İsminin nereden geldiği tam olarak bilinmeyen Küçükçekmece adına aldanıp, küçük bir yer olduğunu sanmayın. 1987 Yılından Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Nüfusu en kalabalık ilçelerden biri olup, yaklaşık 800 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Bir tarafı kendi adını taşıyan Küçükçekmece gölü bir tarafı ise uçsuz bucaksız Marmara Denizi ile çevrilidir. Biraz gerilere gidecek olursanız sizleri doğal güzellikler ve dereler karşılar. Sazlıdere ve Nakkaş deresi mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Neyse arkadaşlar biz konumuza dönecek olursak eğitim alanında da aradığınız tüm imkanları bulacağınız bir yerdir. Sanat ve meslek kursları olarak gerek İsmek gerekse Küçükçekmece Belediyesi kursları aranan tüm imkanları sağlamaktadır.

Küçükçekmece Kurs Rehberi

Küçükçekmece İsmek Kursları
İlçede bir spor merkezi biride mesleki uzmanlık merkezi olmak üzere 8 farklı eğitim kurumu ile hizmet verilmektedir. Açık konuşmak gerekirse en gelişmiş eğitimler ve en fazla branşı bulabileceğiniz şubeler Yeşilova Mesleki Uzmanlık Merkezi ve Sefaköy olmaktadır. Ulaşım sıkıntısı olmayan arkadaşlarımız özellikle bu iki şubeden yararlanmasını öneriyorum. Yeşilova’da 80 Sefaköy’de 60 farklı branşta eğitim verilmektedir. Şimdi dilerseniz şubeleri özetle tanıyalım. Daha sonra detaylarına geçeceğiz.

CUMHURİYET MAHALLESİ (İlçe Merkezi)
Küçükçekmece Tren İstasyonuna sadece 1 dakika uzaklıkta olan bu şubemizi Küçükçekmece Merkez İsmek olarak adlandırabiliriz. Eğitimi verilen branşlar diğer şubelere göre biraz az olup, giyim ve moda eğitimlerine ek olarak Bilişim teknolojileri ön plana çıkmaktadır. Küçükçekmece merkez’de eğitim almak isteyenler için aşağıda branş listesi yer almaktadır. Aradığınız branşı içermiyorsa özellikle Sefaköy şubesini mutlaka inceleyin.

Cumhuriyet Mahallesi

SEFAKÖY
Küçükçekmece İsmek denince en gelişmiş şubelerden biride Sefaköy kurs merkezidir. 60 Farklı branşta eğitim imkanı bulacağınız şubede anneler için 3-6 yaş çocuk etkinlikleri hukuk alanında görev yapmak isteyenler içinde adli kalem işleri kursu öne çıkmaktadır. Aynı şekilde Arapça ve İngilizce gibi yabancı dil eğitimlerini bulacağınız şubede özellikle bilişim teknolojileri alanı öne çıkmaktadır. Bilgisayar kullanımı, bilgisayar destekli muhasebe ve reklam tasarımı eğitimlerine ek olarak Türkçe klavye olarak adlandırılan F klavyenin hızlı kullanımını öğreneceksiniz. Aynı şekilde nadir bulunan eğitimlerden ikisi Santralist ve Rezervasyon elemanı branşı Sefaköy İsmek kurs merkezinde yer almaktadır. Şubeyi ve eğitimlerini yakından tanımak için aşağıdaki butona tıklayınız.

YEŞİLOVA MESLEKİ UZMANLIK MERKEZİ
3 Yıl öncesine kadar çok fazla ilgi görmeyen Yeşilova İsmek kurs merkezinin kaderi mesleki uzmanlık merkezi olması ile birlikte değişmiştir. Eğitimi verilen kursların sayısı %80 artmış olup, şuan 80’den fazla branşta eğitim verilmektedir. Unutmamanız gereken husus mesleki uzmanlık merkezlerinde yaş sınırı daha farklı olup, 16-45 yaş arası bireyler eğitim alabilmekte, başvuru sayısı fazla olduğu için kursiyerler sınav ile seçilmektedir. Bu tür şubelerde mesleki ve ileri seviye eğitimler öne çıkmaktadır. O eğitimlerden biri Bilgisayarlı Stilistlik olup, en çok kullanılan programlardan biri Gerber burada öğretilmektedir. Tekstil ve moda eğitimlerine ek olarak bir diğer gelişmiş eğitimler ise aşçılık olarak karşınıza çıkacaktır. Aşağıda yer alan butona tıkladığınızda tüm detayları görme imkanı bulacaksınız.

HALKALI / HALKALI TOPLU KONUTLAR
Bir zamanlar köy olan ve 2000 yılına kadar çöplük olarak kullanılan bölge şuan İstanbul’un en hızlı değer kazanan yerleri arasında yer almaktadır. Özellikle Toki Toplu Konutlar inşa etmesi ile birlikte kaderi hızla değişmiş ve dağınık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Halkalı’da iki farklı İsmek kurs merkezi bulunmakta olup, bunlardan biri mrkezde diğeri ise toplu konutlar bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 30 farklı branşta eğitim alma imkanı elde edeceksiniz. İlk defa bu yıl uygulanmaya başlayan İngilizce B1 seviyesi Küçükçekce’de sadece Halkalı şubesinde bulunmaktadır. Aynı şekilde cilt bakımı ve güzellik uzmanı olmak isteyenler yine burayı tercih edebilir. Her iki şubeyi ve eğitimlerini yakından tanımak için tıklayınız.

KANARYA
İşte bu semt adı ile alakalıdır. Bir zamanlar çiftlik olan ve kuşların en sık ziyaret ettiği yerlerden biridir. Küçükçekmece gölü kirlenmesi ile birlikte eski kuş sürüleri artık yok denecek kadar azdır. Göle sıfır noktada yer alır ve en şirin yerlerden biridir. Sanat ve meslek kursları olarak Kanarya İsmek Bilgisayar Kullanımı yanı sıra özellikle gençlere en fazla önerdiğimiz mesleki eğitimlerden birisi Bilgisayar Bakım Onarım kursu burada bulunmaktadır. Aynı şekilde erkek kuaförü olmak isteyen yada teknolojiden kopamayanlar için Web Tasarım kursu burada bulunmaktadır. Branş sayısı belki az ama inanın hepsi bir birinden değerli eğitimlerden oluşmaktadır. Daha fazla detay için ne yapacağınızı siz artık biliyorsunuz.

SEFAKÖY SPOR EĞİTİM MERKEZİ
Sağlıklı yaşamak, formda kalmak ve fazla kilolardan kurtulmak için eğitim arayanlarda yine Sefaköy’de bulunan bir merkezi önereceğiz. Sefaköy İsmek Spor Eğitim Merkezi ile hem kadınlar hemde erkekler spor eğitimi alabilir. Kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fitness eğitimleri olup, erkekler içinde sadece Fitness eğitimleri ile daha sıkı bir vücuda sahip olmanız amaçlanmaktadır.

2 Comments

Add a Comment
  1. Rana

    Ben ev yemekleri kursuna yazılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  2. büşra can

    ben kursa kayıt yapmak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.