğru gitmektedir. Komşu ilçeler olan Bahçelievler, Küçükçekmece, Bağcılar ve Gaziosmanpaşa 1982 yılına kadar Bakırköy’e bağlı mahalleler olup, bu tarihten sonra ilçe statüsü kazanmıştır. O dönem nüfusu 1 milyona yaklaşmış olup şuan 220 bin kişi yaşamaktadır. Coğrafi konumuna bakıldığında Küçükçekmece ve Zeytinburnu arasında sahil kesiminde görülmektedir. İş ve yaşam alanında halen popüler olan Bakırköy insanların gezi, eğitim ve alışveriş için kullandığı gözde yerler arasında yer almaktadır. Ücretsiz sanat ve meslek kursları konusunda da önemli bir konuma sahip olan Bakırköy İsmek kursları resim atölyesi, resim ihtisas merkezi dahil 4 şube ile hizmet vermektedir.

İsmek Bakırköy

Bakırköy İsmek Kursları

İlçenin nüfusu ve mahalle sayısı azaldığı için kurs merkezi sayısında azalma görülmektedir. Şuanda ikisi resim eğitim üzerine olan atölye ve ihtisas merkezi bulunmaktadır. Bunun dışında Osmaniye ve Cevizlik İsmek kurslarından 16 yaş üzeri herkes tek kuruş ödemeden eğitim alabilirler. Şimdi dilerseniz şubeleri ve öne çıkan eğitimlerini tanıyalım.

CEVİZLİK İSMEK
Bakırköy’ün en güzel yerlerinden biri Cevizlik mahallesi olup, sahil şeridi ve deniz otobüsleri iskelesine sadece 2 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Eğitim alanında da en şanslı yerlerden biri olup, yaklaşık 50 farklı branşta ücretsiz kurs imkanı sunan İsmek Cevizlik şubesi bulunmaktadır. Yabancı dil, Bilişim teknolojileri ve TV, Radyoculuk alanında eğitimler bulacağınız şubenin detaylarına aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

OSMANİYE İSMEK
Yeşil alanları ile ünlü yerlerden biride Osmaniye olup, ayrıca at yarışlarından hoşlananların her gün uğrak mekanı haline gelen Veli Efendi Hipodromu bu mahallede bulunmaktadır. Daha çok Zeytinburnu ve Bahçelievler yönünde kalan mahalle aynı zamanda geçmişte önemli sanayi alanlarından olmuş ve halen bir çok fabrika kalıntısı bulunmaktadır. Eğitim alanında yine İsmek olanakları göze çarpan mahallede İsmek Osmaniye aynı şekilde yaklaşık 50 branşta geniş kapsamlı sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Branş listesine baktığınızda daha çok kültür ve sanat eğitimlerine yer verildiğini görürsünüz.

BAKIRKÖY İSMEK RESİM İHTİSAS MERKEZİ
Kültür ve sanat eğitimleri Osmaniye mahallesi ile sınırlı kalmamış olup, aynı zamanda ileri seviye resim eğitimleri bulacağınız resim ihtisas merkezi kurulmuştur. Resim sanat eğitimlerinde temel ve ileri seviye eğitimler ile karakalem ve fotoğraf çekim, desen tasarımı gibi branşlara yer verilmektedir.

Bakırköy Yabancı Dil Kursları
İlçemizi binlerce insan eğitim faaliyetleri için kullanmaktadır. Bu insanların önemli bir bölümü yabancı dil eğitimleri için Bakırköy’e gelmektedir. Şimdi size herhangi bir masraf etmeden yabancı dil öğrenme imkanı sunmak istiyorum. Cevizli ismek şubesinde İngilizce ve Almanca Osmaniye şubesinde ise başlangıç ve temel seviyede İngilizce eğitimleri ücretsiz olarak sizleri beklemektedir.

Bakırköy Web Tasarım Kursu
Geleceğin meslekleri arasında yer alan Web Tasarım eğitimleri bu ilçede tek şubede yer almaktadır. Cevizli İsmek şubesinde 192 saat sürecek olan Web Tasarım eğitimi ile CSS ve HTML eğitimleri verilmektedir. Eğitim sonunda statik İnternet siteleri tasarım ve yayınlamayı öğrenecek Webmaster olmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org sayfasından başvuru yapmaktır.

Yazarlık Atölyesi
İnternet haberciliğinin artması ile birlikte yeni bir meslek ortaya çıktı yazarlık tabii ki bildiğimiz gazetelerde köşe yazarlığı değildir. Fakat oldukça benzer olup, genellikle haber içerikli İnternet sitelerine yazılar yazabilirsiniz. Aynı şekilde portal ve bilgilendirme amaçlı sitelere hazırladığınız yazıları çok kolay bir şekilde satarak kazanç elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey başarılı bir editör olabilmek için ücretsiz yazarlık kurslarından yararlanmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.