Gelişmiş sanayi tesislerinin hızla arttığı Kayseri’de ihtiyaç duyulan vasıflı ve meslek sahibi elemanların yetişmesi içinde gerek devletimiz, gerekse yerel yönetimler ele ele vererek Kaymek’in kurulmasını sağladılar. Şehrin 14 farklı noktasında bulunan şubeleri ile eğitim veren kurum 16 yaş ve üzeri herkese yaklaşık 100 farklı branşta eğitim vermektedir. Tamamen ücretsiz olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları KAYMEK hayatınızda yeni bir döneme imza atacaktır.

Kayseri Kurs

Kaymek’ten Kimler Yararlanabilir?
İlk şart 16 ve üzeri yaş sınırı olup, aynı zamanda Kayseri il ve ilçelerinde yaşamanız gerekmektedir. Gerçi şuan tüm ilçelerde olduğu söylenemez. Fakat Konya Komek’te uzun yıllar sadece Konya il merkezinde hizmet verdikten sonra şimdi tüm ilçelerde kurs merkezi açıyor. Aynı şekilde Kaymek’in tüm ilçelerde yaygınlaşacağını düşünüyoruz.

100’den Fazla Eğitim Fırsatı
Geçtiğimiz yıl branş sayısını 109’a yükselten Kaymek resmi web sitesinde ise 20 alan 52 branş bulunduğu görülmektedir. Web sitesinde yer alan branş bilgileri güncel olmadığı görülmektedir. Herkesin ihtiyacı ve severek katılacağı eğitimleri içeren Kaymek branş listesi oldukça uzun bir liste olmasından dolayı aşağıda alan ve alt branş sayıları içermektedir. Sitemizde Kaymek Branş Listesi ile ilgili gerekli bilgi bulunmaktadır. Ahşap Teknolojisi (2) – Aile ve Tüketici Bilimleri (2) – Bilişim Teknolojileri (2) – Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (2) – Giyim ve Üretim (1) – Saç Bakımı ve Güzellik (2) – Kişisel Gelişim (3) – Kuyumculuk (2) – Okuma Yazma (1) – Cam ve Seramik (1) – Yiyecek İçecek (2) – Sekreterlik ve Büro Yönetimi (2) – El Sanatları (10) – Fotoğraf ve Grafik (2) – Halkla İlişkiler (1) – Hukuk (1) – Seyahat ve Konaklama (2) – Muhasebe (1) – Sanat ve Tasarım (4) – Yabancı Dil (6)

Çocuklu Annelere Eğitim, Çocuklarına Kreş Desteği
İstanbul’da yaşayan annelerin en önemli sıkıntılarından biri kursa gittiğinde çocuklarını kime nereye bırakacakları dır. Kaymek bu sorunu çoktan çözüme kavuşturmuş olup, 3-6 yaş çocuğu olan annelere eğitim sürecinde ücretsiz kreş desteği sunmaktadır. Anneler eğitim alırken çocukları da rehber öğretmen ve çocuk gelişim uzmanları ile hoş vakit geçiriyorlar. Açıkçası taktir edilecek bir uygulama olduğu söylenebilir. Henüz İsmek’te böyle bir uygulama olmadığını söyleyebilirim. Bu nedenler İstanbul’da binlerce anne eğitimlerden uzak kaldığı görülmektedir.

Kaymek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Rakiplerine göre biraz eksikleri bulunan Kaymek kayıt konusunda bizzat başvuru şeklinde ve yılda 2 kayıt dönemi şeklinde yapılmaktadır. İlk kayıt dönemi Eylül ayı ilk haftası başlamakta olup, 2. kayıt dönemi ise genelde Ocak-Şubat ayında gerçekleşmektedir. Kesin kayıt tarihleri sitemizde duyurulmaktadır. Online başvurunun olmadığı Kaymek’te size en yakın kurs merkezini tespit ederek bizzat gelmelisiniz.

Kayıt İçin gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Diplopa Fotokopisi yada Öğrenim Belgesi
  • 1 Adet Fotoğraf
  • 2 Adet (Föy) Dosya

Kaymek Kurs Merkezleri (14 Şube)
Şubelerin dağılımına baktığınızda genelde Kocasinan ve Melikgazi ilçelerinde olduğu görülmektedir. Şuan için 14 şubesi ile eğitim veren Kaymek Tesis Bilgileri aşağıda yer almakta olup, (Detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.) Belsin, Argıncık, Beyazşehir, Boztepe, Erkilet, Göznuru, Hürriyet, Kaymek İhtisas Merkezi, Kocasinan, Mimsin, Sümer, TOKİ, Turgut Reis, ve Ziya Gökalp şubelerine kayıt için bizzat gelebilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları

Kurs Merkezleri

Kurs Adresleri

Kayseri’de İş İmkanı Sağlıyor
Eğitimini başarıyla bitirip sertifika almaya hak kazanan kursiyerler Kayseri genelinde branşı ile alakalı iş ilanlarına yönlendirilmektedir. Böylece kursiyerin iş bulması, istihdam edilmesi kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda kurumun web sitesinde kursiyerlerin cv bilgileri yayınlanmaktadır.

İç Anadolu’nun İncisi Kayseri
Orta Anadolu’nun 3. büyük şehri olan Kayseri aynı zamanda nüfus yoğunluğu bakımından ülkemizin en kalabalık 15. şehri olma ünvanını taşımaktadır. 1 Milyondan fazla insanın yaşadığı Kayseri gelişmiş sanayi kenti olup, 16 ilçesi ile birlikte aynı zamanda bir tarih abidesi olduğu söylenebilir. Yapılan tarihi araştırmalar neticesinde dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu görülmektedir. Eski adları arasında Mazaka ve Kaisareia olup, 1988 yılında yapılan kanuni düzenleme ile büyükşehir statüsü kazanmıştır. Nüfusu çok hızla artan Kayseri Büyükşehir Belediyesi özellikle turizm olanaklarının ön plana çıkması ile çevre illerden göç almaya başlamıştır. Yeraltı zenginlikleri ile ünlü olan şehrimizde eğitime büyük önem verilmektedir. 30 anaokulu olmak üzere 500’den fazla ilk ve orta dereceli okul bulunmaktadır.

İşaret Dili İle Engelleri Kaldırıyoruz!
Kayseri’de bir çok yeniliğe imza atan Kaymek en çok talep edilen eğitimlerden birini daha hayata geçiriyor. Engelli vatandaşlarımızın iletişim aracı olan işaret dilli kursları başlıyor. Kaymek İstisas Merkezi şubesinde gerçekleşecek olan eğitimleri çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine duyurmalıyız. Doğuştan yada sonradan insanlar engelli olabilir, bizlere düşen onların engelini almaktır.

Etkili ve Hızlı Okumma Eğitimi Başlıyor
En zor diller arasında yer alan Türkçe etkili ve hızlı okuma yeteneği kazanmak isteyenler için Kaymek Hızlı Okuma kursu açılıyor. Kaymek İhtisas Merkezi’nde açılacak olan kurslara özellikle yönetici adaylarını bekliyoruz. Bir anlamda Diksiyon kursuda diyebileceğimiz eğitimi kaçırmamalısınız.

Kaymek’te Öğrendi Kendi Sergisini Açtı
Kayseride her türlü eğitimi ücretsiz sunan Kaymek yağlı boya resim kursuna 4 dönem boyunca katılıp edindiği bilgi ve tecrübe ile sergi açmaya karar veren Perihan Üstüntaş 35 eserden oluşan sergisini Kayseri Park AVM’de açtı. Açılışta Kaymek müdürü Mürşide Gonca Arslan açılış kurdelasını keserek eski kursiyerimizi tebrik etti. Şehrimizde yeni yeteneklerin ortaya çıkması bizleri gururlandırmaktadır.

Genç Kaymek Eğitim Vermeye Başladı
Bildiğiniz gibi 16 yaş ve üzeri bireylere sanat ve meslek kursları veren Kaymek geçtiğimiz yıl farklı bir kurum olan Genç Kaymek’i kurmuştur. Gençlerimiz, öğrencilerimiz için eğlenceli eğitimler yanısıra bol etkinlikler ile başarıya giden yolu aralıyoruz.

Talas Kaymek’e Kavuştu
Kayseri il merkezi ve ilçelerinde hızla yaygınlaşan Kaymek son olarak Talas ilçemizde eğitim merkezini açmıştır. İlk olarak 2014-2015 eğitim öğretim dönemi ile eğitim vermeye başlayacak olan Talas Kaymek kurs merkezinde verilecek eğitimlerin belirlenmesi için geniş katılımlı anket çalışması başlatılmıştır. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Velioğlu Caddesi Doğa Apartmanı No:30 Talas
0352 431 31 00

Kaymek 2015 – 2016
Yine bir eğitim öğretim dönemi sonuna gelmiş bulunuyor ve yaz tatili sonrası Kaymek 2015 – 2016 eğitim öğretim dönemi için hazırlıkların başladığını söyleyebiliriz. Eylül Ayı ilk haftası başlayacak olan Kaymek yeni dönem kayıtları için sizlere duyuruları iletmeye devam edeceğiz.

Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu (Küçük ve Büyükbaş)
Kurban bayramına kısa bir süre kala Kaymek’te bir ilke imza atılarak bilinçi bir şekilde kurbanlık seçimi ve kurban kesimi eğitimleri verilecektir. Kaymek ihtisas merkezinde gerçekleşecek eğitimlere 17 yaş ve üzeri herkes katılabilmektedir. Tamamen ücetsiz olan bu eğitimden yararlanmak için 0352 320 88 08 nolu telefondan ön kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mübarek kurban bayramı milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olsun.

   Paylaş
Yorum yapılmamış

İsmek Kursları