Orta Anadolu’nun en hızlı gelişen illerinden biri Kayseri gelişmiş sanayi alanları ve bilim merkezleri ile sürekli ilerleme kaydediyor. Vasıflı eleman yetiştirme ve istihdama katkı sağlamak amacıyla kurulan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları KAYMEK her yıl binlerce insanı ücretsiz olarak meslek sahibi yapmaya devam ediyor. 16 Yaş ve üzeri herkesin yararlanabildiği Kaymek Kurslarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey yılda 2 defa farklı tarihlerde sunulan Kaymek Kayıtlarından yararlanmaktadır.

Kaymek

Kaymek 2015-2016 Kayıtları (14 Eylül’de)
Yılda 2 defa başvuru imkanı bulunan Kaymek kursları 2015-2016 (1. Dönem) başvuruları 14 Eylül 2015 tarihinde başlayacaktır. Henüz İnternet üzerinden başvuru imkanı olmayna Kaymek Kayıtları size en yakın kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır. Başvuru için gelecek adayların yanlarında mezunlar için diploma, öğrenimi devam edenler için öğrenim belgesi getirmeleri gerekir. Aynı şekilde gerekli belgeler arasında 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Şimdiden eğitim alacak herkese başarılar dileriz.

Kaymek’ten Kimler Yararlanabilir?
İlk şart 16 ve üzeri yaş sınırı olup, aynı zamanda Kayseri il ve ilçelerinde yaşamanız gerekmektedir. Gerçi şuan tüm ilçelerde olduğu söylenemez. Aynı şekilde komşu illerimizden biri olan Konya Komek Kurslarıda uzun yıllar sadece Konya il merkezinde hizmet verdikten sonra şimdi tüm ilçelerde kurs merkezi açıyor. Aynı şekilde Kaymek’in tüm ilçelerde yaygınlaşacağını düşünüyor ve bunu kısa sürede olmasını temenni ediyoruz.

100’den Fazla Eğitim Fırsatı
Geçtiğimiz yıl branş sayısını 109’a yükselten Kaymek resmi web sitesinde ise 20 alan 52 branş bulunduğu görülmektedir. Web sitesinde yer alan branş bilgileri güncel olmadığı görülmektedir. Herkesin ihtiyacı ve severek katılacağı eğitimleri içeren Kaymek branş listesi oldukça uzun bir liste olmasından dolayı aşağıda alan ve alt branş sayıları içermektedir. Sitemizde Kaymek Branş Listesi ile ilgili gerekli bilgi bulunmaktadır. Ahşap Teknolojisi (2) – Aile ve Tüketici Bilimleri (2) – Bilişim Teknolojileri (2) – Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (2) – Giyim ve Üretim (1) – Saç Bakımı ve Güzellik (2) – Kişisel Gelişim (3) – Kuyumculuk (2) – Okuma Yazma (1) – Cam ve Seramik (1) – Yiyecek İçecek (2) – Sekreterlik ve Büro Yönetimi (2) – El Sanatları (10) – Fotoğraf ve Grafik (2) – Halkla İlişkiler (1) – Hukuk (1) – Seyahat ve Konaklama (2) – Muhasebe (1) – Sanat ve Tasarım (4) – Yabancı Dil (6)

Çocuklu Annelere Eğitim, Çocuklarına Kreş Desteği
İstanbul’da yaşayan annelerin en önemli sıkıntılarından biri kursa gittiğinde çocuklarını kime nereye bırakacakları dır. Kaymek bu sorunu çoktan çözüme kavuşturmuş olup, 3-6 yaş çocuğu olan annelere eğitim sürecinde ücretsiz kreş desteği sunmaktadır. Anneler eğitim alırken çocukları da rehber öğretmen ve çocuk gelişim uzmanları ile hoş vakit geçiriyorlar. Açıkçası taktir edilecek bir uygulama olduğu söylenebilir. Henüz İsmek’te böyle bir uygulama olmadığını söyleyebilirim. Bu nedenler İstanbul’da binlerce anne eğitimlerden uzak kaldığı görülmektedir.

Kaymek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Rakiplerine göre biraz eksikleri bulunan Kaymek kayıt konusunda bizzat başvuru şeklinde ve yılda 2 kayıt dönemi şeklinde yapılmaktadır. İlk kayıt dönemi Eylül içerisinde başlamakta olup, 2. kayıt dönemi ise genelde Ocak-Şubat aylarında gerçekleşmektedir. Kaymek tarafından açıklanacak olan kesin kayıt tarihleri sitemizde duyurulmaktadır. Online başvurunun olmadığı Kaymek’te size en yakın kurs merkezini tespit ederek bizzat gelmelisiniz.

Kayıt İçin gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Diplopa Fotokopisi yada Öğrenim Belgesi
  • 1 Adet Fotoğraf
  • 2 Adet (Föy) Dosya

Kaymek Kurs Merkezleri (14 Şube)
Şubelerin dağılımına baktığınızda genelde Kocasinan ve Melikgazi ilçelerinde olduğu görülmektedir. Şuan için 14 şubesi ile eğitim veren Kaymek Tesis Bilgileri aşağıda yer almakta olup, (Detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.) Belsin, Argıncık, Beyazşehir, Boztepe, Erkilet, Göznuru, Hürriyet, Kaymek İhtisas Merkezi, Kocasinan, Mimsin, Sümer, TOKİ, Turgut Reis, ve Ziya Gökalp şubelerine kayıt için bizzat gelebilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları

Kurs Merkezleri

Kurs Adresleri

Kayseri’de İş İmkanı Sağlıyor
Eğitimini başarıyla bitirip sertifika almaya hak kazanan kursiyerler Kayseri genelinde branşı ile alakalı iş ilanlarına yönlendirilmektedir. Böylece kursiyerin iş bulması, istihdam edilmesi kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda kurumun web sitesinde kursiyerlerin cv bilgileri yayınlanmaktadır.

İşaret Dili İle Engelleri Kaldırıyoruz!
Kayseri’de bir çok yeniliğe imza atan Kaymek en çok talep edilen eğitimlerden birini daha hayata geçiriyor. Engelli vatandaşlarımızın iletişim aracı olan işaret dilli kursları başlıyor. Kaymek İstisas Merkezi şubesinde gerçekleşecek olan eğitimleri çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine duyurmalıyız. Doğuştan yada sonradan insanlar engelli olabilir, bizlere düşen onların engelini almaktır.

Etkili ve Hızlı Okumma Eğitimi Başlıyor
En zor diller arasında yer alan Türkçe etkili ve hızlı okuma yeteneği kazanmak isteyenler için Kaymek Hızlı Okuma kursu açılıyor. Kaymek İhtisas Merkezi’nde açılacak olan kurslara özellikle yönetici adaylarını bekliyoruz. Bir anlamda Diksiyon kursuda diyebileceğimiz eğitimi kaçırmamalısınız.

Kaymek’te Öğrendi Kendi Sergisini Açtı
Kayseride her türlü eğitimi ücretsiz sunan Kaymek yağlı boya resim kursuna 4 dönem boyunca katılıp edindiği bilgi ve tecrübe ile sergi açmaya karar veren Perihan Üstüntaş 35 eserden oluşan sergisini Kayseri Park AVM’de açtı. Açılışta Kaymek müdürü Mürşide Gonca Arslan açılış kurdelasını keserek eski kursiyerimizi tebrik etti. Şehrimizde yeni yeteneklerin ortaya çıkması bizleri gururlandırmaktadır.

Genç Kaymek Eğitim Vermeye Başladı
Bildiğiniz gibi 16 yaş ve üzeri bireylere sanat ve meslek kursları veren Kaymek geçtiğimiz yıl farklı bir kurum olan Genç Kaymek’i kurmuştur. Gençlerimiz, öğrencilerimiz için eğlenceli eğitimler yanısıra bol etkinlikler ile başarıya giden yolu aralıyoruz.

Talas Kaymek’e Kavuştu
Kayseri il merkezi ve ilçelerinde hızla yaygınlaşan Kaymek son olarak Talas ilçemizde eğitim merkezini açmıştır. İlk olarak 2014-2015 eğitim öğretim dönemi ile eğitim vermeye başlayacak olan Talas Kaymek kurs merkezinde verilecek eğitimlerin belirlenmesi için geniş katılımlı anket çalışması başlatılmıştır. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Velioğlu Caddesi Doğa Apartmanı No:30 Talas
0352 431 31 00

Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu (Küçük ve Büyükbaş)
Kurban bayramına kısa bir süre kala Kaymek’te bir ilke imza atılarak bilinçi bir şekilde kurbanlık seçimi ve kurban kesimi eğitimleri verilecektir. Kaymek ihtisas merkezinde gerçekleşecek eğitimlere 17 yaş ve üzeri herkes katılabilmektedir. Tamamen ücetsiz olan bu eğitimden yararlanmak için 0352 320 88 08 nolu telefondan ön kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mübarek kurban bayramı milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olsun.

Kaymek Kursları (Kayseri) için 7 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Arda: Size en yakın kurs merkezini arayarak bilgi almalısınız.

Arda

Merhaba ben % 54 engelliyim belsinde ikamet ediyom aöl okuyom sekreterlik ve buro yönetim bize uygunmu veya hukuk? Teşekkürler.

admin - WEBMASTERYOLCU

Burhan: 304 Saat sürecek bir eğitim programıdır.

burhan sığırci

Bilgisayar destekli muhasebe kurs suresi hakkinda bilgi verirmisiniz

admin - WEBMASTERYOLCU

Fahriye: Kayıt olmak için size en yakın Kaymek şubesine gelmeniz gerekir.

Fahriye Turhan

Merhaba bende bilişim teknolojileri kursundan faydalanmak istiyorum. Erciyes evlerde ikamet ediyorum bana en yakın kurs ne zaman. Hangi tarihler arasında açık bilgi verirseniz çok mutlu olurum

dilan aktan

Ben 16 yaşındayım kaumekte çocuk gelisimine girmek
İstiyorum bana yardımcı olurmusunuz öğretmen olmak istiyorum kreş ogretmeniİsmek Kursları