Bakırköy İsmek

30 Yıl öncesi istanbul’un rn büyük ilçesi olan bakırköy, küçükçekmece, güngören, bağcılar ve bahçelievler ilçelerimiz 1989 yılına kadar bakırköy ilçemize bağlı semtler idi, sonra bu belirtilen semtler ilçe statüsü kazanıp ayrılması ile bakırköy yüzölçümü ve nüfus olarak azalmış, ve istanbul’un rn büyük ilçesi olması ünvanını kaybetmiştir. Tarihi çok eskiye dayanan ilçemiz bizans döneminde çok önemli askeri ve siyasi merkez olarak kullanılmış o dönemki adı hebdomon olarak anılmaktaydı. Geçen süreçte ismi bir kaç defa değişen ilçemizin bilinen adları arasında Makrıköy, Jeptimun, Makrohori gibi isimlerle yerleşim yerleri kurulmuştur.

1878 Yılında rusları’ın işgal ettiği ilçemizde aynı zamanda II. Abdülhamid ilçemiz bakırköyde tahttan indirilmiştir. Böylesine üzücü bir tarihi geçmişi olan bakırköy günümüzde, gözde ilçeler arasında liderliği koruyor. 220 Bin ve üzeri bir nüfusa sahip olan bakırköyde, kültür sanat ve alışveriş merkezleri gelişmiş seviyedededir. Gözde eğitim kurumları yine ilçemizde yer almakta olup, ücretsiz kurs olaraksa ismek bakırköy kurs merkezleri mesleki ve sanat eğitimleri yanısıra resim hayranları içinde bakıtköy resim atölyesi ve yine aynı zamanda ismek bakırköy resim ihtisas merkezi kurulmuştur.

bakırköy ismek 300x300 Bakırköy
Cevizlik
Cevizlik mahallesi reyhan sokak no:36
0212 466 55 93

Bakırköy Resim Atölyesi
Kartaltepe mahallesi limon çiçeği sokak beyazsaray apartmanı no:17
0212 570 80 97

Osmaniye
Osmaniye mahallesi şirin sokak no:26
0212 543 41 67

Bakırköy Resim İhtisas Merkezi
Kartaltepe mahallesi olgunlar sokak no:9 incirli
0212 543 05 42

Bakırköy Ücretsiz Kurs
İsmek bakırköy kursları olarak ilçe genelinde ikisi resim alanında uzmanlık sevieysinde eğitim vermekte olup, toplamda 4 şube ile hizmet verilmektedir. Heryerden ulaşım imkanı olan bakırköy ilçemizde ücretsiz meslek ve sanat eğitimi almak isteyenleri bekleriz. Yukardaki listeden size uygun olanı seçin ve kimlik fotokopiniz ile hemen ücretsiz başvuru yapın.

   Paylaş
Yorum yapılmamış

kalkun

İsmek Kursları