Bakırköy İsmek

Şöyle bir 30 yıl geriye dönüp baktığınızda istanbul’un en büyük ilçesi Bakırköy olduğunu görürsünüz. Sonradan ilçe olan Küçükçekmece, Güngören, Bağcılar ve Bahçelievler ilçeleri 1989 yılına kadar Bakırköy’e bağlı semtler idi, sonra bu belirtilen semtler ilçe statüsü kazanıp ayrılması ile Bakırköy yüzölçümü ve nüfus olarak azalmış, ve istanbul’un en büyük ilçesi olması ünvanını kaybetmiştir. Tarihi çok eskiye dayanan ilçemiz bizans döneminde çok önemli askeri ve siyasi merkez olarak kullanılmış o dönemki adı hebdomon olarak anılmaktaydı. Geçen süreçte ismi bir kaç defa değişen Bakırköy bilinen adları arasında Makrıköy, Jeptimun, Makrohori gibi isimlerle yerleşim yerleri kurulmuştur.

1878 Yılında rusları’ın işgal ettiği Bakırköy’de aynı zamanda II. Abdülhamid ilçemiz bakırköyde tahttan indirilmiştir. Böylesine üzücü bir tarihi geçmişi olan bakırköy günümüzde, gözde ilçeler arasında liderliği koruyor. 220 Bin ve üzeri bir nüfusa sahip olan ilçe kültür sanat ve alışveriş merkezleri gelişmiş seviyedededir. Gözde eğitim kurumları yine ilçemizde yer almaktadır. Karayolu, demiryolu, Havayolu ve Denizyolu ile her yere ulaşımı kolay olan bu ilçede aynı zamanda eğitim seviyeside oldukça yüksektir. İlçemizde ücretsiz kurs olarak İsmek Bakırköy kursları olup, diğer ilçelerde bulma imkanı olmayan iki resim atölyesi ve resim ihtisas merkezide sizi bekliyor. Buda gösteriyor ki İsmek sadece mesleki değil sanat eğitimleride vermektedir.

Cevizlik
Cevizlik mahallesi reyhan sokak no:36
0212 466 55 93

Bakırköy Resim Atölyesi
Kartaltepe mahallesi limon çiçeği sokak beyazsaray apartmanı no:17
0212 570 80 97

Osmaniye
Osmaniye mahallesi şirin sokak no:26
0212 543 41 67

Bakırköy Resim İhtisas Merkezi
Kartaltepe mahallesi olgunlar sokak no:9 incirli
0212 543 05 42

Bakırköy İsmek

Bakırköy Ücretsiz Kurs
İsmek bakırköy kursları olarak ilçe genelinde ikisi resim alanında temel ve uzmanlık alanında eğitim vermekte olup, toplamda 4 şube ile hizmet verilmektedir. Heryerden ulaşım imkanı olan bakırköy ilçemizde ücretsiz meslek ve sanat eğitimi almak isteyenleri bekleriz. Yukardaki listeden size uygun olanı seçin ve kayıt tarihlerinde İsmek Online kayıt sisteminde dilediğiniz branşı seçin. Bu imkanlardan yararlanmak için 16 yaş ve üzeri olmanız yeterlidir.

   Paylaş
Yorum yapılmamış

İsmek Kursları